Γερμανία Τρένα στη Γερμανία

turms

Member
Μηνύματα
2.067
Likes
2.823
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκι στην Παταγονια
Εγώ ελπίζω να καταφέρω να κάνω τις εκδρομές στη Βαυαρία με αυτό τον Αύγουστο γιατί ούτως ή άλλως με τοπική συγκοινωνία θα τις κάναμε. Είμαστε οικογένεια και δεν αντέχει η τσέπη μας τα γρήγορα τρένα.
Μήπως κουραστουν μέχρι τότε και δεν γίνεται χαμός???
Τι να πω ελπίζω ότι δεν θα μας χαλάσουν το ταξίδι
να σου χαλασουν τις διακοπες αποκλειεται....δεν σημαινει οτι ολοι οσοι το αγορασαν θα πανε την ιδια στιγμη να παρουν ενα τραινο
απλα να εχετε υποψη σας οτι θα υπαρχουν καποιες καθυστερησεις (ισως) ισως να εινα ιπιο γεματα τρα τραινα κλπ

Το επόμενο ταξίδι μου ξεκινάει από τη Στουτγκάρδη και θεωρώ πως το εισιτήριο των 9€ θα με βολέψει για τις μετακινήσεις από το αεροδρόμιο στη πόλη αλλά και τις μετακινήσεις μου εντός της πόλεως. Τώρα για τη μετακίνηση μου προς την Χαϊδελβέργη θα προτιμήσω το γρήγορο τρένο γιατί εκτός από το 5πλασιο χρόνο που θέλω να πάω με τα τοπικά τρένα πιστεύω πως θα γίνεται κι ένας χαμός
απο περιεργεια που σκοπευεις να πας?
 

patrizia

Member
Μηνύματα
179
Likes
171
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπεστη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κινα
Κι από Μόναχο φτάνεις Σαφχαουζεν επίσης με αυτό αλλά θέλεις 4,5 ώρες.
Turms
Ισχύει και στα φέρυ της λίμνης Κωσταντιας? Γράφει ένα DBBUS το οποίο μπαίνει στο φέρυ απο friedrichafen έως kostanz? Τι εννοεί? Μπαίνει το λεωφορείο στο φέρυ η δικαιούνται οι επιβάτες να κατέβουν και να πάρουν το φέρυ μετά?

Βέβαια εμείς μέχρι Lindau που είναι 2 ώρες από Μόναχο φτάνουμε αλλά από κει δεν ξέρω αν έχει δημόσιο φέρυ και μέχρι που φτάνεις. Μήπως ξέρει κανείς πως ονομάζονται τα δημόσια φέρυ και που τα βρίσκω?
 

patrizia

Member
Μηνύματα
179
Likes
171
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπεστη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κινα
Και αν κάποιος θέλει να το επισκεφτεί για μεγαλύτερο χρονικό διάστημα την Γερμανια, μπορεί πάντα να συνδυάσει το τικετ με αυτή την προσφορά:
ACHAT Hotels | Sommer-Flatrate
31 διανυκτερεύσεις τον Ιούλιο-Σεπτέμβριο για 389 ευρώ (2 ενήλικες συν παιδιά) - έχουν πάνω από 30 ξενοδοχεία σε (σχεδόν) όλη τη Γερμανία.

Εξώ το ψηνω για Salzburg - Sylt ή Dresden - Sylt.
Κατάφερες να το πάρεις?
 

turms

Member
Μηνύματα
2.067
Likes
2.823
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκι στην Παταγονια
Κι από Μόναχο φτάνεις Σαφχαουζεν επίσης με αυτό αλλά θέλεις 4,5 ώρες.
Turms
Ισχύει και στα φέρυ της λίμνης Κωσταντιας? Γράφει ένα DBBUS το οποίο μπαίνει στο φέρυ απο friedrichafen έως kostanz? Τι εννοεί? Μπαίνει το λεωφορείο στο φέρυ η δικαιούνται οι επιβάτες να κατέβουν και να πάρουν το φέρυ μετά?
βασικα δεν ξερω. Ειναι τα φερρυ γερμανικα? αν ναι υποθετω πως ναι. Αλλιως το αποκλειω...

Βέβαια εμείς μέχρι Lindau που είναι 2 ώρες από Μόναχο φτάνουμε αλλά από κει δεν ξέρω αν έχει δημόσιο φέρυ και μέχρι που φτάνεις. Μήπως ξέρει κανείς πως ονομάζονται τα δημόσια φέρυ και που τα βρίσκω?
Fähre Konstanz-Meersburg

δημόσια ???
 

turms

Member
Μηνύματα
2.067
Likes
2.823
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκι στην Παταγονια
Και αν κάποιος θέλει να το επισκεφτεί για μεγαλύτερο χρονικό διάστημα την Γερμανια, μπορεί πάντα να συνδυάσει το τικετ με αυτή την προσφορά:
ACHAT Hotels | Sommer-Flatrate
31 διανυκτερεύσεις τον Ιούλιο-Σεπτέμβριο για 389 ευρώ (2 ενήλικες συν παιδιά) - έχουν πάνω από 30 ξενοδοχεία σε (σχεδόν) όλη τη Γερμανία.

Εξώ το ψηνω για Salzburg - Sylt ή Dresden - Sylt.
με το νυχτερινο ?
 

turms

Member
Μηνύματα
2.067
Likes
2.823
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκι στην Παταγονια
Όχι αυτό δεν είναι δημόσιο αλλά έχει χαμηλό εισιτήριο.
δεν ξερω κατα ποσα υπαρχουν "δημοσια"...

UPDATE βασικα ψεμματα..αυτο ανηκει στον Δημο
 

turms

Member
Μηνύματα
2.067
Likes
2.823
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκι στην Παταγονια
τελικα μεγαλος χαμος με τα τραινα και το εισητηριο των 9 ευρω...πολυς κοσμος
να το εχετε υποψη οσοι σκοεπευετε να το χρησιμοποιησετε
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.356
Likes
6.701
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Happy Slam, AO

Attachments

Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.643
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom