Τραβελστορική συνάντηση στον Πύργο τον Λευκό!

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Kostis

Member
Μηνύματα
267
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Τωρα για λιγο στ'αυγα μας
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικος
Μπουγιουρντι θα εχει?
 

elpihonmar

Member
Μηνύματα
117
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Άνδεις
Μπουγιουρντι θα εχει?

Αμέ...... μπουγιουρντί και σουτζουκάκια σμυρνέικα και για κλείσιμο καζάν ντιπί.:lol::bleh:

Παιδιά καταλήξαμε σε κάποια πιο πιθανή ημερομηνία μεταξύ 28 και 12?Για πείτε....
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.372
Likes
6.870
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
H δική μου τελική πρόταση είναι
η επίσκεψη μας στον Λευκό τον Πύργο να γίνει Κυριακή 12 Οκτωβρίου και ώρα 12 το μεσημέρι.

Είναι αρκετές μέρες μπροστά μας ώστε να κανονίσει ο καθένας τις δουλιές του.


Πάντως όποτε και να γίνει η συνεύρεση, ολο και κάποιος δεν θα μπορέσει να έρθει.
 

Kostis

Member
Μηνύματα
267
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Τωρα για λιγο στ'αυγα μας
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικος
To καζαν ντιπι δεν μου αρεσει.Βασικα την πρωτη φορα που το δοκιμασα ημουν ευγενικος κ δεν του ειπα οτι την εκαψε την κρεμα κ μυριζει (μεχρι που τον ρωτησα πως φτιαχνεται κ μου ειπε) χεχεχεχε!

Κανα τριγωνακι ομως απο το Νικο Κουφο το χτυπαω ευχαριστως (και κανα τσουρεκακι απο τον Τερκενλη στην Τσιμισκη)
 

elpihonmar

Member
Μηνύματα
117
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Άνδεις
To καζαν ντιπι δεν μου αρεσει.Βασικα την πρωτη φορα που το δοκιμασα ημουν ευγενικος κ δεν του ειπα οτι την εκαψε την κρεμα κ μυριζει (μεχρι που τον ρωτησα πως φτιαχνεται κ μου ειπε) χεχεχεχε!

Κανα τριγωνακι ομως απο το Νικο Κουφο το χτυπαω ευχαριστως (και κανα τσουρεκακι απο τον Τερκενλη στην Τσιμισκη)

Kostι αφού σ αρέσουν τα τρίγωνα πρέπει να δοκιμάσεις αυτά του Ελενίδη, πολύ καλύτερα!!!!
όσο για τον Τερκενλή προσωπικά δε λιμπίζομαι τίποτα...καταρχήν γιατί βάζει φουλ εσάνς στα γλυκά του και μυρίζουν μέχρι την εγνατία και κατά δεύτερον είναι πάρα πολύ γλυκά τα γλυκά του....θες ινσουλίνη μετά.
 
Μηνύματα
626
Likes
144
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη & Ισλανδία!!!
H δική μου τελική πρόταση είναι
η επίσκεψη μας στον Λευκό τον Πύργο να γίνει Κυριακή 12 Οκτωβρίου και ώρα 12 το μεσημέρι.
Καλά να περάσατε παιδιά μιας και οριστικοποιήθηκε ότι δεν μπορώ να είμαι 12 του μηνός πάνω (θα είμαι Αθήνα).

Μία φορά το χρόνο (το πολύ) να κατεβαίνω κάτω και έτυχε να είναι τώρα που θα πραγματοποιηθεί η travelstorικη συνάντησή μας!

Ας είναι...

Καλά να περάσετε όπως και να έχει και φυσικά θέλουμε πλούσιο φωτογραφικό ρεπορτάζ μετά!

Δεν πειράζει, εδώ είμαστε δεν χανόμαστε! Την άλλη φορά εγώ! :)
 

FRIDA08

Member
Μηνύματα
445
Likes
1.298
Επόμενο Ταξίδι
???Covid Era
Ταξίδι-Όνειρο
Διάστημα
Καλημέρα και από εμένα. Νομίζω τα καλύτερα τρίγωνα στη Θεσσαλονίκη τα έχει ο «Ήλιος» μικρό παραδοσιακό ζαχαροπλαστείο στις αρχές της Αντιγονιδών. Αν δεν τα δοκιμάσατε ακόμα….χάνετε.
 

Kostis

Member
Μηνύματα
267
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Τωρα για λιγο στ'αυγα μας
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικος
Eγω πιστευω οτι ο Τερκενλης ειναι αλεπου.
Πρεπει να βαζει ανεμιστηρα στο εργαστηριο για να μυριζει παντου το τσουρεκι και να εχει πελατεια...
Ενα πραγμα δεν καταλαβαινω απο τη Σαλονικα (καλα οχι ενα) πως στο πιτογυρο βαζουν κετσαπ μουσταρδα,χαλαει ολη τη γευση....


(οχι που δεν θα συμφωνουσες εσυ σκιουρε :pP)
 

skiouros82

Member
Μηνύματα
727
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
μας τσάκισε ο covid
Ταξίδι-Όνειρο
japan me cherry blossom
:Dκωστη αν δοκιμασεις τριγωνα απο τον ελενιδη,θα συμφωνησεις και συ!(που να ημουνα και γλυκατζου δηλαδη).οσο για το πιτογυρο τα καλαμακια κλπ κλπ ,ασε καλυτερα αυτο το θεμα .οχι απλα το τρωμε αλλα τρελλλλλλλαινομαστε κιολας!οταν πηγα κρητη δεν μου αρεσε καθολου που στο πιτογυρο ειχαν μεσα γιαουρτι.αν ανεβεις σαλονικα να φας γυρω στην τουμπα.πρασσα 'η γιωτης στην μποτσαρη!:clap:
 

Kostis

Member
Μηνύματα
267
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Τωρα για λιγο στ'αυγα μας
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικος
Βρε στην Κρητη ειναι το καλυτερο κ δεν βρωμας κ ολας κ εχεις κ την ψευδαισθηση οτι τρως τζατζικι...(ασε που ειναι κ τεραστια)
Παντως οκ ολοι για τον Ελενιδη λενε αλλα οταν τα ειχα μια μια κοπελια που εμενε Σαλονικα εμενε περιπου απεναντι απο το Κουφο στη Σχολη Τυφλων γιαυτο κ τα δοκιμαζα.Παντως επρεπε να σιροπιαστουν μια μερα για να ειναι ωραια
 

skiouros82

Member
Μηνύματα
727
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
μας τσάκισε ο covid
Ταξίδι-Όνειρο
japan me cherry blossom
δεν εχω δοκιμασει του κουφου,μου πεφτουν μακρια.του ελενιδη παντως δεν προλαβαινουν να μεινουν μια μερα!!χιχι!οσο για το τεραστιο κρητικο πιτογυρο δεν το βρηκα, αυτα που ειχα φαει ηταν πολυ μικρα.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.871
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom