Ρουμανία Τρανσυλβανία, στα βήματα του ...κόμη δράκουλα

capriole

Member
Μηνύματα
25
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ ΤΗΣ Β.ΑΜΕΡΙΚΗΣ
όχι στο αεροδρόμιο και γενικά σε κανένα αεροδρόμιο του κόσμου!! υπάρχουν διάσκαπρτα ανταλλακτήρια (δυστυχώς δεν θυμάμαι πως τα λένε, έχουν κίτρινες πινακίδες και είναι σαν μικρά περίπτερα). Δεν έχω πληρώσει ποτέ και τίποτα με Ε στην Ρουμανία. Δεν ξέρω να σου απαντήσω. Αν στην σελίδα γράφει Ευρώ, έ, είσαι ok.
Εχει κανένα τέτοιο έξω απο το αεροδρόμιο ή κοντά (μιας και θα παρουμε το αυτ/το απο εκεί, μην ψαχνουμε μετά!)
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
(δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω με αυτό, δεν αναζήτησα ποτέ)
 

capriole

Member
Μηνύματα
25
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ ΤΗΣ Β.ΑΜΕΡΙΚΗΣ
(δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω με αυτό, δεν αναζήτησα ποτέ)
Δηλαδή εσύ δεν ξοδεύεις λεφτά βρε Σπύρο και δεν χρειάστηκε να κάνεις συνάλλαγμα??? :haha::haha::haha: Πες μας και εμας το μυστικό.. :clap:

πλάκα κάνω...
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
ζώντας ένα χρόνο εκεί πάνω, έχεις τους λογαριασμούς σε lei και κυκλοφορείς πάντα μαζί τους και στην Ελλάδα. άσε που είναι και πολύ φανταζί χαρτονόμισμα για να το δείχνεις σε φίλους!!
 

LIDA

Member
Μηνύματα
449
Likes
229
Ρώτησα σχετικά και περιμένω απάντηση. Αν δεν σε προλάβω να περάσετε καλά! :D:D
Τελικά δεν πρόλαβα...Αλλά μου είπαν ότι αν φτάσεις αργά αναγκαστικά πρέπει να κάνεις στο αεροδρόμιο λίγα όμως γιατί δεν συμφέρει!!
 

capriole

Member
Μηνύματα
25
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ ΤΗΣ Β.ΑΜΕΡΙΚΗΣ
Άρτι αφιχθείς λοιπόν από Ρουμανία με μπαταρίες φορτωμένες :D και έτοιμος να γράψω την ιστορία μου! Ιστορία πως γράφεις?

LIDA για να απαντήσω στην ερώτηση σου για αλλαγή χρημάτων, εμεις αλλάξαμε μέσα στο αεροδρόμιο και συγκεκριμένα στον χώρο ενοικίασης αυτ/των (όχι μέσα στην αναμονή των αποσκευών, εκεί κλέβουν!) όπου η τιμή ήταν 4.011 Lei -> 1 ? όσο το βρήκαμε αργότερα και εξω.
 

LIDA

Member
Μηνύματα
449
Likes
229
Καλώς ήρθες!!!!:p:pΠώς περάσατε??Άντε περιμένουμε ιστορία, να σε προλάβω γιατί φεύγω μεθαύριο!!!!Αλυσίδες χρειάστηκαν?????
 

LIDA

Member
Μηνύματα
449
Likes
229
Την πάτησα παιδιά!!!!Δεν έχει αυτοκίνητο η autonom για να νοικιάσεις!!Τι κάνουμε?????:(:(
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
ψάξε αλλού... (μη ρωτάς, δεν έχω πείρα σε άλλους)
 

capriole

Member
Μηνύματα
25
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ ΤΗΣ Β.ΑΜΕΡΙΚΗΣ
Την πάτησα παιδιά!!!!Δεν έχει αυτοκίνητο η autonom για να νοικιάσεις!!Τι κάνουμε?????:(:(
Δυστυχώς LIDA σε ερωτηση μου (κατα την αναχωρηση μου) στον υπάλληλο της promotor μου ειπε οτι και αυτοι δεν ειχαν διαθέσιμο αυτ/το κατα την διάρκεια του πάσχα, θα έλεγα οτι η καλύτερη σου ελπίδα είναι μια απο τις 3 - 4 μεγάλες εταιρειες που εχουν γραφεία και μεσα στο αεροδρόμιο (κοιτα την www.thrifty.com που ειναι και η πιο αγνωστη απο αυτες σε εμας!) αλλα είναι γνωστή εταιρεία στην αγγλία.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.158
Μέλη
38.913
Νεότερο μέλος
PanagiotisCPC

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom