Τριήμερο για του Αγ.Πνεύματος...

dimitris_@

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Βέλγιο-Ολλανδία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υορκη...
Γεια σας,
σκέφτόμαστε να φύγουμε για ενα τριημερο με την κοπέλα μου τωρα για την αργία του Αγ.Πνευματος.
Εχετε να προτείνεται κατι ???
Σημείο εναρξης ειναι η Πάτρα και θα ταξιδέψουμε με ενα Honda Sh300i ....
Σαν σκέψη υπαρχει η Λευκαδα αλλα ακομα δεν εχουμε καταληξει....
Καθε πρόταση και άποψη δεκτη !!!
 

dimitra_tg

Member
Μηνύματα
128
Likes
12
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαλδίβες
Κάτι προς Μεσσηνια κ Λακωνια? Μπορει να πατε Νεδα κ Πολυλυμνιο που ειναι ομορφα κ μετα να φτασετε μεχρι κ Μανη.Κοντινες αποστασεις ωστε να χαλαρωσεις κ να δεις πολλα πραγματα μεσα σε λιγες μερες.Απο παραλιες δειτε τη Βοιδοκοιλια.
 

filippia

Member
Μηνύματα
356
Likes
372
Επόμενο Ταξίδι
Μπρατισλάβα-Βιέννη-Τσεχία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Γεια σας,
σκέφτόμαστε να φύγουμε για ενα τριημερο με την κοπέλα μου τωρα για την αργία του Αγ.Πνευματος.
Εχετε να προτείνεται κατι ???
Σημείο εναρξης ειναι η Πάτρα και θα ταξιδέψουμε με ενα Honda Sh300i ....
Σαν σκέψη υπαρχει η Λευκαδα αλλα ακομα δεν εχουμε καταληξει....
Καθε πρόταση και άποψη δεκτη !!!
Καλημέρα.
Έχε υπόψιν σου ότι το συγκεκριμένο 3μερο στη Λευκάδα γιορτάζει η πολυούχος Παναγία Φανερωμένη και έχει πανηγύρι. Αυτό μπορεί να σε δυσκολέψει λίγο στη μετακίνηση προς τις ωραίες δυτικές παραλίες γιατί ο δρόμος περνάει απ'το μοναστήρι και Κυριακή-Δευτέρα γίνεται ψιλοχαμός.
Κατά τ' άλλα είναι πού κοντά από Πάτρα και πας άνετα για 3μερο.
Και η πρόταση της Δήμητρας ΄φαίνεται ενδιαφέρουσα.
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βορεια Αμερικη
Μεσσηνία ασυζητητι, ζέστη, ωραία μέρη, καλο φαγητο και νορμαλ κόστος. Μείον ο δρόμος βέβαια Πάτρα-Καλαμάτα που έχω ακούσει ότι δεν είναι και ο καλύτερος.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Μεσσηνία ασυζητητι, ζέστη, ωραία μέρη, καλο φαγητο και νορμαλ κόστος. Μείον ο δρόμος βέβαια Πάτρα-Καλαμάτα που έχω ακούσει ότι δεν είναι και ο καλύτερος.

Πάντως ντόπιοι γνωστοί μου πάνε μέσω Τρίπολης και μου είπανε ότι και το κομμάτι Τρίπολη - Καλαμάτα που ήταν δράμα, έχει φτιαχτεί στο μεγαλύτερο του μέρος
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βορεια Αμερικη
Πάντως ντόπιοι γνωστοί μου πάνε μέσω Τρίπολης και μου είπανε ότι και το κομμάτι Τρίπολη - Καλαμάτα που ήταν δράμα, έχει φτιαχτεί στο μεγαλύτερο του μέρος
Ναι το Τριπολη-Καλαματα εχει φτιαχτει, νομιζω εδωσαν ή θα δωσουν συντομα και το κομματι της Τσακωνας (απιστευτη ταλαιπωρια btw). Τωρα ο δρομος που παει απο την Ηλεια δεν ξερω αν εχει φτιαχτει
 

bella_99

Member
Μηνύματα
9
Likes
4
Γεια σας !

Θα ήθελα προτάσεις για νησι το τριήμερο του αγίου πνεύματος κοντά στην Αθήνα με παρέα.
Γενικά κάπου που να έχει οργανωμένες παραλίες .
( εκτός από Σπετσες , Αίγινα , Υδρα , Πάρο- Αντίπαρο, Μύκονο , Σαντορίνη που έχω πάει )

Ευχαριστώ !
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
3.395
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
Συρος ίσως? Η κ Άνδρος. Και στα 2 υπάρχουν οργανωμένες παραλίες (αξίζουν όμως κ οι μη οργανωμένες τους)
 

bella_99

Member
Μηνύματα
9
Likes
4
Ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις. Νομίζω ή Κύθνος η Άνδρος είναι καλές επιλογές . Προτάσεις για παραλίες η τόπους για φαγητό για αυτά τα δυο νησιά ;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.677
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom