Τριήμερο για του Αγ.Πνεύματος...

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.554
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Καλησπέρα σας και πάλι.
Επειδή βλέπω Παρασκευή και Σάββατο να ρίχνει πολύ νερό στη Χαλκιδική, τι εναλλακτικές έχουμε ;
Αααα σαν τη Χαλκιδική δεν έχει :bleh: .

Παίζω λίγο με τον πόνο σου, αλλά γενικά ο καιρός θα είναι βροχερός παντού, από ό,τι λένε.
 

Ostvarivanje

Member
Μηνύματα
242
Likes
110
Αααα σαν τη Χαλκιδική δεν έχει :bleh: .

Παίζω λίγο με τον πόνο σου, αλλά γενικά ο καιρός θα είναι βροχερός παντού, από ό,τι λένε.
Έχω από εχτές που κοιτάω τον καιρό από Λαμία μέχρι Καβάλα και δυστυχώς θα έχει πολύ υψηλά επίπεδα βροχόπτωσης. Δεν είμαι ο φαν του μπάνιο από την ανατολή μέχρι τη δύση του ηλίου στη θάλασσα, αλλά βρε παιδί μου να μπορείς να κάνεις και καμιά βόλτα (να μην είσαι καθηλωμένος σε καφέ ή φαγάδικο επειδή έξω γίνεται χαμός).
Οπότε το σκεφτόμαστε να το αφήσουμε και να μην πάμε πουθενά τώρα και σε δύο εβδομάδες, επειδή θα βρεθώ Ιωάννινα για σέρβις του αυτοκινήτου, λέω να συνεχίσουμε προς Πρέβεζα, Πάργα, Σύβοτα, Λευκάδα, κάτι τέλος πάντων προς τα εκεί.
Όσο για το "σαν τη Χαλκιδική δεν έχει", να σου πω την αλήθεια δεν ήμουν και πολύ ευχαριστημένος από την Χαλκιδική, αν και δεν τη γύρισα (λίγο Πευκοχώρι, πολύ Καλλιθέα και μια φορά Νέο Μαρμαρά), αλλά διαβάζοντας εδώ και εκεί διάφορα ωραία πράγματα, σε μελλοντικό χρόνο θα αρχίσω να την εξερευνώ περισσότερο.
 

turms

Member
Μηνύματα
2.067
Likes
2.825
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκι στην Παταγονια
Έχω από εχτές που κοιτάω τον καιρό από Λαμία μέχρι Καβάλα και δυστυχώς θα έχει πολύ υψηλά επίπεδα βροχόπτωσης. Δεν είμαι ο φαν του μπάνιο από την ανατολή μέχρι τη δύση του ηλίου στη θάλασσα, αλλά βρε παιδί μου να μπορείς να κάνεις και καμιά βόλτα (να μην είσαι καθηλωμένος σε καφέ ή φαγάδικο επειδή έξω γίνεται χαμός).
Οπότε το σκεφτόμαστε να το αφήσουμε και να μην πάμε πουθενά τώρα και σε δύο εβδομάδες, επειδή θα βρεθώ Ιωάννινα για σέρβις του αυτοκινήτου, λέω να συνεχίσουμε προς Πρέβεζα, Πάργα, Σύβοτα, Λευκάδα, κάτι τέλος πάντων προς τα εκεί.
Όσο για το "σαν τη Χαλκιδική δεν έχει", να σου πω την αλήθεια δεν ήμουν και πολύ ευχαριστημένος από την Χαλκιδική, αν και δεν τη γύρισα (λίγο Πευκοχώρι, πολύ Καλλιθέα και μια φορά Νέο Μαρμαρά), αλλά διαβάζοντας εδώ και εκεί διάφορα ωραία πράγματα, σε μελλοντικό χρόνο θα αρχίσω να την εξερευνώ περισσότερο.
βασικα πηγες στην πολυκοσμια και στον χαμο...λογικο να σου φανει καπως
 

Ostvarivanje

Member
Μηνύματα
242
Likes
110
βασικα πηγες στην πολυκοσμια και στον χαμο...λογικο να σου φανει καπως
Βασικά μου αρέσει ο πολύς κόσμος, δε με ενοχλεί αυτό. Στο Πευκοχώρι μου άρεσε περισσότερο, αλλά στην Καλλιθέα (δε μιλάω για θάλασσα), άκουγα ότι έχει ζωή νυχτερινή και μόνο τα κλαμπ έχει. Δηλαδή μέσα το χωριό πολύ "φτωχό" από άποψη επιλογών
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.995
Likes
12.063
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Βασικά μου αρέσει ο πολύς κόσμος, δε με ενοχλεί αυτό. Στο Πευκοχώρι μου άρεσε περισσότερο, αλλά στην Καλλιθέα (δε μιλάω για θάλασσα), άκουγα ότι έχει ζωή νυχτερινή και μόνο τα κλαμπ έχει. Δηλαδή μέσα το χωριό πολύ "φτωχό" από άποψη επιλογών
Ναι βρε η Καλλιθέα μόνο τα κλαμπ έχει. Κατά τα άλλα είναι σαν πανηγύρι.
Αφυτο πάντως χθες απόγευμα έβρεξε και σήμερα έχει ηλιοφάνεια όλη μέρα
 

Ostvarivanje

Member
Μηνύματα
242
Likes
110
Ναι βρε η Καλλιθέα μόνο τα κλαμπ έχει. Κατά τα άλλα είναι σαν πανηγύρι.
Αφυτο πάντως χθες απόγευμα έβρεξε και σήμερα έχει ηλιοφάνεια όλη μέρα
Ναι απλά άκουγα για Καλλιθέα και Καλλιθέα και σκέφτηκα ότι ήταν καλή περίπτωση. Είχα πάει πριν χρόνια μια χρονιά που ήταν αργά το Πάσχα και πήγαμε για Πάσχα (κάναμε και 2-3 μπανάκια).
Για να μην παρεξηγηθώ μια χαρά ήταν, απλά το περίμενα κάτι σε πιο πολύ. Και μετά πήγαμε 25 Ιουνίου του 2020 (ημέρα Παρασκευή και θυμάμαι την ημερομηνία γιατί ήταν τη μέρα που δώσαμε βαθμούς στο σχολείο, δάσκαλος είμαι και μετά βουρ για μπάνια στην Καλλιθέα χαχαχαχα για τρεις μέρες) και η φάση ήταν λόγω της πρώτης χρονιάς της πανδημίας, ήταν όλοι διστακτικοί και κοιτούσαν δεξιά και αριστερά μήπως και καθίσει κανένας κοντά τους και δεν τηρούνται οι αποστάσεις! Λίγοι Βούλγαροι, λίγοι Σέρβοι, λίγοι Ρουμάνοι και λίγοι Έλληνες. Αναμνήσεις...
 

Virgi

Member
Μηνύματα
35
Likes
15
Καλησπέρα παιδιά,
Ψάχνουμε το αγόρι μου μια εξόρμηση για το τριήμερο του Αγίου Πνεύματος και ειμαστε ανάμεσα σε Σύρο, Τήνο και Άνδρο. Οι διανυκτερεύσεις λογικά θα είναι 3, διαθέτουμε αμάξι και ενδιαφερόμαστε για όμορφες κρυστάλλινες παραλίες, νόστιμο και μερακλιδικο φαγητό αλλά και γραφικότητα και ρομαντισμο. Ποιο νησί από τα παραπάνω θεωρείτε ότι έχει περισσότερο το πακέτο;
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.303
Likes
1.774
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Guatemala
Για μένα η Σύρος υπερτερεί ξεκάθαρα σε σχέση με τα άλλα δυο, ειδικά σε θέμα γραφικότητας κ φαγητου.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.200
Καλησπέρα παιδιά,
Ψάχνουμε το αγόρι μου μια εξόρμηση για το τριήμερο του Αγίου Πνεύματος και ειμαστε ανάμεσα σε Σύρο, Τήνο και Άνδρο. Οι διανυκτερεύσεις λογικά θα είναι 3, διαθέτουμε αμάξι και ενδιαφερόμαστε για όμορφες κρυστάλλινες παραλίες, νόστιμο και μερακλιδικο φαγητό αλλά και γραφικότητα και ρομαντισμο. Ποιο νησί από τα παραπάνω θεωρείτε ότι έχει περισσότερο το πακέτο;
Αν εξαιρέσεις τις παραλίες που δεν είναι το κάτι άλλο,η Σύρος καλύπτει τα υπόλοιπα.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.965
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Καθαρά με κριτήριο το γεγονός ότι έχετε αυτοκίνητο, θα σας έλεγα να δείτε ένα εκ των Τήνου - Άνδρου, παρά τη Σύρο που έχει αρκετά πλεονεκτήματα ακόμα και για διακοπές εντός της υψηλής σεζόν.
Τήνο όπως προανέφεραν οι προλαλήσαντες για τις παραλίες, το φαγητό και φυσικά τα μοναδικά χωριά της, ή Άνδρο επίσης για τις παραλίες και το κάτι εντελώς ξεχωριστό που δε θα δεις αλλού στις Κυκλάδες.
Σίγουρα ότι κι αν επιλέξετε θα πετύχετε διάνα, προσωπικά θα προτιμούσα λίγο παραπάνω την Τήνο αυτή τη περίοδο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.794
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom