Τριήμερο για του Αγ.Πνεύματος...

underwater

Member
Μηνύματα
2.710
Likes
11.219
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Υπέροχα νησιά και τα τρία, προσωπικά αγάπησα λίγο περισσότερο την Τήνο για τα υπέροχα χωριά, την ενέργεια, τις παραλίες, το φαγητό. Σε όποιο όμως κι αν πάτε από τα τρία θεωρώ δε θα το μετανιώσετε, καθένα είναι ξεχωριστό με τον τρόπο του.
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.364
Likes
3.408
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Δεν θα απερριπτα κανένα από τα τρία, αλλά αν έπρεπε σώνει και καλά να επιλέξω κάποιο θα επέλεγα τη Σύρο: γραφικότητα/ρομαντισμος/καλό φαγητό.
Ιδανική για 3ημερο Αγίου Πνεύματος.
Η Τήνος και η Άνδρος είναι πιο μεγάλα νησιά, με αρκετά χωριά και παραλίες και νομίζω αξίζουν για πιο "διακοπές" (και όχι μόνο για τριήμερο).
Επίσης μια συμβουλή: κρατήστε μια "πισινη" για τις κρυστάλλινες παραλίες, γιατί φέτος το 3ημερο του Αγίου Πνεύματος είναι σχετικά νωρίς. Με άλλα λόγια μη θεωρείτε δεδομένο ότι θα κάνετε μπάνιο, η έστω οτι κάθε μέρα του τριημερου θα κάνετε μπάνιο. Υπό αυτό το πρίσμα και πάλι η Σύρος μου φαντάζει καπως πιο "safe" επιλογή.
 

ManEf23

Member
Μηνύματα
23
Likes
173
Unpopular vote θα έλεγα Σίφνο! Την "γυρνάς" μέσα σε 3 ημέρες, συν ό,τι έχει νομίζω μια εκδήλωση (ή κατι γιορτάζουν) αυτήν την περίοδο.

Πάντως ρε παιδιά, στα ακτοπλοϊκα έχουν ξεφύγει οι τιμές, δεν πάνε καλά! Κοίταζα για Μυτιλήνη και οι θέσεις (αεροπορικού τυπου) είναι στα 57 ευρώ!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.999
Likes
40.898
Unpopular vote θα έλεγα Σίφνο! Την "γυρνάς" μέσα σε 3 ημέρες, συν ό,τι έχει νομίζω μια εκδήλωση (ή κατι γιορτάζουν) αυτήν την περίοδο.

Πάντως ρε παιδιά, στα ακτοπλοϊκα έχουν ξεφύγει οι τιμές, δεν πάνε καλά! Κοίταζα για Μυτιλήνη και οι θέσεις (αεροπορικού τυπου) είναι στα 57 ευρώ!
Εχω παει Σιφνο Αγιου Πνευματος. Τη γυριζεις μονο με αυτοκινητο γιατι οι συγκοινωνιες υπολειτουργουν τοσο νωρις και δεν γιορταζουν τιποτε.
 

ManEf23

Member
Μηνύματα
23
Likes
173
Εχω παει Σιφνο Αγιου Πνευματος. Τη γυριζεις μονο με αυτοκινητο γιατι οι συγκοινωνιες υπολειτουργουν τοσο νωρις και δεν γιορταζουν τιποτε.
Ναι, δεν είναι του Αγίου Πνεύματος, εννοώ "της Αναλήψεως", που γιορτάζει η πολιούχος της Σίφνου. Η Χρυσοπηγή και είναι τον Ιούνιο (κινητή)... μπερδεύτηκα! Πάντως αξίζει για τριήμερο...
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.164
Μηνύματα
882.639
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom