Τρομοκρατία και ταξίδια

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.434
Likes
4.422
Έγινε πέρσι, στατιστικά να το πάρεις δε θα ξαναγίνει και φέτος...
Εμείς πήγαμε λίγες μέρες μετά το τρομοκρατικό, μην τρελαίνεστε...
 

geopap

Member
Μηνύματα
208
Likes
234
Ακύρωσε τα όλα!!! Που να πας εκεί πέρα τώρα σε κάθε γωνιά "αλαχού ακμπαρ" θα ακούς και θα τρέχεις.

Κάτσε εδώ Ελλαδίτσα σπιτάκι ζέστα, μπροστά στο τζάκι και εκπομπούλα "στην υγειά μας βρε παιδιά".
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Έγινε πέρσι, στατιστικά να το πάρεις δε θα ξαναγίνει και φέτος...
Αν θες να το πάρεις στατιστικά θα πρέπει επίσης να δεις τη συχνότητα εμφάνισης τρομοκρατικών επιθέσεων στη Γερμανία τα προηγούμενα χρόνια και φέτος έως τώρα.

https://en.wikipedia.org/wiki/Islamic_terrorism_in_Europe_(2014–present)
 

ΡΕΝ

Member
Μηνύματα
144
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
Saint Tropez
αν το δείς στατιστικά...το 2017 δεν έχουν κτυπήσει ακόμα Γερμανία!! η τελευταία φορά Δεκέμβριο 2016........
:( θα την αφήσουν άραγε για φέτος ή θα μας την κάνουν πάλι Χριστουγεννιάτικα!:? :(
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Αν το πάρεις στατιστικά ναι αυτό που λες ισχύει... αλλά αυτά τα γεγονότα δε συμβαίνουν στατιστικά όπως υπέθεσε πιο πάνω ο @mourohavlos.
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.356
Likes
4.335
Ταξίδι-Όνειρο
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Αν είχα χρήματα τους μισούς μήνες του χρόνου (και λίγους λέω) θα ταξίδευα και δεν θα φοβόμουν καθόλου. :cool:Καταλήγω στο συμπέρασμα: Εγώ μεν είμαι γενναία αλλά έχω φοβιτσιάρικο πορτοφόλι :lol:
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.051
Αυτά είμαι ψευτοδιλήμματα. Αν μου έλεγαν στη δουλειά μου ότι έπρεπε να είμαι Λονδίνο η Παρίσι για μια εβδομάδα, δεν θα είχα το περιθώριο να αρνηθώ. Θα πήγαινα, ειδικά αν ήταν όλα πληρωμένα.
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.114
Likes
3.747
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
αν το δείς στατιστικά...το 2017 δεν έχουν κτυπήσει ακόμα Γερμανία!! η τελευταία φορά Δεκέμβριο 2016........
:( θα την αφήσουν άραγε για φέτος ή θα μας την κάνουν πάλι Χριστουγεννιάτικα!:? :(
Μην ανησυχείς άδικα! Το μέτρα θα είναι δρακόντεια σε όλα τα μέρη με συνωστισμό κόσμου. Στα κύρια αξιοθέατα γίνεται ήδη αυστηρός έλεγχος εισόδου. Οι χριστουγεννιάτικες αγορές θα έχουν κλείσει όταν θα πας εσύ στο Βερολίνο και το μόνο που καλό είναι να αποφύγεις, είναι πλατεία με μαζικό εορτασμό πρωτοχρονιάς.
Κατά τα άλλα, δεν θα αφήσουμε τον τρόμο να μας κυριεύσει και θα συνεχίσουμε να κάνουμε αυτό που αγαπάμε με λίγο μεγαλύτερη προσοχή!
 
Last edited:

ΡΕΝ

Member
Μηνύματα
144
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
Saint Tropez
και αν σου πώ ότι για εκείνη την πλατεία με τους εορτασμούς πάω!! χαχα βασικά ήθελα να πάω να γιορτάσω Πρωτοχρονιά έτσι ακριβώς σε πλατεία!! με κόσμο, διάφορα events, κτλ γιατί εμείς εδώ στην Κύπρο πιο ήσυχα τα γιορτάζουμε!! και είπαμε να κάνουμε την αλλαγή φέτος...!! οι χριστουγεννιάτικες αγορές θα έχουν κλείσει...δεν το ήξερα για να είμαι ειλικρινείς... το είχα διαβάσει κάπου στο site αλλά μετά που αγόρασα τα εισιτήρια..ίσως διάλεξα λάθος ημερομηνίες τελικά...δεν ξέρω..
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Το μέτρα θα είναι δρακόντεια σε όλα τα μέρη με συνωστισμό κόσμου. Στα κύρια αξιοθέατα γίνεται ήδη αυστηρός έλεγχος εισόδου.
Για ποια μέτρα μιλάς; Στις Βρυξέλλες που υποτίθεται ότι υπήρχαν έξτρα περιπολίες στρατού και αστυνομίας μια χαρά περπάταγες στις κατάμεστες χριστουγεννιάτικες αγορές χωρίς κανένα απολύτως έλεγχο (πώς να γίνει άλλωστε αυτό σε μια ανοικτή πλατεία στο κέντρο της πόλης, να την περιφράξουν?) και μια χαρά έμπαινες στην κύρια γραμμή του μετρό (πχ απ'το σταθμό Trone που δεν έχει καν μπάρες ή άλλο έλεγχο) με ένα μπακμπάκ γεμάτο οτιδήποτε μπορείς να φανταστείς. Αν θέλουν να ξαναχτυπήσουν είναι πολύ ευκολότερο απ' ότι πιστεύουν κάποιοι και ας ελπίσουμε ότι τώρα που σταδιακά το ISIS εξολοθρεύεται στη Μ. Ανατολή να σταματήσει και η χρηματοδότηση επιθέσεων.
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.836
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom