• Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Ιούλιο - Αύγουστο 2016! Κάντε κλικ εδώ!

Τρόπος Διαχείρισης Μιλίων

paefstra

Member
Όντως η τιμή και τα μίλια είναι εξαιρετικά, αλλά νομίζω πως απευθύνεται σε λίγους ταξιδιώτες.

Πόσοι από εμάς εδώ μέσα μπορουν να κάνουν κάτι τέτοιο?
Ε καλα, κλεινουμε business class Aegean Λουξεμβουργο Αθηνα με 10 ευρω φορους και 18000 μιλια. Δεν εχουμε παραπονο οι φιλοι της Ευρωπης.

GTS

Member
Στο λιγο ψαξιμο που εχω κανει, βρισκω ωραια deal με United και ωραια deal με Singapore Airlines. Περιεργως οι συνδεσεις απο Κουαλα Λουμπουρ για Μανιλα μεσω Σιγκαπουρης κανει 31 ευρω και 35000 μιλια, το Σιγκαπουρη-Μανιλα κανει 35000 και 42 ευρω.
View attachment 287801
Αυτό πριν μερικές μέρες είχε 25.000 μίλια. Η αύξηση ήταν μεγάλη.

Samion

Member
Αυτό πριν μερικές μέρες είχε 25.000 μίλια. Η αύξηση ήταν μεγάλη.
Θα επεσε δακτυλος απο τους ασιατες συμμαχους..παραηταν να κανεις 6,7ωρες πτησεις με 12500 μιλια κ 10€.. η λογικη της προσφορας κ ζητησης. Ενω η Ν. Αμερικη απαιτει πλεον λιγοτερα μιλια απο Ασια κ η Ωκεανια μονο 10000 παραπανω. Αυτη φανταζει ως η καλυτερη επιλογη απο Ευρωπη.

orestcrete

Member
Όντως η τιμή και τα μίλια είναι εξαιρετικά, αλλά νομίζω πως απευθύνεται σε λίγους ταξιδιώτες.

Πόσοι από εμάς εδώ μέσα μπορουν να κάνουν κάτι τέτοιο?
Για καποιον, ας πουμε, που θελει να παει Αμερικη και θελει να δει και Νεα Υορκη και Λος Αντζελες/Σαν Φρανσισκο (που το κανουν αρκετοι), εχει εξασφαλισει μια πτηση 6 ωρων με εταιρεια Star Alliance, με 5 ευρω την διαδρομη.

taver

Member
Θα επεσε δακτυλος απο τους ασιατες συμμαχους..παραηταν να κανεις 6,7ωρες πτησεις με 12500 μιλια κ 10€.. η λογικη της προσφορας κ ζητησης. Ενω η Ν. Αμερικη απαιτει πλεον λιγοτερα μιλια απο Ασια κ η Ωκεανια μονο 10000 παραπανω. Αυτη φανταζει ως η καλυτερη επιλογη απο Ευρωπη.
Δεν ξέρω από ποιόν έπεσε δάκτυλος, ξέρω όμως ότι τα άλλα προγράμματα της συμμαχίας είτε έχουν τη Νοτιανατολική Ασία σε διαφορετική ζώνη από ότι την Άπω Ανατολή (π.χ. Lufthansa, United) είτε χρεώνουν περισσότερα μίλια από ότι για τις πτήσεις εντός Ευρώπης (π.χ. Turkish).

GTS

Member
Ή έπεσε δαχτυλάκι από τους συμμάχους (είναι και πολλοί στο region) ή η ίδια η Α3 έχανε λεφτά από πολλούς που (χωρίς να είναι καν πελάτες της) το είχαν ξεσκίσει στα awards εντός Far-East. Έχει πέσει πολύ κλάμα σε Σιγκαπούρη, Χονγκ Κονγκ και Τόκυο, αλλά το τσάμπα κάποτε τελειώνει.

Ευτυχώς να λες που η Ν. Αμερική καλά κρατεί (π.χ. EZE-BOG με 12.500)

paefstra

Member
Για μας από Σαλόνικα έχει κανένα tip?
Μολις ανεβηκαν οι απ ευθειας νεοι προορισμοι της Aegean. Ειδα το Θεσσαλονικη Ζυριχη με 37 ευρω (33 μεσω τουρ. Γραφειου). Αυτο ειναι ευκαιρια για συλλογη μιλιων.

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
30.250
Μέλη
35.025
Νεότερο μέλος
Dor.theo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom