Τσαντα μεταφορας

spirus2158

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Παιδια καλησπερα

Ομολογω οτι εχω βρει εδω και ενα μηνα το φορουμ σας και ειναι οδιαιτερα ενδιαφερον ειδικα οι ταξιδιωτικες ιστοριες !
Στο θεμα μας σε τρεις μερες φευγω για Πραγα και ομολογω ειμαι ιδιαιτερα προβληματισμενος οσον αφορα την χειραποσκευη , εκτος της βαλιτσας που θα εχω σκεφτομουν να παρω και μια μικρη τσαντα που θα εχω μαζι μου συνεχεια που θα εχω μεσα νερο καμερα λεφτα ισως καμια εξτρα ζακετα κλπ κλπ
Εσεις προτινεται να προτιμησω μια στυλ ταχυδρομου η να παρω ενα σακιδιο ; ποια θα ηταν η πιο ασφαλησ λυση ;
ομολογω μου αρεσει καλυτερα η τσαντα ταχυδρομου , καθως δεν θα φωναζω απο μακρυα ειμαι τουριστας ειμαι τουριστας :p

Ακουω γνωμες ( ελπιζω να ανοιξα θεμα συο σωστο μερος και να μην ειναι απο τα χιλιοαπαντημενα :S )

Ευχαριστω προκαταβολικα
 

pigi_dikaiou

Member
Μηνύματα
550
Likes
521
Επόμενο Ταξίδι
......
Ταξίδι-Όνειρο
Αγιο Ορος
Ειτε το θες ειτε οχι και τουριστας θα εισαι και τουριστας θα φαινεσαι!!
Παρε λοιπον αυτη που σου αρεσει και σε βολευει !!!
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.792
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Φωτογραφική μηχανή, κάμερα, χρήματα και ο,τιδήποτε άλλο αξίας, καλό είναι να μην τα έχεις σε σακίδιο πλάτης, γιατί σε μέρη με συνωστισμό είναι πιο δύσκολο να έχεις το νου σου.

Ανάλογα με το τί ακριβώς θα κουβαλάς, βρες μια τσάντα που περνιέται χιαστί ή θα μπορείς να την έχεις μπροστά σου. Τουρίστας θα φαίνεσαι έτσι κι αλλιώς.

Τα δε χρήματα θα πρέπει να τα έχεις ακόμα πιο προστατευμένα.

Αυτό ισχύει όχι μόνο για το ταξίδι σου στην Πράγα, αλλά για όλους τους πολύ τουριστικούς προορισμούς με πολύ κόσμο γύρω σου.
 

alkistismaria

Member
Μηνύματα
528
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Εγώ που θα πάω Ρώμη σκέφτομαι να φοράω ενα money belt μέσα απο τα ρούχα που μου πρότεινε ένας καλός συμφορουμίτης (αν και ο φίλος μου με λέει υστερική) και μια τσάντα χιαστί ή σακίδιο φορεμένο μπροστά.Λέτε να έχω πρόβλημα;
 

spirus2158

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
ενας ακομα λογος για την τσαντα σε στυλ ταχυδρομου και για μεγαλυτερη σιγουρια θα εχω το χερι μου επανω επιτηδες .
Οσο για λεφτα ελεγα να εχω ενα ποσο στην τσεπη μου ( αλλωστε δεν θα κραταω ολα τα λεφτα που θα παρω μαζι μπυ ) καθως και να εχω και ενα ποσο ασφαλειας μεσα στο παπουτσι καθως ποτε δεν ξερεις τι μπορει να συμβει .
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.327
Likes
1.449
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Να θυμαστε οτι η τσαντα στο πλαι (αν ειναι βαρια) προκαλει πιασιματα και πονους σε μεση και πλατη!
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Ειτε το θες ειτε οχι και τουριστας θα εισαι και τουριστας θα φαινεσαι!! Παρε λοιπον αυτη που σου αρεσει και σε βολευει !!!
+1 και από μένα σε όσα λέει η Πηγή. Είναι βασικό να έχεις μαζί σου μια τσάντα που να τη νιώθεις καλά πάνω σου.

Φωτογραφική μηχανή, κάμερα, χρήματα και ο,τιδήποτε άλλο αξίας, καλό είναι να μην τα έχεις σε σακίδιο πλάτης, γιατί σε μέρη με συνωστισμό είναι πιο δύσκολο να έχεις το νου σου.
Το σακίδιο σε μέρη με συνωστισμό πολλές φορές το έχω μπροστά μου για να το ελέγχω καλύτερα. Τελευταία προτιμώ τσάντα που περνιέται χιαστί γιατί το σακίδιο με κουράζει και συχνά δεν επιτρέπεται να το έχεις μαζί σου στα μουσεία. Οπότε αν δεν υπάρχει ντουλαπάκι για να το κλειδώσω, διστάζω να το αφήσω στη "φύλαξη". Η τσάντα, συνήθως, "περνάει" χωρίς πρόβλημα.

Εγώ που θα πάω Ρώμη σκέφτομαι να φοράω ενα money belt μέσα απο τα ρούχα που μου πρότεινε ένας καλός συμφορουμίτης (αν και ο φίλος μου με λέει υστερική) και μια τσάντα χιαστί ή σακίδιο φορεμένο μπροστά.Λέτε να έχω πρόβλημα;
Μια χαρά τα λες! Αυτό το ειδικό πορτοφόλι που φοριέται μέσα από τα ρούχα είναι πολύ βολικό.
 

alkistismaria

Member
Μηνύματα
528
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
αχ χαίρομαι bahari που συμφωνείς γιατί πρώτο ταξίδι εξωτερικό και ο φίλος μου με κοροιδεύει οτι προετοιμάζομαι για πόλεμο.
 

spirus2158

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
αυτο με το χρηματα απο μεσα απο τα ρουχα που μπορουμε να το βρουμε ; βεβαια μαλλον θα προτιμησω την λυση του παπουτσιου ,
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.331
Μηνύματα
888.148
Μέλη
38.989
Νεότερο μέλος
giota.charalampak

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom