Τσαντα μεταφορας

alkistismaria

Member
Μηνύματα
528
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Αχ ας μην ήταν η οικονομική κρίση και θα κρατούσα 102 γεμάτες τσάντες.
:haha::haha::haha:
Λέω να πάρω 2 τσάντες και να τις αλλάζω.Βασικά δεν έχω ταξιδέψει και φοβάμαι το υπέρβαρο.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Τι εννοείς "μια χιαστί και μια απλή μεγάλη";:roll: Θέλεις να κρατάς όλη την μέρα πάνω σου δυο τσάντες;
... κι ένα σακκίδιο πλάτης - για έκτακτες ανάγκες! Γυναίκες! :haha:
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Αχ ας μην ήταν η οικονομική κρίση και θα κρατούσα 102 γεμάτες τσάντες.
:haha::haha::haha:
Λέω να πάρω 2 τσάντες και να τις αλλάζω.Βασικά δεν έχω ταξιδέψει και φοβάμαι το υπέρβαρο.
Α, οκ. Δεν θα τις κρατάς ταυτόχρονα δηλαδή (είπα κι εγώ:roll:). Χμμμμ... όσες φορές το έχω κάνει, η μια έχει παραμείνει στη βαλίτσα σε όλη τη διάρκεια του ταξιδιού και απλά έχω χρησιμοποιήσει μόνο αυτή που από την αρχή πίστευα ότι θα με βολέψει καλύτερα.
 

spirus2158

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Σημειωτεον οτι το μπουφαν που ια παρω θα εχει τσεπες απλα για τις ημερισιες εκδρομες πχ Βιεννη που θα παω δεν θα ηταν χρησιμο ;;
 

hera

Member
Μηνύματα
132
Likes
28
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική..
Συμφωνώ για τσάντα ταχυδρόμου, καθώς είναι πιο "ξεκούραστη" στο περπάτημα και τα πράγματα είναι σε πιο άμεσο έλεγχο από το σακίδιο πλάτης.
Επίσης, καλό είναι να είμαστε προνοητικοί, αλλά ειλικρινά δεν υπάρχει λόγος να κουβαλάς πράγματα τα οποία ή είναι πάρα πολύ εύκολο να βρεις ανά πάσα στιγμή αν σου χρειαστούν, ή πράγματα τα οποία ουδέποτε έχεις χρησιμοποιήσει, απλά και μόνο επειδή άλλοι τα κουβαλούν μαζί τους.
Συγκεκριμένα για τα χρήματα πάντως, ότι πορτοφόλι και να χρησιμοποιήσεις, γνώμη μου είναι, πρώτον να μην κουβαλάς πάρα πολλά μετρητά (στα περισσότερα μέρη, ειδικά στους συνήθεις προορισμούς, μπορείς να κάνεις πανεύκολα τις συναλλαγές σου με μία debit κάρτα) και δεύτερον σε μέρη με συνωστισμό να αποφεύγεις να "εμφανίζεις" το μέρος που φυλάς τα χρήματά σου εάν είναι δυνατόν, π.χ. στο μετρό, έχε κάποια έξτρα "ψιλά" εύκαιρα και μην βγάζεις φόρα παρτίδα το σούπερ κρυφό τσαντάκι με τον θησαυρό από το παπούτσι, την φόδρα, το εσώρουχο κλπ κλπ ;)
 

alkistismaria

Member
Μηνύματα
528
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
:haha::haha::haha::haha::haha:

Στο κρυφό τσαντάκι θέλω να έχω ταυτότητα debit και το πάσο για ΜΜΜ και λεφτά,αλλά θα έχω και ψιλά πάνω μου
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
:haha::haha::haha::haha::haha:

Στο κρυφό τσαντάκι θέλω να έχω ταυτότητα debit και το πάσο για ΜΜΜ και λεφτά,αλλά θα έχω και ψιλά πάνω μου
καλυτερα το πασο για ΜΜΜ στη τσαντα και οχι στο εσωτερικο κρυφο τσαντακι, μη βρεθεις στη φαση να ξεβρακωνεσαι καθε φορα που περνεις ΜΜΜ......:haha: ασε που χανεται το νοημα του "κρυφο"
 

alkistismaria

Member
Μηνύματα
528
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Αφήστε με να ξεβρακωθώ ελεύθερα σας παρακαλώ!!!!:haha::haha::haha::haha:
Οκ πάσο στην τσάντα ταυτότητα και λεφτά στο κρυφό σημείο!!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.502
Likes
29.159
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Μήπως υπερβάλλετε κομματάκι για ένα απλό ταξιδάκι στην Πράγα? Που και να πηγαίνατε στο Καράκας δηλαδή....
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.028
Likes
6.415
Μήπως υπερβάλλετε κομματάκι για ένα απλό ταξιδάκι στην Πράγα? Που και να πηγαίνατε στο Καράκας δηλαδή....
Ελεγα και γω δεν θα πει καποιος κατι για αυτο το κλιμα πανικου που δημιουργηθηκε?

Ποσο συμφωνω μαζι σου.

Αντε και μετα στην κενυα με αλεξισφαιρο.

Μια χαρα ειναι η πραγα.
Την ιδια προσοχη που χρειαζεται σε καθε αλλη χωρα πρεπει να εχουμε και δεν θα αντιμετωπισεις κανενα προβλημα.

Ηρεμια πανω απο ολα!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.288
Μηνύματα
886.756
Μέλη
38.955
Νεότερο μέλος
alex_07

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom