Τσεχική Δημοκρατία Τσεσκυ Κρουμλοβ

BASILISPAP

Member
Μηνύματα
538
Likes
2.750
Επόμενο Ταξίδι
Απο εδώ και από εκεί...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Περού, Κιργιστάν
Αξιοθέατο είναι τό ίδιο το cesky krumlov... Φυσικά τον χειμωνα δεν εχει πολλα πραγματα να κανεις ,σε σχεση με το καλοκαίρι , αλλα για εμενα ειναι η προτεινόμενη εποχη ... Κρυο , τζακι ,βολτες και χαλαραααα... Επισηςπ μπορεις να κάνεις ιππασία και βολτες σε διπλανα χωριά κτλ
 

Maraki_p

Member
Μηνύματα
37
Likes
36
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτία
Είμαι ακόμη στο σχεδιασμό του ταξιδιού, οπότε όλες οι πληροφορίες είναι ευπρόσδεκτες. Σας ευχαριστώ πολύ!Καλή χρονιά να χουμε!!!

@Γιωργος Μπαντες ωραίες οι φωτογραφίες!!Ανυπομονώ να πάω και γω!!!
 
Last edited by a moderator:

ποπινο

Member
Μηνύματα
205
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
ΝΑΠΟΛΗ -ΑΜΑΛΦΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ
Καλησπέρα σας , νομίζω πως η ομορφιά αυτής της πόλης δεν μπορεί να ειπωθεί με λόγια.
Γύρισα χθες από την Πράγα και κάναμε μία μονοήμερη εκδρομή την Κυριακή με τον άνδρα μου και τα παιδιά μου στο Τσέσκυ Κρουμλόβ , λοιπόν θεωρώ ότι αν δεν είχαμε πάει θα είχαμε χάσει αυτές τις υπεροχές εικόνες που προσφέρει από ψηλά.
Όλη η πόλη είναι ένα παραμύθι, μου άρεσε τόσο πολύ που αν ξαναπάω ταξίδι στην Πράγα θα κανονίσω σίγουρα να μείνω στο Κρουμλόβ τουλάχιστον για 2 νύχτες και μάλιστα είδα ένα πολύ ωραίο μικρό ξενοδοχείο πάνω στο γεφυράκι που τα δωμάτια είχαν θέα στο ποτάμι.
Το συστήνω ανεπιφύλακτα.
Εμείς βγάλαμε εισιτήρια απο το site του student bus και μόνο καλά λόγια έχω να πω.
Καινούργια πούλμαν με αριθ/νες θέσεις και μάλιστα μπροστά από κάθε θέση έχει μικρή τηλεόραση με ταινίες και τραγούδια (φέρνουν και ατομικά ακουστικά αν θέλετε) και προσφέρουν καφέ ή σοκολάτα δωρεάν και βέβαια με δωρεάν ίντερνετ.
Για ότι πληροφορίες θέλετε είμαι στη διάθεσή σας.
Πιστευω άμεσα να μπορέσω να ανεβάσω και φωτογραφίες.
 
Μηνύματα
38
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπεστη η Βαρκελωνη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Καλησπέρα σας , νομίζω πως η ομορφιά αυτής της πόλης δεν μπορεί να ειπωθεί με λόγια.
Γύρισα χθες από την Πράγα και κάναμε μία μονοήμερη εκδρομή την Κυριακή με τον άνδρα μου και τα παιδιά μου στο Τσέσκυ Κρουμλόβ , λοιπόν θεωρώ ότι αν δεν είχαμε πάει θα είχαμε χάσει αυτές τις υπεροχές εικόνες που προσφέρει από ψηλά.
Όλη η πόλη είναι ένα παραμύθι, μου άρεσε τόσο πολύ που αν ξαναπάω ταξίδι στην Πράγα θα κανονίσω σίγουρα να μείνω στο Κρουμλόβ τουλάχιστον για 2 νύχτες και μάλιστα είδα ένα πολύ ωραίο μικρό ξενοδοχείο πάνω στο γεφυράκι που τα δωμάτια είχαν θέα στο ποτάμι.
Το συστήνω ανεπιφύλακτα.
Εμείς βγάλαμε εισιτήρια απο το site του student bus και μόνο καλά λόγια έχω να πω.
Καινούργια πούλμαν με αριθ/νες θέσεις και μάλιστα μπροστά από κάθε θέση έχει μικρή τηλεόραση με ταινίες και τραγούδια (φέρνουν και ατομικά ακουστικά αν θέλετε) και προσφέρουν καφέ ή σοκολάτα δωρεάν και βέβαια με δωρεάν ίντερνετ.
Για ότι πληροφορίες θέλετε είμαι στη διάθεσή σας.
Πιστευω άμεσα να μπορέσω να ανεβάσω και φωτογραφίες.
Ναι ισχύουν όλα αυτά που λες τόσο για την πόλη όσο και για τα λεωφορεία.Εμείς μείναμε 2 μέρες τον Νοέμβριο και περάσαμε τέλεια η πόλη είναι σαν παραμύθι.Ήταν η δεύτερη φόρα που την επισκέφτηκα και είχα ορκιστεί να διανυκτερευσω τουλάχιστον ένα βράδυ γιατί από το απόγευμα και μετά που φεύγει ο κόσμος όλα γίνονται πιο όμορφα ,λιγότερος κόσμος φωτισμένο το κάστρο αλλά οι δρόμοι και τα σοκάκια φωτίζονται τόσο, όσο χρειάζεται για να σε ταξιδέψει σε μια άλλη εποχή.Τώρα για τα λεωφορεία ισχύουν όλα όσα είπες είχε επίσης πρίζα για κινητά,ταμπλετ και στην τηλεόραση είχε και χάρτες για να ξέρεις που είσαι
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.414
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom