Μαρόκο Τυνησία Τυνησία ή Μαρόκο?

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ονειρεμένο Ταξίδι
Route 66
Μόλις επέστρεψα από διακοπές και με έχει ήδη πιάσει το στεριτικό μου.. οπότε σκέφτομαι πιθανά μελλοντικά ταξίδια..
άρα χρειάζομαι πληροφορίες!:)
Μαρόκο ή Τυνησία??
υπάρχει κάποιος που να έχει πάει και στις δύο χώρες? συγκριτικά τι διαφορετικό σου προσφέρει η καθεμιά? γιατί να προτιμήσει κανείς τη μία ή την άλλη?
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
mary a
γεια σου .παθαίνεις αυτό που παθαίνομε ολοι που ταξιδεύομε γενικά πολύ ...μην πάς σε γιατρό ...
λοιπόν οι δύο αυτες χώρες αξίζουν για δεύτερο μικρό ταξίδι που λέω εγώ .
στο μαρόκο ειχα παει παλαιότερα ,και στην τυνησία πέρισι .
θα προτιμουσα το μαρόκο ,γιατί εχει περισσότερο χρώμα .αξίζει το μαρακές και η φέζ .εγώ θα καθόμουνα 4 και 4 μέρες εκεί .επίσης μια μικρή πολη βορειοδυτικά δεν θυμαμαι το όνομα της ,πολύ γραφική ,γεμάτες ψαράδικα που ξεφορτώνουν τόνους ψαρια καθε πρωί ..η φέζ ειναι σαν παραμύθι .δεν χόρτασα τίποτα γιατί με γκρούπ τρέχαμε συνέχεια .εκέι που ήθελα να μεινω παραπάνω φεύγαμε ...θα ξαναπάω οπωσδήποτε μαρόκο .το μαρακές έχει ιδιαίτερη αρχιτεκτονική ,ειναι αρχοντική και καθαρή πολη ,με απίστευτη ζωή ειδικά το βράδυ ..
η τυνησία ειναι κάτι παρόμοιο αλλα πιό τουριστική .αν θές να γευτείς τυνησία πρέπει να κατευθυνθείς νότια .εκεί ειναι τα πράγματα γνήσια και οι ρυθμοί και οι ανθρωποι πιό original ...νομίζω οτι θα χαρείς και στις δύο χώρες ..
θα θυμιθώ και αλλα και θα σου πώ
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
την μικρή αυτή πολη στα βορειοδυτικά την λένε ,essaouira .
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.643
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom