Turkish Airlines Τurkish Airlines

Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
Η turkish ailines με τις νέες παραγγελίες αεροσκαφών θα γίνει μία από τις μεγαλύτερες ευρωπαϊκές εταιρείες. Αποτελεί παράδειγμα προς μίμηση. εξαιρετική εταιρεία. τώρα αυτά που διάβασα για το αεροπορικό δυστύχημα, όντως συνέβη αλλά μην μηδενίζουμε την εταιρεία από ένα ατυχές περιστατικό. άλλωστε πολλές μεγάλες στο όνομα εταρείες είχαν ανάλογα περιστατικά. Εν κατακλείδει η εν λόγω εταιρεία αποτελεί άριστη επιλογή, εγώ δε, αν καταφέρω να ξεπεράσω κάποια κωλύματα που ακόμα έχω, ίσως κάποτε να την προτιμήσω. προς το παρόν δεν μου πάει η καρδιά και δεν τους δίνω ούτε ευρώ τους κερατάδες.
 

sezar7

Member
Μηνύματα
748
Likes
606
εχει και :(...Σε «κενά αέρος» έπεσαν 28 αεροσυνοδοί της εταιρείας Turkish Airlines, λόγω βάρους. Μάλιστα η εταιρία τους υποχρέωσε σε εξάμηνη άδεια άνευ αποδοχών μέχρι να χάσουν το περιττά κιλά.

Δεν πρόκειται για κάποιο αστείο ούτε για νέα οδηγία του γερμανού βουλευτή Marco Wanderwitz- ο οποίος πρόσφατα ισχυρίστηκε ότι οι παχύσαρκοι θα πρέπει να πληρώνουν επιπλέον φόρους- αλλά γι ένα πραγματικό γεγονός που εξελίχθηκε στην γειτονική Τουρκία. Οι υπάλληλοι, 13 από τους οποίους είναι γυναίκες, θα βρίσκονται σε υποχρεωτική άδεια άνευ αποδοχών μέχρι να χάσουν τα κιλά που πρέπει. Η εταιρία είχε προειδοποιήσει από καιρό τους 28 υπαλλήλους ότι πρέπει να χάσουν βάρος.

«Βάρος και ύψος είναι δυο πολύ σημαντικοί παράγοντες για όλες τις εταιρίες. Αποτελούν σημαντικά κριτήρια για την εμφάνιση και την ικανότητα κίνησης», τονίζεται στην ανακοίνωση της εταιρίας.:):):):)
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.372
Likes
6.868
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
η νέα διαφήμιση της τούρκις ερλάινς σε συνεργασία με την ποδοσφαιρική ομάδα της μπαρσελόνα!

 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
ξαναλεω και θα το λεω φορεβερ
Αψογο σερβις, φαγητο καταπληκτικο, αστερακι η Turkish
ειδαμε και τις αλλες εταιρειες που εχουν "ονομα"....
σιγουρα θα την επιλεξω σε επομενα ταξιδια!!
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.792
Likes
18.364
Θετική και η δική μου εμπειρία για τους καρντάσηδες. Άψογο σέρβις και φαγητό, πολύ καλό το IFE (Blackadder audio, yeeesss). Άνετες θέσεις, έριξα σε κάθε πτήση ένα 5ωρο ύπνο. Αν θα τη ξαναπροτιμήσω θα εξαρτηθεί από τη τιμή της σε σχέση με τις άλλες.
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.280
Likes
1.349
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Πεταξαμε απο Αθηνα Πεκινο και Σαγκαη Αθηνα και το σερβις ταν τελειο! Πολυ φαγητο, και πολυ καλο! Τα αεροπλανα μια χαρα, και οι αεροσυνοδοι πολυ καλοι! Μεχρι που με θυμηθηκε η πανεμορφη τουρκαλα οτι ηθελα στον καφε μου 3 ζαχαριτσες!!! Και ειχαν περασει και 10 μερες! (εκτος κιαν με θυμηθηκε γιατι της φανηκε σαν ποσοτητα υπερβολικη... ). Μας εδωσαν νεσεσερακι που ειχε μεχρι και οδοντοβουρτσα, (δεν ξερω αν το κανουν και αλλες εταιριες.)
Ακομα, δεν καταλαβαινες προσγειωση - απογειωση... Τοσο "μαλακες" ηταν ( αν και αυτο εχει να κανει και με αλλους παραγοντες!). Γενικα κανουν παααααρα πολλα δρομολογια και σε παρα πολλους προορισμους. Και τουλαχιστον σε εμας δεν υπηρχαν καθυστερισεις! Ολα στην ωρα τους! Τωρα για το "ατυχες συμβαν" τι να πω.... δεν μπορω να κρινω. Απλα και η air france δεν ειχε παρομοιο περιστατικο;
 
Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
βρε ειρήνη τόνιζε τις λέξεις. το "μαλακες" μπέρδεψε πολύ κόσμο.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
και 350 να ήταν με τους Τούρκους δε θα πέταγα...
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Όσοι δεν είναι προληπτικοί, ας μην κοιτάξουν τα ratings της Turkish στο airsafe.com...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.214
Μηνύματα
883.826
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom