Turkish Airlines Τurkish Airlines

LULLU

Member
Μηνύματα
3.517
Likes
7.748
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
Μπορεί το αεροδρόμιο να μην έχει, όπως ισχυρίζεσαι θέμα ασφάλειας αλλά έχει σίγουρα ένα μεγάλο θέμα άνεσης. Δεν έχει πουθενά χώρο να καθήσεις!! Ο κόσμος αναγκάζεται και κάθεται στο πάτωμα περιμένοντας για την επόμενη πτήση. Όσο για το χαρακτηρισμό "άψογη", κράτα μικρό καλάθι. Μπορεί να ήταν κάποτε, έχουν αλλάξει πολύ οι παροχές τον τελευταίο χρόνο. Ούτε λουκουμάκι δεν προσφέρουν πια...
-- οχι προσφερουν αλλα τελειωνουν γρηγορα οι πιατελες πρεπει να τη στησεις απ εξω και να περιμενεις να γεμισει ξανα..
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Καλησπέρα! Είμαι καινούργιος στην παρέα σας και ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Έχω κάνει μια κράτηση με Turkish και ήθελα να δω τις λεπτομέρειες της πτήσης μου. Σημείωση πως έκλεισα τα εισητήρια μέσω ταξιδιωτικού γραφείου. Το e-ticket number δεν το έχω πάνω στη φόρμα που μου έδωσαν, έχω μόνο το booking reference. Το οτι δεν με αφήνει το site να δω την πτήση μου είναι κακό ή φταίει το οτι δεν την έκλεισα μέσω του δικού τους site;
Αν πας στο site της εταιρίας, με το booking reference και το όνομά σου μπορείς να βρεις την πτήση σου και τον e-ticket number. Αλλά ακόμη κι αν δεν τον έχεις, στο check-in σε βρίσκουν απ' το booking reference.
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.090
Likes
1.660
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
-- οχι προσφερουν αλλα τελειωνουν γρηγορα οι πιατελες πρεπει να τη στησεις απ εξω και να περιμενεις να γεμισει ξανα..
Έχω κάνει πολλά μεγάλα ταξίδια με την turkish. Δεν ήταν το λουκουμάκι αλλά όλη η αντιμετώπιση το καλοκαίρι του 2016 σε ταξίδι από Hanoi - Ηo Chi Minh- Istanbul. Μπήκα στο αεροσκάφος στις 3.30μμ, στην πτήση HAN-SGN, όταν έφτασαν σε μένα είχαν τελειώσει τα σάντουις (2 ώρες + η πτήση). Έκαναν στάση 2,5 ώρες, χωρίς να βγούμε από το αεροσκάφος (ούτε νερό να πιούμε δε μας έδωσαν) και το φαγητό +νερό σερβιρίστηκε στις 11.30μμ.
Κι αν με ρωτήσετε γιατί δε ζήτησα νερό, σας απαντώ ΓΙΑΤΙ κατέβηκε όλο το πλήρωμα και γέμισε το σκάφος με 50 άτομα με ηλεκτρικές σκούπες και ξεσκόνοπανα για να καθαρίσουν με τους επιβάτες μέσα.
Αν εσείς μετά από αυτό χαρακτηρίζεται πολύ καλή την εταιρεία και με πολύ φαγητό-ποτό ξανασκεφτείτε το....
 

Teos jazz

Member
Μηνύματα
26
Likes
12
Εγώ Έχω να πω το εξής το 2015 πετούσα από Θεσσαλονίκη - Σιγκαπούρη με ενδιάμεση την Πόλη
Ήταν ένα Airbus a 360 όλα καλά σχετικά απλός Ήταν πολύ στενά τα καθίσματα κ αυτό το κάνουν για οικονομία χώρου (περισσότεροι επιβάτες )
Αυτά.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
μαλλον δεν πεταξες
Διαβασες αυτο που παρεθεσες? Οταν το διαβασεις τα λεμε.
Σε προσφατο μεγαλο με 3 απο τις θεωρουμενες τοπ αεροπορικες κ πολλες πτησεις οι καλυτερες μακραν ηταν με την Turkish. Τι να λέμε τωρα...οι γνωστες ξέρουν. Ακόμα αναζητω ενα καλυτερο lounge στον πλανητη απο το δικο τους στην Πολη.
 
Last edited:

Amplified

Member
Μηνύματα
86
Likes
70
Επόμενο Ταξίδι
Δυτική ακτή ΗΠΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Utopia Planitia
Δεν εχω παει αλλα δεν νομιζω να το χτυπαει με τπτ σε αυτα μου με ενδιαφέρουν πρωτιστως.. Φαγητο, ποτο, ντους κλπ.
Πολύ δύσκολο να φτάνει το Al mourjan σε αυτά που λες. Μηναίο wine list απο MW και στο μπαρ Krug '99. Στο deli έχει προσούτο di carpegna και στο εστιατόριο έφαγα το καλύτερο Magret de canard ως τώρα, με chateau angelus '11. Το μόνο πιο luxury lounge, λογικά είναι το al safwa κι ίσως το καινούριο 1st class της etihad.
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Πολύ δύσκολο να φτάνει το Al mourjan σε αυτά που λες. Μηναίο wine list απο MW και στο μπαρ Krug '99. Στο deli έχει προσούτο di carpegna και στο εστιατόριο έφαγα το καλύτερο Magret de canard ως τώρα, με chateau angelus '11. Το μόνο πιο luxury lounge, λογικά είναι το al safwa κι ίσως το καινούριο 1st class της etihad.
Πότε αυτά, γιατί τελευταία η ποιότητα έχει πάρει την κατιούσα λόγω περικοπών σε όλες τις εταιρίες του κόλπου. Το Μάρτιο πάντως, πριν τις αλλαγές στα lounges της ΕΥ, το al safwa πέραν του εντυπωσιακότερου χώρου υστερούσε αρκετά σε ποιότητα το αντίστοιχο στο Abu Dhabi.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.530
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom