Turkish Airlines Τurkish Airlines

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.111
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Είναι πολλές οι εταιρίες που κατά καιρούς έχουν τη ΝΥ γύρω στα 350-380 both ways.
ναι το γνωρίζω τις 2 φορές που πήγα πλήρωσα 350ευρώ με lufthansa (8/2018) απο IST και 480ευρώ με turkish (4/2019) από SKG . τους μήνες νοέμβριο εώς μαρτιο με εξαίρεση τις γιορτές εύκολα έβρισκες 350-400ευρώ τιμή, τώρα είδα έχει 600ευρώ και θα μας τα πετάξει με έκπτωση... παντως είναι η μόνη εταιρεία που δίνει 2 κανονικές βαλίτσες στο βασικό εισιτήριο, από τις εταιρίες που ξέρω δλδ.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Από περιέργεια έκανα διάφορες αναζητήσεις, για διάφορους προορισμούς και περιόδους και δε βρήκα καμία τιμή που να φωνάζει -40%. Στα ίδια πλαίσια με πριν κινούνται, τουλάχιστον αυτά που έψαξα εγώ.
 

travelbreak

Member
Μηνύματα
1.763
Likes
14.574
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικός
Και εδώ οι όροι:
https://www.turkishairlines.com/en-gr/campaigns/40-percent-discount-to-the-whole-world/
Κρατήσεις 13-15.1.2021, ταξίδια 1.4-31.12.2021
Παιδιά, αν είχα σίγουρη τη συνταξιοδότηση το ερχόμενο καλοκαίρι, θα έκλεινα τώρα για το Σεπτέμβρη. Θα έπαιρνα και το πιστοποιητικό για το εμβόλιο και μην τον είδατε τον Παναή!!!!
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.111
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
με μία σύντομη έρευνα που έκανα στις εκπτωσιακές τιμές σε κάποιους προορισμούς που γνωρίζω τον συνηθη τιμοκατάλογο εχω να πω τα εξής:
Όποιοι ενδιαφέρονται για ΗΠΑ καλιφόρνια , νεα υόρκη οι τιμές σε καμμία περιπτωση από αυτές που ειδα δεν ειναι ευκαιρίας ειδικα της ΝΥ, βρίσκεις με άλλες εταιρίες πολύ καλύτερες τιμές (πχ λουφτχανσα).
Για Ασία όμως σε προορισμούς όπως Ιαπωνία (τοκυο και οσακα ) καθως και για το εξωτικό Μπαλί είναι πραγματικα τιμες ευκαιριας, στο Μπαλί και στην Οσακα δρομολογουνται αποκλειστικα τα νεα 787-9 boeing που είναι υπέροχα οι τιμες ειναι περιπου στα 500-600ευρώ . Για όσους αντέχει η τσέπη τους σε τιμες πραγματικής ευκαιρίας εχει και bussiness class με περιπου 1400-1500ευρώ.
Ελπιζω να βοηθησα
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
με μία σύντομη έρευνα που έκανα στις εκπτωσιακές τιμές σε κάποιους προορισμούς που γνωρίζω τον συνηθη τιμοκατάλογο εχω να πω τα εξής:
Όποιοι ενδιαφέρονται για ΗΠΑ καλιφόρνια , νεα υόρκη οι τιμές σε καμμία περιπτωση από αυτές που ειδα δεν ειναι ευκαιρίας ειδικα της ΝΥ, βρίσκεις με άλλες εταιρίες πολύ καλύτερες τιμές (πχ λουφτχανσα).
Για Ασία όμως σε προορισμούς όπως Ιαπωνία (τοκυο και οσακα ) καθως και για το εξωτικό Μπαλί είναι πραγματικα τιμες ευκαιριας, στο Μπαλί και στην Οσακα δρομολογουνται αποκλειστικα τα νεα 787-9 boeing που είναι υπέροχα οι τιμες ειναι περιπου στα 500-600ευρώ . Για όσους αντέχει η τσέπη τους σε τιμες πραγματικής ευκαιρίας εχει και bussiness class με περιπου 1400-1500ευρώ.
Ελπιζω να βοηθησα
Δεν ξέρω αν θεωρούνται τιμές ευκαιρίας αυτές της business, καθότι δεν ασχολούμαι, αλλά οι λοιπές τιμές δεν είναι και τόσο φοβερές, επιμένω εγω:lol:
500-600 η Ιαπωνία και το Μπαλί είναι απλά καλές τιμές για μια τέτοια εταιρία και όχι τρελή ευκαιρία. Πετάνε κι άλλες αρκετά συχνά με τέτοιο πλαίσιο τιμών.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.607
Likes
9.864
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
(+) Σε όλα αυτά συνυπολογίζετε και οι 2 βαλίτσες 23kg. Που μπορεί για ένα ταξίδι στο Μπαλί με σορτσάκια, σαγιονάρες και t shirt να μην έχει ιδιαίτερη αξία, αλλά για οποιοδήποτε άλλο προορισμό είναι πολύ σημαντικό.

(-)Για μίλια της Aegean ούτε συζήτηση, μέσα σε 2 χρόνια η Turkish έχει γίνει χειρότερη και από την Lufthansa.
 

zade

Member
Μηνύματα
160
Likes
696
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου...
Δεν ξέρω αν θεωρούνται τιμές ευκαιρίας αυτές της business, καθότι δεν ασχολούμαι, αλλά οι λοιπές τιμές δεν είναι και τόσο φοβερές, επιμένω εγω:lol:
500-600 η Ιαπωνία και το Μπαλί είναι απλά καλές τιμές για μια τέτοια εταιρία και όχι τρελή ευκαιρία. Πετάνε κι άλλες αρκετά συχνά με τέτοιο πλαίσιο τιμών.
Κι εγώ έβγαλα τα μάτια μου χθες να κοιτάζω πράγματα. Οι καλύτερες προσφορές που βρίσκω κι εγώ είναι απλά "καλές" και δεν είναι πουθενά κάτι φοβερό ή άχαστο.

Μας δουλέυει λίγο ο Τούρκος φαίνεται....
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
(+) Σε όλα αυτά συνυπολογίζετε και οι 2 βαλίτσες 23kg. Που μπορεί για ένα ταξίδι στο Μπαλί με σορτσάκια, σαγιονάρες και t shirt να μην έχει ιδιαίτερη αξία, αλλά για οποιοδήποτε άλλο προορισμό είναι πολύ σημαντικό.

(-)Για μίλια της Aegean ούτε συζήτηση, μέσα σε 2 χρόνια η Turkish έχει γίνει χειρότερη και από την Lufthansa.
Οι 2 βαλίτσες δεν ισχύουν για όλους τους προορισμούς (ξέρω ότι σίγουρα ισχύει για Αμερική και με επιφύλαξη λέω ότι μόνο για εκεί ισχύει).
Επίσης εγώ προσωπικά εστιάζω στο γεγονός ότι κ συγκριτικά με τις δικές της τιμές προ "προσφοράς", στα ίδια πάλι είναι. Κι αυτό σχολιάζεται από πολλούς και στο επίσημο facebook της. Μάπα το καρπούζι κοινώς.
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.090
Likes
1.660
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Η turkish πετάει από Αθήνα;
Το Μπαλί δεν είναι κλειστό για τουρίστες;
Η Ιαπωνία δεν έχει 14 ημέρες καραντίνα με την είσοδο στη χώρα;
Πώς να κλείσεις εισιτήρια όταν δε γνωρίζεις πότε θα μπορέσεις να ταξιδέψεις;
Και πέρσι ονειρευόμασταν ότι το 2021 θα ήταν καλύτερο αλλά δεν το βλέπω....
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Η turkish πετάει από Αθήνα;
Το Μπαλί δεν είναι κλειστό για τουρίστες;
Η Ιαπωνία δεν έχει 14 ημέρες καραντίνα με την είσοδο στη χώρα;
Πώς να κλείσεις εισιτήρια όταν δε γνωρίζεις πότε θα μπορέσεις να ταξιδέψεις;
Και πέρσι ονειρευόμασταν ότι το 2021 θα ήταν καλύτερο αλλά δεν το βλέπω....
Ε και τώρα όνειρα κάνουμε, μην κοιτάς που σχολιάζουμε επισταμένως αν είναι καλή η προσφορά ή όχι :haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.899
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom