Turkish Airlines Τurkish Airlines

fotast

Member
Μηνύματα
9.393
Likes
14.317
Προς ενημέρωση και βοήθεια
Πήγα απο τα γραφεία της Turkish καθώς στα τηλ δεν απαντούσε κανείς και έκανα απευθείας εκεί την αλλαγή ημερομηνίας δωρεάν. Προς το παρόν όλα καλά..
Πού είναι τα γραφεία που πήγες;
 

anesh

Member
Μηνύματα
8
Likes
11
Αγαπητοί φίλοι,
Ερώτηση: πετάω με Turkish προς Γερμανία με ενδιάμεση στάση Κωνσταντινούπολη . Στο online check in εκδόθηκαν 2 boarding passes, αυτό σημαίνει πως θα περάσω δυο φορές από τον έλεγχο; Επίσης ρωτώντας μου είπαν πως η βαλίτσα θα την παραλάβω στον τελικό μου προορισμό…🤔 γνωρίζετε πόση ώρα νωρίτερα πρέπει να είμαι για να την παραδώσω;
ευχαριστώ πολύ
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.149
Likes
20.459
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Στο online check in εκδόθηκαν 2 boarding passes, αυτό σημαίνει πως θα περάσω δυο φορές από τον έλεγχο;
Όχι, έναν έλεγχο θα περάσεις στο αεροδρόμιο αναχώρησης απο Ελλάδα, αρκεί να μην βγείς απο το ενδιάμεσο αεροδρόμιο (αν έχεις μεγάλο χρόνο αναμονής) και πας στη επόμενη πύλη αναχώρησης σου για Γερμανία. Τα δύο boarding passes είναι για τις δύο πτήσεις που θα κάνεις, Ελλάδα-Κων/πολη και Κων/πολη-Γερμανία.
Επίσης ρωτώντας μου είπαν πως η βαλίτσα θα την παραλάβω στον τελικό μου προορισμό…
Στο αεροδρόμιο της Ελλάδας κατα την παράδοση της ζήτα να τη παραλάβεις στο τελικό σου προορισμό. Θα σου δώσουν και ένα χαρτάκι που θα λέει το αεροδρόμιο αναχώρησης και παραλαβής της.
γνωρίζετε πόση ώρα νωρίτερα πρέπει να είμαι για να την παραδώσω;
Ένα δίωρο σίγουρα
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.010
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Αγαπητοί φίλοι,
Ερώτηση: πετάω με Turkish προς Γερμανία με ενδιάμεση στάση Κωνσταντινούπολη . Στο online check in εκδόθηκαν 2 boarding passes, αυτό σημαίνει πως θα περάσω δυο φορές από τον έλεγχο; Επίσης ρωτώντας μου είπαν πως η βαλίτσα θα την παραλάβω στον τελικό μου προορισμό…🤔 γνωρίζετε πόση ώρα νωρίτερα πρέπει να είμαι για να την παραδώσω;
ευχαριστώ πολύ
Ναι, δυο φορές. Στην Αθήνα, και στο transfer security στην Κωνσταντινούπολη. Μπορεί εκεί να είσαι τυχερός και να σε στείλουν στη δεύτερη πύλη χωρίς έλεγχο, αλλά θα το μάθεις επιτόπου.
Το checkin deadline στην Αθήνα είναι 1 ωρα. Μια ώρα πριν την πτήση πρέπει να έχεις δηλαδή ολοκληρώσει όλες τις διαδικασίες που σχετίζονται με το checkin (δηλαδή και την παράδοση αποσκευών).
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.143
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Αγαπητοί φίλοι,
Ερώτηση: πετάω με Turkish προς Γερμανία με ενδιάμεση στάση Κωνσταντινούπολη . Στο online check in εκδόθηκαν 2 boarding passes, αυτό σημαίνει πως θα περάσω δυο φορές από τον έλεγχο; Επίσης ρωτώντας μου είπαν πως η βαλίτσα θα την παραλάβω στον τελικό μου προορισμό…🤔 γνωρίζετε πόση ώρα νωρίτερα πρέπει να είμαι για να την παραδώσω;
ευχαριστώ πολύ
Θα περάσεις από έλεγχο και στα 2 αεροδρόμια.
 

pkal

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Πιστευω πιο γρήγορα θα παρω απαντηση εδώ γιατι οπουδήποτε αλλού δεν μας απαντάνε! Προχωράω την διαδικασία online check in και στην φάση που μας εκδίδουν boarding passes έχει την επιλογή μόνο passport και όχι ταυτότητα. Να αγχωθώ ή θα μας βγάλουν αυτοί τα boarding passes οταν φτάσουμε στο γκισέ για την βαλίτσα;
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.607
Likes
9.864
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Έχει κάποιος εμπειρία με την συγκεκριμένη εταιρεία για Αθήνα-Κωνσταντινούπολη-νέα Υόρκη και πίσω; είναι αξιόπιστη; είχα πάει με εμιράτα παλιότερα. Σε σύγκριση;
Μια χαρά είναι. Σύγκριση με εμιράτα; Η μια σε πάει απευθείας ή αλλη μέσω Κωνσταντινούπολης. Παρόμοια σέρβις, καλύτερη ταινιοθήκη οι Τούρκοι.
 

George V

Member
Μηνύματα
82
Likes
31
Μια χαρά είναι. Σύγκριση με εμιράτα; Η μια σε πάει απευθείας ή αλλη μέσω Κωνσταντινούπολης. Παρόμοια σέρβις, καλύτερη ταινιοθήκη οι Τούρκοι.
Εντύπωση μου έκανε που έχουν περισσότερες αποσκευες και ότι αν έχει μεγάλη αναμονή σου δίνουν βόλτα στην πόλη ή δωρεάν διαμονή. Από λίγο που κοίταξα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.872
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom