Turkish Airlines Τurkish Airlines

fotast

Member
Μηνύματα
9.393
Likes
14.317
Η εταιρεία εφάρμοσε απλά τον κανονισμό..Το ίδιο θα ήταν αν πηγαίνατε για επιβίβαση με κάτι απαγορευμένο..Φιλική συμβουλή..να διαβάζετε το travelstories για να τσεκάρετε αν αληθεύουν αυτά που λένε οι πράκτορες...
 

anesh

Member
Μηνύματα
8
Likes
11
Έχω κλείσει εισιτήρια με Turkish Airlines από Αθήνα για Κολωνία με ανταπόκριση Τουρκία. Έλαβα ένα μειλ πως η πτήση μου από Κολωνία- Τουρκία μετατίθεται για την επομένη 10/03 ενώ η πτήση μου από Τουρκία- Αθήνα παραμένει στις 09/03.
Καθώς δεν μου έχει ξανά τύχει και παίρνω στην γραμμή εξυπηρέτησης αλλά δεν απαντάει κανείς θα μπορούσατε να μου πείτε πως να κινηθώ;
Ευχαριστώ πολύ...
 
Last edited:

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.434
Likes
4.423
Έχω κλείσει εισιτήρια με Turkish Airlines από Αθήνα για Κολωνία με ανταπόκριση Τουρκία. Έλαβα ένα μειλ πως η πτήση μου από Κολωνία- Τουρκία μετατίθεται για την επομένη 10/03 ενώ η πτήση μου από Τουρκία- Αθήνα παραμένει στις 09/03.
Καθώς δεν μου έχει ξανά τύχει και παίρνω στην γραμμή εξυπηρέτησης αλλά δεν απαντάει κανείς θα μπορούσατε να μου πείτε πως να κινηθώ;
Ευχαριστώ πολύ...
Έχουν chat/WhatsApp, μετά τα πρώτα / διαδικαστικά με το smart travel assistant γράψε "representative" και θα σου απαντήσει αντιπρόσωπος με τον οποίο θα μπορείς να συνεννοηθεί για τις επιλογές που έχεις και να ζητήσεις αλλαγή πτήσεων κλπ.
Απλά ενδεχομένως ο αντιπρόσωπος καθυστερήσει να εμφανιστεί ανάλογα με το φόρτο εργασίας (μη σου φανεί παράξενο αν αυτό γίνει μετά από 1 ώρα για παράδειγμα), οπότε θα πρέπει να έχεις το νου σου στο τηλέφωνο
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.011
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Έχω κλείσει εισιτήρια με Turkish Airlines από Αθήνα για Κολωνία με ανταπόκριση Τουρκία. Έλαβα ένα μειλ πως η πτήση μου από Κολωνία- Τουρκία μετατίθεται για την επομένη 10/03 ενώ η πτήση μου από Τουρκία- Αθήνα παραμένει στις 09/03.
Καθώς δεν μου έχει ξανά τύχει και παίρνω στην γραμμή εξυπηρέτησης αλλά δεν απαντάει κανείς θα μπορούσατε να μου πείτε πως να κινηθώ;
Ευχαριστώ πολύ...
Από που έχεις κλείσει τα εισιτήρια; Μιλάς μαζί τους....
 

anesh

Member
Μηνύματα
8
Likes
11
Από που έχεις κλείσει τα εισιτήρια; Μιλάς μαζί τους....
Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Τα έκλεισα μέσω skyscanner με την Mytrip.

Έχουν chat/WhatsApp, μετά τα πρώτα / διαδικαστικά με το smart travel assistant γράψε "representative" και θα σου απαντήσει αντιπρόσωπος με τον οποίο θα μπορείς να συνεννοηθεί για τις επιλογές που έχεις και να ζητήσεις αλλαγή πτήσεων κλπ.
Απλά ενδεχομένως ο αντιπρόσωπος καθυστερήσει να εμφανιστεί ανάλογα με το φόρτο εργασίας (μη σου φανεί παράξενο αν αυτό γίνει μετά από 1 ώρα για παράδειγμα), οπότε θα πρέπει να έχεις το νου σου στο τηλέφωνο
Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Επικοινώνησα μαζί τους, ωστόσο μου είπαν πως για λόγους “maintenance” δεν μπορούν να με εξυπηρετήσουν προς το παρόν. Μήπως να πάω από τα γραφεία στην Αθήνα; Θα βγάλω άκρη;
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.541
Likes
8.520
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Τα έκλεισα μέσω skyscanner με την Mytrip.
Εύχομαι πραγματικά να βγάλεις άκρη. Όλες αυτές οι εταιρείες που μεταπωλούν εισιτήρια είναι διάσημες για την ανύπαρκτη εξυπηρέτηση πελατών. Στο tripadvisor υπάρχουν 100 σελίδες αγωνίας και πόνου για τη συγκεκριμένη εταιρεία mytrip.com - Air Travel Forum - Tripadvisor

Όσοι πάθαμε μάθαμε και πλέον αγορά μόνο από τα επίσημα sites των αεροπορικών.

Καλή τύχη!
 

anesh

Member
Μηνύματα
8
Likes
11
Άρα θα καλέσεις τη Mytrip, όχι την αεροπορική εταιρία
Ωστόσο την ενημέρωση την έλαβα από την ίδια την εταιρία, όποτε νομίζω πως θα μπορώ να συνεννοηθώ απευθείας με αυτούς.

Εύχομαι πραγματικά να βγάλεις άκρη. Όλες αυτές οι εταιρείες που μεταπωλούν εισιτήρια είναι διάσημες για την ανύπαρκτη εξυπηρέτηση πελατών. Στο tripadvisor υπάρχουν 100 σελίδες αγωνίας και πόνου για τη συγκεκριμένη εταιρεία mytrip.com - Air Travel Forum - Tripadvisor

Όσοι πάθαμε μάθαμε και πλέον αγορά μόνο από τα επίσημα sites των αεροπορικών.

Καλή τύχη!
Σε ευχαριστώ πολύ!! Ωστόσο επειδή επικοινώνησε η ίδια η εταιρία για την αλλαγή ευελπιστώ πως θα μπορέσω να συνεννοηθώ μαζί τους…
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.541
Likes
8.520
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Σε ευχαριστώ πολύ!! Ωστόσο επειδή επικοινώνησε η ίδια η εταιρία για την αλλαγή ευελπιστώ πως θα μπορέσω να συνεννοηθώ μαζί τους…
Αν θες πληροφορίες για την πτήση σου, φαντάζομαι η αεροπορική μπορεί να σε βοηθήσει. Αν θες να κάνεις κάποια αλλαγή στα εισιτήρια τότε πρέπει να απευθυνθείς στη mytrip...
 

anesh

Member
Μηνύματα
8
Likes
11
Αν θες πληροφορίες για την πτήση σου, φαντάζομαι η αεροπορική μπορεί να σε βοηθήσει. Αν θες να κάνεις κάποια αλλαγή στα εισιτήρια τότε πρέπει να απευθυνθείς στη mytrip...
Προς ενημέρωση και βοήθεια
Πήγα απο τα γραφεία της Turkish καθώς στα τηλ δεν απαντούσε κανείς και έκανα απευθείας εκεί την αλλαγή ημερομηνίας δωρεάν. Προς το παρόν όλα καλά..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.902
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom