Turkish Airlines Τurkish Airlines

Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Γεια σας παιδιά!Σκοπεύω τώρα το καλοκαίρι να πετάξω για Κίεβο από Θεσσαλονίκη με στάση στην Κων/πολη με την turkish airlines καθώς είναι η πιο φθηνή εταιρεία που έχω βρει.Έχω όμως κάποιες απορίες.Στην Τουρκία που είναι η στάση,θα πρέπει να πάρω την βαλίτσα μου ή θα την πάρω κατευθείαν στο Κίεβο?Επίσης στην επιστροφή μου,θα φτάσω Κων/πολη μεσάνυχτα και θα πετάξω για Ελλάδα την ακριβώς επόμενη μέρα με σκοπό να διανυκτερεύσω στο αεροδρόμιο.Είναι ασφαλές(όποιοι το εχουν επισκεφθει θα μπορουσαν να με ενημερωσουν).Έχω διανυκτερεύσει και σε άλλο π.χ του Μονάχου εκεί τα πράγματα είναι μια χαρά καθώς το αεροδρόμιο θεωρείται από τα τοπ.. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Ευγε που διαλεξες την εταιρειαρα!
Δεν χρειαζεται να παρεις τη βαλιτσα σου, θα φροντισει η εταιρεια να φτασει στο Κιεβο ΜΑΖΙ με σενα.
Το Ατατουρκ ειναι πολυ ασφαλες αεροδρομιο, εχω τυχει και γω να κατσω αρκετες ωρες εκει το βραδυ.
Αν θες να μεινεις σε χοτελ υπαρχει ενα μεσα στο αεροδρομιο και αν δε κανω λαθος αλλα δυο σε κοντινη αποσταση.
 

mermaid

Member
Μηνύματα
14
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή
Ευγε που διαλεξες την εταιρειαρα!
Δεν χρειαζεται να παρεις τη βαλιτσα σου, θα φροντισει η εταιρεια να φτασει στο Κιεβο ΜΑΖΙ με σενα.
Το Ατατουρκ ειναι πολυ ασφαλες αεροδρομιο, εχω τυχει και γω να κατσω αρκετες ωρες εκει το βραδυ.
Αν θες να μεινεις σε χοτελ υπαρχει ενα μεσα στο αεροδρομιο και αν δε κανω λαθος αλλα δυο σε κοντινη αποσταση.
Eυχαριστώ πολύ!Ελπίζω να μην έχουμε παρατράγουδα!Αν και ασφαλές το αεροδρόμιο του Μονάχου είχε έρθει κοντά μας ένας μεθυσμένος και παραμιλούσε και έβριζε .Έλληνας ήταν.... :bleh:
 

GKCAPO

Member
Μηνύματα
767
Likes
305
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΝΑΔΑΣ-Η.Π.Α.
........................................................
Το Ατατουρκ ειναι πολυ ασφαλες αεροδρομιο, ...............................
Αν θες να μεινεις σε χοτελ υπαρχει ενα μεσα στο αεροδρομιο και αν δε κανω λαθος αλλα δυο σε κοντινη αποσταση.
Δεν πρέπει να το σκέφτεσαι καν. Απόλυτη ασφάλεια. Ασχολήσου με τα υπόλοιπα και πως θα περάσεις καλά. Ακόμα και με τα πόδια μπορείς να πας στα δυο κοντινά Χοτελ (βαλίτσα δεν θα έχεις). Περπάτα μες τη νύκτα...Φαίνονται...:):):)
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.078
Likes
2.494
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Με αφορμη την ερωτηση της παραπανω κοπελας, θα ηθελα να ρωτησω αν ξερετε καμια ευρωπαικη αεροπορικη εταιρεια που να παρεχει διαμονη και/η μεταφορα σε περιπτωση διανυκτερευσης. Η αναγκαστικα την βγαζεις στο αεροδρομιο? Ρωταω γιατι κοιταγα για Νεα Υορκη κ η Swiss σλλα κ η Τurkish
π.χ. ειχαν διανυκτερευση.
Ευχαριστω.
 

DEPPY

Member
Μηνύματα
12
Likes
2
Η τurkish δεν ειναι αυτη που φουνταρε ενα αεροπλανο της λιγο πριν το αεροδρομιο του αμστερνταμ προσφατα? Αν ειναι να χανουν ευκολα το δρομο οι πιλοτοι, προτιμω να πληρωσω κατι παραπανω σε αλλους...
Μια χαρά είναι η Turkish και μην κάνεις την εξαίρεση κανόνα.Και που ξέρεις ότι έχασε το δρόμο ο πιλότος και δεν έφταιξε κάτι άλλο.
 

mermaid

Member
Μηνύματα
14
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή
Θα ήθελα να ρωτήσω και κάτι ακόμη μιας και είναι η πρώτη μου φορά που ταξιδεύω με ενδιάμεση στάση!Προσγειώνομαι στο αεροδρόμιο της Τουρκίας 5ώρα και η πτήση μου για Κίεβο είναι στις 6 και είκοσι!Θα προλάβω?(Με τους ελέγχους διαβατηρίων κτλπ)Μετά αφού βρω τις αναχωρήσεις θα πρέπει πάλι να κάνω check in ή όχι? Πφφ αγχώθηκα τώρα.. Και να δω μέσα σε τόσο λίγο χρόνο πως από τις αφίξεις θα βρεθώ στις αναχωρήσεις..χεχε
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
καταρχήν δε θα περάσεις κανέναν έλεγχο διαβατηρίων στο Κεμάλ Ατατούρκ, απλά θα πας κατευθείαν στο τρανζιτ, και θα περιμένεις το αεροπλάνο. Check In δε θα χρειαστείς να ξανακάνεις, το πολλή πολλή μπορεί να χρειαστεί να παραλάβεις το boarding pass στο αεροδρόμιο Κεμάλ Ατατούρκ
 

mermaid

Member
Μηνύματα
14
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή
καταρχήν δε θα περάσεις κανέναν έλεγχο διαβατηρίων στο Κεμάλ Ατατούρκ, απλά θα πας κατευθείαν στο τρανζιτ, και θα περιμένεις το αεροπλάνο. Check In δε θα χρειαστείς να ξανακάνεις, το πολλή πολλή μπορεί να χρειαστεί να παραλάβεις το boarding pass στο αεροδρόμιο Κεμάλ Ατατούρκ
Αα εγώ νόμιζα ότι θα μου δώσουν ενιαίο εισιτήριο από Ελλάδα και για τις 2 επιβιβάσεις...
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.375
Likes
6.881
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Last edited by a moderator:

thessaris

Member
Μηνύματα
599
Likes
871
Ατυχήματα πάντα γίνονται και πάντα θα γίνονται. Η Turkish είχε το ατύχημα του Άμστερνταμ με 9 νεκρούς. Και η Airfrance είχε όμως το ατύχημα στον Ατλαντικό πριν λίγα χρόνια, με ευθύνη πιλότων, και η Swiss πριν μερικά χρόνια ακόμη στην Β. Αμερική κ.ο.κ. Αυτό τι σημαίνει ότι δεν θα πετάξω με Airfrance και Swiss; Ας είμαστε σοβαροί. Καθημερινά όλες αυτές οι εταιρείες κάνουν εκατοντάδες πτήσεις, οι πιθανότητες να συμβεί κάτι είναι λιγότερες και από απειροελάχιστες και είναι ίδιες σε όλες τις εταιρείες, ειδικά στις μεγάλες.
 

GKCAPO

Member
Μηνύματα
767
Likes
305
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΝΑΔΑΣ-Η.Π.Α.
Ατυχήματα πάντα γίνονται και πάντα θα γίνονται. Η Turkish είχε το ατύχημα του Άμστερνταμ με 9 νεκρούς. Και η Airfrance είχε όμως το ατύχημα στον Ατλαντικό πριν λίγα χρόνια, με ευθύνη πιλότων, και η Swiss πριν μερικά χρόνια ακόμη στην Β. Αμερική κ.ο.κ. Αυτό τι σημαίνει ότι δεν θα πετάξω με Airfrance και Swiss; Ας είμαστε σοβαροί. Καθημερινά όλες αυτές οι εταιρείες κάνουν εκατοντάδες πτήσεις, οι πιθανότητες να συμβεί κάτι είναι λιγότερες και από απειροελάχιστες και είναι ίδιες σε όλες τις εταιρείες, ειδικά στις μεγάλες.
Ακριβώς όπως το λες!!!
Πάμε παρακάτω ...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.297
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
thessaris said:
Καθημερινά όλες αυτές οι εταιρείες κάνουν εκατοντάδες πτήσεις..
χιλιαδες ηθελες να πεις...η AF μονη της εκτελει γυρω στις 1800 πτησεις καθημερινα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.221
Μηνύματα
884.150
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom