Turkish Airlines Τurkish Airlines

taver

Member
Μηνύματα
12.496
Likes
29.130
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Με τα ακουστικά που μοιράζουν στο economy, νομίζω το σύμπαν επιτάσσει να καταργηθεί τελείως η μουσική από το IFE, Heavy Metal or not. Τόσο επειδή φτάνει κακοποιημένη στα αυτιά του ακροατή, όσο και γιατί φτάνει ακόμα πιο κακοποιημένη στα αυτιά των διπλανών του.
 

theo1234

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Πάω να κάνω τσεκ ιν στην Turkish airlines λέει οτι το τσεκ ιν έγινε αλλά όταν πατάω issue passport για να το εκτυπώσω λέει ότι έχει operation problem και να πάω να βγάλω από το αεροδρόμιο το εισητηριο είναι όλα κόμπλε; Δηλαδή πάω απλα πιο νωρίς και βγάζω από το αεροδρόμιο το εισητηριο έχει τύχει σε κανέναν αυτό το μήνυμα;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.406
Likes
14.378
Όχι εισιτήριο,κάρτα επιβίβασης εννοείς.Ναι θα την βγάλεις στο αεροδρόμιο.
 

minion

Member
Μηνύματα
48
Likes
69
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο - Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη <3
Επειδή έχω κλείσει για Πάσχα εισιτήρια για Νέα Υόρκη με Turkish Airlines, βρήκα αυτό στη σελίδα τους. Ίσως σε κάποιον να φανεί χρήσιμο.
https://www.turkishairlines.com/en-int/zero-change-fee/
For tickets* to be purchased between March 6 and March 24 (*excluding tickets for domestic flights within Turkey and to/from Ercan Airport), we remove the change fee. If you’d like to change your ticketed flight, your first change request will be applied free of charge.

Moreover, For tickets* purchased before March 5, 2020, for flights taking place up to December 31, 2020 (*excluding tickets for domestic flights within Turkey and to/from Ercan Airport) your first change request will be applied free of charge, provided that the change is completed by March 16, 2020.


Application conditions:
  • For tickets purchased on and before 5th of March 2020, valid only if the change request is done before 16th of March 2020
  • Valid for tickets to be reserved and purchased between March 6 and March 24, 2020.
  • Valid on flights operated by Turkish Airlines until the end of 2020.
  • Passengers can make a change request up to 5 days prior to their flight.
  • Domestic flights in Turkey and to/from Ercan Airport are not included.
  • Fare differences that may be incurred due to the change request will be collected from our passengers.
  • Change requests can be made through the Turkish Airlines Sales Offices and agencies from which the ticket was purchased
 

Karagio10

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Καλησπέρα στη παρέα,λοιπόν παιδιά θέλω να κάνω μια ερωτηση,έχουμε κλείσει εισητηρια με τη παρέα,για Νέα Υορκη με Turkish στις 31 Μαρτίου και μου στείλανε mail από την εταιρεία πως αλλάξανε την ώρα της πτήσης από Θεσσαλονίκη για Κωνσταντινούπολη,το προβλημα μας είναι ότι δε συμβαδίζει η αλλαγη ώρας με τη πτηση από τη Κωνσταντινούπολη για Νέα Υορκη και για να είμαι και πιο ευ κατανοητός η πτηση από Θεσσαλονίκη με την αλλαγη πήγε 9:00 μμ και η πτηση από Κωνσταντινούπολη για Νέα υορκη είναι στις 6:00 μμ.Θέλω αν μπορείτε να με διαφωτίζεται λίγο στο τι μπορώ να κάνω γιατί δεν έχω ιδεα.Ευχαριστω πολύ.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.149
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Αν ειναι ενιαιο το εισιτηριο θα σας βαλει η Turkish στην επομενη διαθεσιμη μετα την αφιξη σας στην Κων/πολη πτηση. Επικοινωνησε μαζι τους να σου αλλαξουν το σκελος Κων/πολη-Νεα Υορκη.

Αν ειναι ξεχωριστο εισιτηριο ζητα αν γινεται να αλλαξει μια απο τις δυο πτησεις. Δηλαδη να φυγετε ακομη και μια μερα πριν απο Θεσσαλονικη (αν μπορειτε) ή αργοτερα απο Κων/πολη. Ή αν μπορειτε να ακυρωσετε την πτηση που αλλαξε ωρα και να μεταβειτε στην Κων/πολη με αλλη εταιρια ή αλλο μεσο. Γενικοτερα επικοινωνησε με την εταιρεια.
 

Karagio10

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Αν ειναι ενιαιο το εισιτηριο θα σας βαλει η Turkish στην επομενη διαθεσιμη μετα την αφιξη σας στην Κων/πολη πτηση. Επικοινωνησε μαζι τους να σου αλλαξουν το σκελος Κων/πολη-Νεα Υορκη.

Αν ειναι ξεχωριστο εισιτηριο ζητα αν γινεται να αλλαξει μια απο τις δυο πτησεις. Δηλαδη να φυγετε ακομη και μια μερα πριν απο Θεσσαλονικη (αν μπορειτε) ή αργοτερα απο Κων/πολη. Ή αν μπορειτε να ακυρωσετε την πτηση που αλλαξε ωρα και να μεταβειτε στην Κων/πολη με αλλη εταιρια ή αλλο μεσο. Γενικοτερα επικοινωνησε με την εταιρεια.
Είναι ενιαίο όποτε αύριο να επικοινωνήσω με το σάιτ το οποίο έκλεισα τα εισητηρια προτείνετε έτσι; Ευχαριστώ πολύ @tripakias
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Επίσης αν υπάρχει διανυκτέρευση συνήθης πρακτική είναι να είναι δωρεάν εφόσον υπάρχει τόση χρονική διαφορά.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.149
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Ναι και αναλογα με τις ωρες υπαρχει και δωρεαν τουρ στην Κων/πολη
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.406
Likes
14.378
Είναι ενιαίο όποτε αύριο να επικοινωνήσω με το σάιτ το οποίο έκλεισα τα εισητηρια προτείνετε έτσι; Ευχαριστώ πολύ @tripakias
Αν δεν έκλεισες κατευθείαν με την Turkish αναγκαστικά θα επικοινωνήσεις με το site που έκλεισες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.399
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom