Υπάρχουν ασχημότερες πρωτεύουσες από την ΑΘΗΝΑ;;

Spark

Member
Μηνύματα
92
Likes
938
Αυτες τις μερες παω συνεχεια Β. Προαστια για κατι δουλειες. Πω πω φιλε μου, υπνηλια σε πιανει μονο που πατας το ποδι σου. Μικτοαστιλα, νιωθεις οτι εχει διαμερισμα η μαμα η η πεθερα απο πανω και πηγαινοερχονται τα ταπερακια. Οπως στο χωριο.
Ολη μερα κομιουτινγκ στο κεντρο.
Εχει αρκετα π α λ ι α τσιμεντα κι εκει, αλλα το φρεσκοχυμενο σκυροδεμα εχει αλλη χαρη.
αηδιαστική η μικροαστίλα, ευτυχώς όλοι μου οι συγγενείς πέθαναν και έχω την ησυχία μου.
και δεν πρόλαβα να αποκτήσω πεθερά, σούταρα την νύφη λίγο πριν από τον γάμο επειδή τόλμησε να μου κάνει γκρίνια, τις γκρινιάρες γυναίκες που προσπαθούν να επιβάλουν την άποψη τους έμαθα πως τις χωρίζουν.
δεν λέει να ζεις σε διαμέρισμα, μονοκατοικία έχω 140τμ και κήπο 700τμ με δέντρα κ ζαρζαβατικά..
το καλύτερο είναι που κάνω μπάνια στη θάλασσα, τώρα κάνω κάθε μέρα, και περπάτημα στον παραλιακό δρόμο ως τον Μαραθώνα..
 
D

Delmem38110

Guest
αηδιαστική η μικροαστίλα, ευτυχώς όλοι μου οι συγγενείς πέθαναν και έχω την ησυχία μου.
και δεν πρόλαβα να αποκτήσω πεθερά, σούταρα την νύφη λίγο πριν από τον γάμο επειδή τόλμησε να μου κάνει γκρίνια, τις γκρινιάρες γυναίκες που προσπαθούν να επιβάλουν την άποψη τους έμαθα πως τις χωρίζουν.
δεν λέει να ζεις σε διαμέρισμα, μονοκατοικία έχω 140τμ και κήπο 700τμ με δέντρα κ ζαρζαβατικά..
το καλύτερο είναι που κάνω μπάνια στη θάλασσα, τώρα κάνω κάθε μέρα, και περπάτημα στον παραλιακό δρόμο ως τον Μαραθώνα..
αν αυτό σε γεμίζει σαν άνθρωπο μπράβο σου. και σε πολύ περισσότερα εις το μέλλον.
άσε όμως εμάς τους πτωχούς μικροαστούς να ζούμε και να κινούμαστε οπου θέλουμε χωρίς τους χαρακτηρισμούς.... δεν αξίζει τον κόπο να βγάζεις κακίες. ο καθένας όσα μπορεί η τσέπη του και το γούστο του.,
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.920
Likes
40.748
αηδιαστική η μικροαστίλα, ευτυχώς όλοι μου οι συγγενείς πέθαναν και έχω την ησυχία μου.
και δεν πρόλαβα να αποκτήσω πεθερά, σούταρα την νύφη λίγο πριν από τον γάμο επειδή τόλμησε να μου κάνει γκρίνια, τις γκρινιάρες γυναίκες που προσπαθούν να επιβάλουν την άποψη τους έμαθα πως τις χωρίζουν.
δεν λέει να ζεις σε διαμέρισμα, μονοκατοικία έχω 140τμ και κήπο 700τμ με δέντρα κ ζαρζαβατικά..
το καλύτερο είναι που κάνω μπάνια στη θάλασσα, τώρα κάνω κάθε μέρα, και περπάτημα στον παραλιακό δρόμο ως τον Μαραθώνα..
Πως τολμησε! Εχασε και τα ζαρζαβατικα και τη μονοκατοικια που θα καθαριζε αγογγυστα (ποσες μπαλκονοπορτες εχει στα 140 τμ? υπολογιζω κατι δικα μου για το καθαρισμα τζαμιων).
 

bandit650

Member
Μηνύματα
621
Likes
2.847
Υπάρχουν κάποια μέρη στο κέντρο τα οποία είναι συγκεκριμένα και απαγορευτικά για να μένεις εκτός και αν έχεις πολλά χρήματα. Και το ψυχικό κέντρο είναι. Μπορείς να μείνεις εκεί; η θα πεις είναι ωραία στο ψυχικό η στη αρεοπαγίτου η στο λυκαβυτο άρα είναι ωραία και στις υπόλοιπες περιοχές του κέντρου;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.920
Likes
40.748
Υπάρχουν κάποια μέρη στο κέντρο τα οποία είναι συγκεκριμένα και απαγορευτικά για να μένεις εκτός και αν έχεις πολλά χρήματα. Και το ψυχικό κέντρο είναι. Μπορείς να μείνεις εκεί; η θα πεις είναι ωραία στο ψυχικό η στη αρεοπαγίτου η στο λυκαβυτο άρα είναι ωραία και στις υπόλοιπες περιοχές του κέντρου;
Ακριβως. Δεν καταδικαζεται ολο το κεντρο λοιπον. Και το Θησειο, η Πλακα κεντρο ειναι κλπ κλπ. Ετσι δεν ειναι και παντου στα προαστια ωραια. Ειναι χονδροειδεις αυτοι οι κανονες.
Γενικα αν εχεις φραγκα, ζεις παντου πολυ ωραια,, βλεπω τον γειτονα τον πρωθυπουργο μια χαρα ειναι.
 
Last edited:

ludovica

Member
Μηνύματα
215
Likes
1.743
Τίποτα δε λέει. Άλλοι φαντάζονται τί χαρακτήρα έχει ο καθένας και πώς ζει ανάλογα με τον τόπο διαμονής του.
Πάντως έχουν ανέβει οι τιμές στα β.π. ακριβώς επειδή τελευταία πολλοί εγκαταλείπουν το κέντρο.
 

vivyen

Member
Μηνύματα
96
Likes
51
φίλε γεννήθηκα μεγάλωσα και σπούδασα στην Αθήνα, 50 χρόνια ζω εκεί,
λες πως είναι "μούλτιπολιτισμικό χρωματιστό χαρούμενο",
λέω πως είναι χάλια και δεν το γουστάρω διότι είμαι από τους τυχερούς που έχω εξοχική κατοικία σε βόρεια προάστια δίπλα στη θάλασσα στη Νέα Μάκρη.
και μπορώ να πληρώνω 12ε βενζίνη για να πηγαινοέρχομαι, κάνω 70χλμ για να αναπνέω καθαρό αέρα.
το σπίτι και το κατάστημα που έχω στο Πεντάγωνο είναι προς πώληση, ας πάνε άλλοι να ζήσουνε εκεί.

αλλά για τους τουρίστες καλό είναι το κέντρο με τα μουσεία, (γύρω από το μουσείο πουλάνε κλεμμένα κινητά και ναρκοτικς), φθηνές αλλοδαπές πόρνες κλπ..
Απο ποτε Ν.Μακρη εγινε Β.Προαστια;
Αρκετοι εχουν εξοχικα. Και στη θαλασσα επισης.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.497
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom