Φίτζι Φίτζι 2018

Amplified

Member
Μηνύματα
86
Likes
70
Επόμενο Ταξίδι
Δυτική ακτή ΗΠΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Utopia Planitia
Γύρισα από Φίτζι, που πέρασα γιορτές.
Few info
- Δεν υπάρχει λόγος να κάτσει κάποιος Viti levu, παρά μόνο για layover.
- Το diving είναι σίγουρα από τα καλύτερα στον πλανήτη. Τόσο για encounters, όσο για soft και hard corals.
- Τα hostels στη Nadi, είναι ικανοποιητικά.
- Η Fiji airways, ήταν μια πολύ ευχάριστη έκπληξη.

Αν κάποιος θέλει πληροφορίες για τον προορισμό, let me know.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
- Δεν υπάρχει λόγος να κάτσει κάποιος Viti levu, παρά μόνο για layover.
Απ' ό,τι είδα στο χάρτη τα Φίτζι είναι δύο μεγάλα νησιά και αρκετά μικρότερα. Το Viti Levu είναι το μεγαλύτερο απ' τα δύο στο οποίο βρίσκεται και η πρωτεύουσα. Οπότε προτείνεις να μην το επισκεφτούμε καθόλου και να επισκεφτούμε το άλλο καθώς και τα μικρότερα;

Tι είδους layover μπορείς να κάνεις στo Viti Levu; Εννοείς για να πάρεις πτήση για κάποιo απ' τα άλλα νησιά; Ή εννοείς να πάρεις πτήση από Ασία-Αυστραλία για Αμερική και να κάνεις layover στο Viti Levu;
 

Amplified

Member
Μηνύματα
86
Likes
70
Επόμενο Ταξίδι
Δυτική ακτή ΗΠΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Utopia Planitia
Απ' ό,τι είδα στο χάρτη τα Φίτζι είναι δύο μεγάλα νησιά και αρκετά μικρότερα. Το Viti Levu είναι το μεγαλύτερο απ' τα δύο στο οποίο βρίσκεται και η πρωτεύουσα. Οπότε προτείνεις να μην το επισκεφτούμε καθόλου και να επισκεφτούμε το άλλο καθώς και τα μικρότερα;
Ναι, οι περισσότεροι δεν ασχολούνται καθόλου με το Viti Levu κι έχουν δίκαιο.

Tι είδους layover μπορείς να κάνεις στo Viti Levu; Εννοείς για να πάρεις πτήση για κάποιo απ' τα άλλα νησιά; Ή εννοείς να πάρεις πτήση από Ασία-Αυστραλία για Αμερική και να κάνεις layover στο Viti Levu;
Το μόνο layover που μπορείς να κάνεις (υποχρεωτικά), είναι για να πας σε άλλο νησί των Φίτζι με αεροπλάνο, ελικόπτερο ή πλοίο. Τα Φίτζι δεν είναι στο δρόμο για καμία άλλη πτήση.
 

Anang

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Γύρισα από Φίτζι, που πέρασα γιορτές.
Few info
- Δεν υπάρχει λόγος να κάτσει κάποιος Viti levu, παρά μόνο για layover.
- Το diving είναι σίγουρα από τα καλύτερα στον πλανήτη. Τόσο για encounters, όσο για soft και hard corals.
- Τα hostels στη Nadi, είναι ικανοποιητικά.
- Η Fiji airways, ήταν μια πολύ ευχάριστη έκπληξη.

Αν κάποιος θέλει πληροφορίες για τον προορισμό, let me know.
Καλημέρα ! Σκεφτόμαστε με τον άντρα μου να πάμε για ταξίδι του μέλιτος στα Φίτζι . Έχω ψάξει πολύ στο Ίντερνετ για παραλίες που να μείνω κλπ , η αλήθεια είναι ότι έχω μπερδευτεί .
Θα πάμε Νοέμβριο όποτε αν έχεις κάτι να προτείνεις σε ευχαριστούμε πολύ !
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.622
Likes
50.272
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ναι, οι περισσότεροι δεν ασχολούνται καθόλου με το Viti Levu κι έχουν δίκαιο.



Το μόνο layover που μπορείς να κάνεις (υποχρεωτικά), είναι για να πας σε άλλο νησί των Φίτζι με αεροπλάνο, ελικόπτερο ή πλοίο. Τα Φίτζι δεν είναι στο δρόμο για καμία άλλη πτήση.
Δεν ισχύει αυτό, εγώ έκανα layover από δύο διαφορετικούς προορισμούς.
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
897
Likes
3.945
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Καλημέρα ! Σκεφτόμαστε με τον άντρα μου να πάμε για ταξίδι του μέλιτος στα Φίτζι . Έχω ψάξει πολύ στο Ίντερνετ για παραλίες που να μείνω κλπ , η αλήθεια είναι ότι έχω μπερδευτεί .
Θα πάμε Νοέμβριο όποτε αν έχεις κάτι να προτείνεις σε ευχαριστούμε πολύ !
Χωρίς να έχω πάει, νομίζω ότι η εικόνα που έχουμε οι περισσότεροι από τα Φίτζι, είναι αυτή των νησιών (πιο σωστά νησιωτικών ομάδων) Mamanuca και Yasawa. Οι δύο ομάδες αυτές είναι όπως οι Κυκλάδες για την Ελλάδα... :cool:

Εγώ θα ξεκινούσα το ψάξιμο από εκεί αλλά, καθώς δεν έχω πάει, δεν μπορώ να προτείνω κάποιο συγκεκριμένο από τα νησιά αυτά. :rolleyes-80:
 

Amplified

Member
Μηνύματα
86
Likes
70
Επόμενο Ταξίδι
Δυτική ακτή ΗΠΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Utopia Planitia
Καλημέρα ! Σκεφτόμαστε με τον άντρα μου να πάμε για ταξίδι του μέλιτος στα Φίτζι . Έχω ψάξει πολύ στο Ίντερνετ για παραλίες που να μείνω κλπ , η αλήθεια είναι ότι έχω μπερδευτεί .
Θα πάμε Νοέμβριο όποτε αν έχεις κάτι να προτείνεις σε ευχαριστούμε πολύ !
Καλησπέρα. Καταδύσεις κάνετε ; Για καταδύσεις πρέπει να κάνετε τελείως διαφορετικό πρόγραμμα και νησιά, απ’ ότι για παραλίες και γούστα.
 

Anang

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Καλησπέρα. Καταδύσεις κάνετε ; Για καταδύσεις πρέπει να κάνετε τελείως διαφορετικό πρόγραμμα και νησιά, απ’ ότι για παραλίες και γούστα.
Εγω όχι , ο άντρας μου εχει δίπλωμα κατάδυσης στο επίπεδο 1 . Οποτε θα θελει να κανει , αλλα παμε για ταξίδι του μέλιτος μετα τον γάμο οποτε θελουμε να ξεκουραστουμε ..

Απο οτι εχω δει θα κλείσουμε καποιο ξενοδοχείο στο Νάντι αλλα παραλιακά δεν ξερω ακομα σε ποια περιοχή εχω βρει κάποιες , και θα παμε εκδρομές με καραβάκι στα νησιά που προτείνονται .
 
Last edited by a moderator:

Amplified

Member
Μηνύματα
86
Likes
70
Επόμενο Ταξίδι
Δυτική ακτή ΗΠΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Utopia Planitia
Απο οτι εχω δει θα κλείσουμε καποιο ξενοδοχείο στο Νάντι αλλα παραλιακά δεν ξερω ακομα σε ποια περιοχή εχω βρει κάποιες , και θα παμε εκδρομές με καραβάκι στα νησιά που προτείνονται .
Σου έστειλα pm
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.598
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom