Γενικά Φαγητο στα αεροπλανα

Aptaliko

Member
Μηνύματα
57
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Εστιατόριο η ... Swiss

Πρόκειτε να πετάξω με την SWISS για Ζυρίχη και από εκεί για Αγία Πετρούπολη πάλι με SWISS. Άκουσα ότι η SWISS στις πτήσεις της έχει κόψει το φαγητό ή για την ακρίβεια αν θελήσεις να φας το πληρώνεις μέχρι και το αναψυκτικό :shock:. Είναι δυνατόν να παίζει κάτι τέτοιο;

Άμα είναι έτσι να κλείνουμε και τραπέζι και να βάζουμε και ζωντανή μουσική.
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.280
Likes
1.349
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Κι εγω δεν προλαβα να φαω με την ησυχια μου για κων/πολη... Γενικως, μου φανηκε οτι ξεκινησαν τη διαδικασια προσγειωσης αρκετα νωριτερα απ οτι αλλες φορες (δεν ξερω αν ηταν η αισθηση μου... ) Εμεινα με τον κιοφτε στο στομα...
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.004
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Πρόκειτε να πετάξω με την SWISS για Ζυρίχη και από εκεί για Αγία Πετρούπολη πάλι με SWISS. Άκουσα ότι η SWISS στις πτήσεις της έχει κόψει το φαγητό ή για την ακρίβεια αν θελήσεις να φας το πληρώνεις μέχρι και το αναψυκτικό :shock:. Είναι δυνατόν να παίζει κάτι τέτοιο;

Άμα είναι έτσι να κλείνουμε και τραπέζι και να βάζουμε και ζωντανή μουσική.
Δεν ισχύει κάτι τέτοιο. Φαγητό προσφέρεται στη Swiss...
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.679
Likes
50.536
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Άκουσα ότι η SWISS στις πτήσεις της έχει κόψει το φαγητό ή για την ακρίβεια αν θελήσεις να φας το πληρώνεις μέχρι και το αναψυκτικό :shock:. Είναι δυνατόν να παίζει κάτι τέτοιο;
Μάλλον την μπερδεύεις με τη SAS, τις σκανδιναβικές αερογραμμές.
 

ikarialover

Member
Μηνύματα
678
Likes
851
Σε πρόσφατη πτήση μου Παρίσι-Αθήνα με Air France έφαγα το χειρότερο φαγητό που έχω φάει ποτέ σε αεροπλάνο... Σέρβιραν ένα παγωμένο (κ όταν λέω παγωμένο εννοώ παγωμένο, λες και είχε μόλις αποψυχθεί) κοτόπουλο με κάτι σαν κινέζικα λαχανικά και αυτά παγωμένα! Το κοτόπουλο ήταν τόσο άθλιο που όλοι σχεδόν αναρωτιόντουσαν μήπως ήταν ψάρι!! Το γεύμα συμπλήρωνε ένα παγωμένο συσκευασμένο τυράκι και ένα -φυσικό παγωμένο- ψωμάκι..Ούτε γλυκό, ούτε τίποτα! Τόσο πολύ χάλασε η συγκεκριμένη αεροπορική;;
 

mel

Member
Μηνύματα
359
Likes
200
Επόμενο Ταξίδι
Ξανά λατρεμένο Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Αναφορά από Malev:στη διαδρομή Θεσσαλονίκη-Βουδαπέστη μας έδωσαν για πρωινό έναν καφέ (ή χυμό) μαζί με ένα σταφυδόψωμο σε χαρτοπετσέτα :shock:. Στη διαδρομή Βουδαπέστη-Λονδίνο το ψωμάκι ήταν σε νάυλον'βελτίωση, δεν μπορώ να πω. Κι αυτά ήταν για τις 2 πρώτες φωτογραφίες

Κι από British airways για μεσημεριανό: όπως βλέπετε, μας έδωσαν μια σακουλίτσα που μέσα είχε μια περίεργη σαλάτα με ζυμαρικό, λαχανικά και κάτι σαν κοτόπουλο, ένα σακουλάκι με κάτι σπόρια και σταφύδες κι ένα κέικ για να το συνδυάσουμε μάλλον με τον καφέ. Επίσης πρόσφεραν νερό, χυμό, καφέ και ένα μίνι κουτάκι coca cola που εννοείται πως πήρα και το κράτησα για ενθύμιο. Αν εξαιρέσεις τη σαλάτα που λογικά ήταν το κυρίως γεύμα, όλα τα άλλα ήταν μια χαρά.

Έχω όμως 2 απορίες. Κοινό στοιχείο και στις 2 εταιρείες ήταν οι σταφύδες. Γιατί, ρε παιδιά; Βοηθούν οι σταφύδες στα ύψη; Και... επίσης αναρωτιέμαι πότε ή ποιες εταιρείες σερβίρουν σπέσιαλ μακαρονάδα με γαρίδες σε low cost. Ζητάω πολλά; :p
 

Attachments

mkonst

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
belgrade
H SAS δεν πρόσφερε φαγητό ούτε κάτι να πιεις παρά μόνο επί πληρωμή. Η Austrian μας έδωσε μέσα σε σελοφάν ένα τόστ ενώ η Lufthansa ήταν η μόνη που μας πρόσφερε κανονικό φαγητό σε δισκάκι και ήταν πολύ νόστιμο.
 

Venia

Member
Μηνύματα
242
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
Βόρειος Πόλος
στα trial έμεινε... το φαγητό τους παραμένει πληκτικό... μια αραβική πίττα της σειράς και ένα κάκιστο mafin..


Πέρυσι που πέταξα κι εγώ με την εν λόγω εταιρεία για Λάρνακα, η πίτσα δε μου άρεσε καθόλου...Για να ακριβολογώ, ήταν ζυμάρι με λίγη σάλτσα ντομάτας από πάνω, και μάλιστα ανάλατη..Πού πήγε λίγο τυράκι???Λίγο ζαμπονάκι?.... Αφού προσπαθούσα να θυμηθώ αν είχα πει στην αεροσυνοδό ότι είμαι χορτοφάγος :bleh: Της φίλης μου βέβαια είχε λίγο τυρί, οπότε ίσως μου έτυχε το κομμάτι..
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
μια ζωή, όταν ταξιδεύω με αεροπλάνο, για φαγητό διαλέγω άλλο γεύμα από το κανονικό

όταν πέταγα με την Aerosvit από Βαρσοβία για Αθήνα μέσω Κιέβου διάλεξα γευμα για διαβητικούς, μιας κι ήταν το μόνο δωρεάν γεύμα που μπόρεσες να διαλέξεις

όταν όλο το αεροπλάνο έτρωγε ένα άθλιο sandwich η αεροσυνοδός έρχεται σε εμένα κι με ρωτάει αν είμαι διαβητικός, ναι της λέω κι μου έρθει αυτό

φιλετάκι κοτόπουλο ταντούρι, βραστά λαχανικά, ρυζογκοφρετες, σαλατούλα κι πορτοκάλι

το γευμα ήταν αρκετό να σπάσει τα νευρα όλων των άλλων ;Ρ

ααα κι όλα σε πτήση 1 1/3 ώρας ;)
 

Attachments

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.004
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
μια ζωή, όταν ταξιδεύω με αεροπλάνο, για φαγητό διαλέγω άλλο γεύμα από το κανονικό

όταν πέταγα με την Aerosvit από Βαρσοβία για Αθήνα μέσω Κιέβου διάλεξα γευμα για διαβητικούς, μιας κι ήταν το μόνο δωρεάν γεύμα που μπόρεσες να διαλέξεις

όταν όλο το αεροπλάνο έτρωγε ένα άθλιο sandwich η αεροσυνοδός έρχεται σε εμένα κι με ρωτάει αν είμαι διαβητικός, ναι της λέω κι μου έρθει αυτό

φιλετάκι κοτόπουλο ταντούρι, βραστά λαχανικά, ρυζογκοφρετες, σαλατούλα κι πορτοκάλι

το γευμα ήταν αρκετό να σπάσει τα νευρα όλων των άλλων ;Ρ

ααα κι όλα σε πτήση 1 1/3 ώρας ;)
Κάτι παρόμοιο σε πτήση Αθήνα - Τελ Αβίβ... Εμείς πήραμε το στάνταρντ γεύμα της Α3, και μας τρέχαν τα σάλια με το Kosher γεύμα των διπλανών που ήταν πλουσιότατο...
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Κάτι παρόμοιο σε πτήση Αθήνα - Τελ Αβίβ... Εμείς πήραμε το στάνταρντ γεύμα της Α3, και μας τρέχαν τα σάλια με το Kosher γεύμα των διπλανών που ήταν πλουσιότατο...
Ναι ναι θυμάμαι που κοιτούσα τον δίσκο με γουρλωμενα μάτια!! λοιπόν αυτή τη φορά θα ζητήσω γεύμα kosher !!!
 

despokkp

Member
Μηνύματα
86
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ ΟΔΙΚΩΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΜΕΡΙΚΗ
singapore airlines πολύ φαγητό και κάλο φαγητό συνέχεια μας τάιζαν είτε με κυρίως φαγητό η διάφορα σνακσ σαντουιτσάκια παλατάκια διάφορα πολύ ωραία.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.836
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom