Ουγγαρία Φαγητο στη Βουδαπεστη!

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
506
Likes
837
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σεληνη
Που να φάω Goulasch και που Langos;
Εγώ έφαγα πολύ καλό goulash στην pub for sale... απέναντι από την κλειστή αγορά τους . Τεράστια η γαβαθα που σερβίρει για δύο άτομα...κάπου στα 12€ αρκεί ...τρώνε από τρεις μερίδες ο καθένας...
Langos δοκίμασα όλες τις φορές στην καντίνα στο street food στέκι karavan (προσοχή στα ρέστα εμάς μας έδωσε χαρτονόμισμα που αποσύρθηκε ο τύπος, και του έγραψα αρνητική αξιολόγηση για την συμπεριφορά όχι το Langos)
Προτείνω να δοκιμάσετε ψητή πάπια 🦆
Πέστης σε ένα ωραίο παραδοσιακο μαγαζάκι διπλα στη κλείστη αγορά σε ένα στενάκι πολυ νόστιμα και οικονομικά κάπου 10€ η μισή πάπια..Pipa étterem το όνομα του καταστήματος. Και gulash εξαιρετική
 

bialex

Member
Μηνύματα
26
Likes
34
Λάγκος πάντως όχι στην κλειστή αγορά , μία αηδία είναι ,το πέταξα , και κλέψιμο στο λογαριασμό
 

JohnyE

Member
Μηνύματα
192
Likes
194
Που να φάω Goulasch και που Langos;
Για αυτά και αλλά πολλά προτείνω το Retek Bisztro κοντά στον Άγιο Στέφανο. Μικρό (10-15 τραπέζια ; ) οικογενειακό εστιατόριο λίγο πιο ακριβό από τον μέσο όρο της Βουδαπέστης αλλά πολύ αξιόλογο. Μάλλον απαραίτητη η κράτηση...
 
Last edited:

valia*

Member
Μηνύματα
52
Likes
10
καλησπερα σας ειμαι στην ααζητηση για φαγητο στην βουδαπεστη και θα ηθελα τα φωτα σας.οσα εστιατορια εχω διαβασει μεσα εδω εχουν η' φανατικους οπαδους η' φανατικους οργησμενους.(π.χ. fatal). επισης τα μενου τους ειναι εστω στα αγγλικα η' μονο στα ουγγαρεζικα???η ερωτηση μου ειναι καλο,οικονομικο φαγητο που να αξιζει,που θα φαμε?εμενα μου αρεσει να δοκιμαζω νεες κουζινες αλλα η παρεα ειναι κρεατοφαγα
ευχαριστω προκαταβολικα
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
καλησπερα σας ειμαι στην ααζητηση για φαγητο στην βουδαπεστη και θα ηθελα τα φωτα σας.οσα εστιατορια εχω διαβασει μεσα εδω εχουν η' φανατικους οπαδους η' φανατικους οργησμενους.(π.χ. fatal). επισης τα μενου τους ειναι εστω στα αγγλικα η' μονο στα ουγγαρεζικα???η ερωτηση μου ειναι καλο,οικονομικο φαγητο που να αξιζει,που θα φαμε?εμενα μου αρεσει να δοκιμαζω νεες κουζινες αλλα η παρεα ειναι κρεατοφαγα
ευχαριστω προκαταβολικα
Pipa etterem καλο goulash και το πιατο το με τα ζυμαρικα κ το κοτοπουλο..επιβαλλεται μια επισκεψη!
 

maria86!

Member
Μηνύματα
11
Likes
8
Καλησπέρα σε όλους. Έχει πάει κανείς στο trofea grill να μου πει την γνώμη του;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.110
Μηνύματα
880.628
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom