Πολωνία Φαγητό Βαρσοβία

doraki26

Member
Μηνύματα
131
Likes
9
Καλησπερα σε ολους. Θα ηθελα να μου προτείνετε διαφορα μαγαζια για φαγητο στην βαρσοβια. Προτιμαμε κυριως ιταλικο φαγητο. Επισης που θα μπορουσαμε να φαμε τα σνιτσελ τους κ να δοκιμασουμε τα ξακουστα πιεροτζι??
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
που θα μπορουσαμε να δοκιμασουμε τα ξακουστα πιεροτζι??
Παντού. Σ'όποιο μαγαζί σου κάνει κλικ και δεις και ντόπιους να τρώνε ή να ψωνίζουν.
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Εμείς δοκιμάσαμε pierogi δυο φορές σε milk bar/mleczny bar. Περισσότερο τα ευχαριστήθηκα στο bar bambino (http://www.barbambino.pl/). Το πρόβλημα ήταν ότι δεν υπήρχε μενού στα αγγλικά, αλλά μας βοήθησε ένας ντόπιος να παραγγείλουμε.
 

doraki26

Member
Μηνύματα
131
Likes
9
Μηνύματα
257
Likes
685
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Γούστα ειναι αυτα κακο ειναι που μας αρεσει το ιταλικο? Σίγουρα θα δοκιμάσουμε κ κατι τοπικο αλλα καλως η κακως προτιμαμε ιταλικό
Κακό? όχι βέβαια.Γούστα είναι αυτά όπως είπες. Εγώ πάντως όπου κι αν πάω τρελαίνομαι για το ισπανικό;):)
 
Last edited:

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.019
Καλησπερα σε ολους. Θα ηθελα να μου προτείνετε διαφορα μαγαζια για φαγητο στην βαρσοβια. Προτιμαμε κυριως ιταλικο φαγητο. Επισης που θα μπορουσαμε να φαμε τα σνιτσελ τους κ να δοκιμασουμε τα ξακουστα πιεροτζι??
Γκούλας να φάτε. Ακόμη το θυμάμαι. Τι να μας πει η μακαρονάδα μπροστά σ αυτή τη θεϊκή σούπα...
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Γκούλας να φάτε. Ακόμη το θυμάμαι. Τι να μας πει η μακαρονάδα μπροστά σ αυτή τη θεϊκή σούπα...
Ουγκρικό είναι ;)
Σούπες: Zurek, Grzybowa, Barszcz

Είμαι τις νοοτροπιας, άμα πάω κάπου για 3-4 μέρες τρώω μόνο τοπικα (αν έχουν πάντα στην κάθε χώρα)
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Είμαι τις νοοτροπιας, άμα πάω κάπου για 3-4 μέρες τρώω μόνο τοπικα (αν έχουν πάντα στην κάθε χώρα)
Εγώ όπου πάω ψάχνω για βιετναμέζικο αλλά δυστυχώς δεν έχει παντού. Ευτυχώς στη Βαρσοβία είχε μπόλικα και βολεύτηκα...
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Από Βιετναμέζικα, και Ινδικά είμαστε καλά. Ας είναι καλά οι corpor ;)
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
εγώ που θα φθάσω βράδυ 9μμ Σαββάτου και θα διανυκτερεύσω στο metropol, να δω που θα φάω:haha: ... τα milky bars για κλειστά τα βλέπω, το c.k oberza χλωμό το βλέπω να βρω ως ένα άτομο τραπέζι....
μάλλον θα ξαμολυθώ στη Chmienla , Nowy Swiat και ότι βρω:haha:
αλλά το γλυκάκι μου ή τη σοκολάτα μου θα τα φάω/πιω (ας είναι καλά οι οδηγίες του ThanasisU2 :xalara:)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.191
Μηνύματα
883.468
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom