Πολωνία Φαγητό Βαρσοβία

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.810
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Επειδη μεναμε κοντα, πηγαιναμε για πρωινο και μεναμε κανενα διωρο δοκιμαζοντας το ενα γλυκο μετα το αλλο στο Green Cafe Nero.https://www.tripadvisor.com/Restaur...o-Warsaw_Mazovia_Province_Central_Poland.html.
Πολυ ωραιος χωρος επισης.
Κι αυτά αλυσίδα είναι. Αλλά όλα είναι πολύ προσεγμένα, χώροι διακοσμημένοι με άποψη και καλά προϊόντα.
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Κι αυτά αλυσίδα είναι. Αλλά όλα είναι πολύ προσεγμένα, χώροι διακοσμημένοι με άποψη και καλά προϊόντα.
Ωραία σαντουιτσάκια και συμπαθητικά γλυκά.
 

Attachments

vasilis_emm

Member
Μηνύματα
62
Likes
50
Επόμενο Ταξίδι
το ψάχνω...
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΕΡΟΥ
Καλησπερα σε ολους. Θα ηθελα να μου προτείνετε διαφορα μαγαζια για φαγητο στην βαρσοβια. Προτιμαμε κυριως ιταλικο φαγητο. Επισης που θα μπορουσαμε να φαμε τα σνιτσελ τους κ να δοκιμασουμε τα ξακουστα πιεροτζι??
Μου το προτείνανε οταν πήγα ως ενα απο τα καλύτερα και με την σειρά μου τώρα το προτείνω κι εγώ...Polska Rozana, είναι λίγο εκτός κεντρου αλλα αξίζει. Στο tripadvisor είναι το δεύτερο καλύτερο στη Βαρσοβία. Πηγαινε και θα με θυμηθείς.
 

Βαγγω

Member
Μηνύματα
105
Likes
264
Καλησπερα σε ολους. Εμεις θα ειμαστε το πασχα στην Βαρσοβια , γενικα ξερετε αν τις ημερες του πασχα ειναι ανοιχτα εκει τα μαγαζια; Επίσης απο street food τι παιζει;
 

STKF

Member
Μηνύματα
1.150
Likes
5.405
γενικα ξερετε αν τις ημερες του πασχα ειναι ανοιχτα εκει τα μαγαζια;
Πριν δύο χρόνια που είχαμε πάει πολλά από τα μαγαζιά που είχαμε βρει μέσω διαδικτύου και θέλαμε να πάμε, ήταν κλειστά. Όπως και μουσεία. Υπήρχαν κάποια ανοικτά αλλά οι επιλογές ήταν περιορισμένες.
 

Βαγγω

Member
Μηνύματα
105
Likes
264
Πριν δύο χρόνια που είχαμε πάει πολλά από τα μαγαζιά που είχαμε βρει μέσω διαδικτύου και θέλαμε να πάμε, ήταν κλειστά. Όπως και μουσεία. Υπήρχαν κάποια ανοικτά αλλά οι επιλογές ήταν περιορισμένες.
Ευχαριστω για την απαντηση, πολυ φοβαμαι οτι θα ειναι ανοιχτα μονο τα πολυ τουριστικα (οπως π.χ εδω που ειναι μονο στην πλακα και στο μοναστηρακι).
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.151
Μέλη
38.913
Νεότερο μέλος
PanagiotisCPC

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom