Φαγητό Νότιο Ρέθυμνο και Νότια Χανιά

soudianos

Member
Μηνύματα
3.707
Likes
6.337
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Ελα βρε Αντωνη και ειχα αρχισει να ανησυχώ....μου το σφυριξε ενας Χανιωτης και απορουσα γιατι μου ξεφυγε.....να μη το ξερω???? να μην εχω ενημερωθει????? τοσο αδοξα πηγα ????:D:D
είδα κι ένα ξυλόφουρνο επ έξω. όλα ψήνονται εκεί. φυσικά το θέμα φαγητού έρχεται δεύτερο μετά την μοναδική περιήγηση στο χώρο που σου ανοίγει και την όρεξη...
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.527
Likes
7.818
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
Loulou ο Βοτανικος κηπος που μεσα λειτουργει και παραδοσιακη ταβερνα που ακριβως ειναι ????

Πριν τρεις μέρες τον επισκέφτηκα. Μετά το Φουρνέ προς Ομαλό.
Ένα ακόμη αξιόλογο αξιοθέατο και πολύ μορφωτικό, του νομού Χανίων. Το χειμώνα μην χάσετε μια επίσκεψη εκεί. Το καλοκαίρι βέβαια οι επισκέπτες μας
Για την ταβέρνα ; δεν ΄ηταν ώρα φαγητού και δεν κάτσαμε, εξάλλου είχαμε χορτάσει στην πορεία μας απ αυτά που βρίσκαμε...βατόμουρα κλπ.
Όμως έχω ακούσει, είναι αξιόλογη.
,,πω πω!!!!!! και το αγροτικο μου στους Λακκους το εκανα και οποτε παω περνω απο διπλα...δεν εχω παει ομως οποτε δεν γνωριζω για το φαγητο.. Τωρα στον ομαλο εχει καλο τυρι και σφακιανο στη πρωτη ταβερνα αριστερα στο Κουτρουλη...
......:clap:
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.527
Likes
7.818
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
Να συπληρωσω τη λιστα
Στο Γερανι το Bossa Nova θα δοκιμασεις διαφορα τυρια με ντιπ μαρμελαδας... ωραιο ειναι!!
Στην ταβερνα Αιδόνησο πανω στο κεντρικο του Γερανιου..
Στα Αφρατα πολυ ωραιες μαραθοπιτες..και σαλιγκαρια..............
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Να συπληρωσω τη λιστα
Στο Γερανι το Bossa Nova θα δοκιμασεις διαφορα τυρια με ντιπ μαρμελαδας... ωραιο ειναι!!
Στην ταβερνα Αιδόνησο πανω στο κεντρικο του Γερανιου..
Στα Αφρατα πολυ ωραιες μαραθοπιτες..και σαλιγκαρια..............
Σιγουρα θα εννοείς το Γερανι στα Χανια, γιατι Γερανι εχουμε και εδω, μη ψαχνομαστε αδικα :bleh::bleh:
Αν βρεθεις στο Λουτρο (καταπληκτικο μερος) πολυ καλο φαγητο ειχε ο Φαρος και εξεδρα πανω στη θαλασσα
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.527
Likes
7.818
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
Σιγουρα θα εννοείς το Γερανι στα Χανια, γιατι Γερανι εχουμε και εδω, μη ψαχνομαστε αδικα :bleh::bleh:
Αν βρεθεις στο Λουτρο (καταπληκτικο μερος) πολυ καλο φαγητο ειχε ο Φαρος και εξεδρα πανω στη θαλασσα
.. Γερανι Χανιων φυσικα, εγω εκτος εδρας δεν κατεω και πολλα πολλλα:haha::haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.064
Μέλη
38.933
Νεότερο μέλος
athgouletas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom