Νάξος Φαγητό και διασκέδαση στη Νάξο

Evgenia8

Member
Μηνύματα
40
Likes
34
Μαγειρευτό φαγητό στη γοργόνα παίζει; Αν οχι που; Μουζάκα, γεμιστός, τέτοια πράγματα.. Σλουρπ.
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
793
Likes
273
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Μαγειρευτό φαγητό στη γοργόνα παίζει; Αν οχι που; Μουζάκα, γεμιστός, τέτοια πράγματα.. Σλουρπ.
εκεί γύρω για μαγειρευτό θα πήγαινα στην Ταβέρνα Μανώλης ή στον Παράδεισο
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.370
Likes
3.426
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Μαγειρευτό φαγητό στη γοργόνα παίζει; Αν οχι που; Μουζάκα, γεμιστός, τέτοια πράγματα.. Σλουρπ.
Ωραια μαγειρευτά κ ειδικά θαυμάσιο καλόγερο (ναξιωτικες μελιτζάνες παπουτσάκια με μοσχαρι, ξινομυζηθρα κ γραβιερα) έφαγα στην ταβέρνα 3 αδέρφια στην Πλάκα κοντά στους αμμόλοφους. Αξίζει μετά από μπανακι στην περιοχή.
 

Evgenia8

Member
Μηνύματα
40
Likes
34
Στο
Ωραια μαγειρευτά κ ειδικά θαυμάσιο καλόγερο (ναξιωτικες μελιτζάνες παπουτσάκια με μοσχαρι, ξινομυζηθρα κ γραβιερα) έφαγα στην ταβέρνα 3 αδέρφια στην Πλάκα κοντά στους αμμόλοφους. Αξίζει μετά από μπανακι στην περιοχή.
Μελανες πήγαμε χτες βραδυ στην ταβέρνα του Γιώργη και εγω έφαγα καλόγερο και ο άντρας μου μοσχαράκι με
Μανιτάρια. Νόστιμα αλλα πολύ πολύ λαδερά. Αλλα είχε τεράστια ποικιλία κ πολύ εξυπηρετικό προσωπικό.
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
793
Likes
273
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Εμείς σήμερα με την παρέα μου φάγαμε στου Λευτέρη στην Απείρανθο γιατί επέμεναν ότι τους το είχε συστήσει φίλος τους ως πολύ καλό εστιατόριο. Νομίζω ότι κάναμε την χειρότερη επιλογή. Πιάτα που τα παρουσιάζει ως γκουρμέ με ελάχιστη ποσότητα. Ειδικά το πιάτο που παρουσίαζε ως μοσχαράκι με πέννες ήταν σιδηρόδρομος με 10 μακαρόνια μετρημένα.
 

Evgenia8

Member
Μηνύματα
40
Likes
34
Εμείς σήμερα με την παρέα μου φάγαμε στου Λευτέρη στην Απείρανθο γιατί επέμεναν ότι τους το είχε συστήσει φίλος τους ως πολύ καλό εστιατόριο. Νομίζω ότι κάναμε την χειρότερη επιλογή. Πιάτα που τα παρουσιάζει ως γκουρμέ με ελάχιστη ποσότητα. Ειδικά το πιάτο που παρουσίαζε ως μοσχαράκι με πέννες ήταν σιδηρόδρομος με 10 μακαρόνια μετρημένα.
Ήμασταν κι εμεις ακριβώς εκει σήμερα . Προφανώς συναντηθήκαμε!!Οντως μπορει να ήταν οι μερίδες λιγο μικρές αλλα η γεύση ήταν άπαιχτη!!!εγω χτύπησα κι ενα γαλακτομπούρεκο στο τέλος. Κόλαση!!
 

Evgenia8

Member
Μηνύματα
40
Likes
34
Γευστικές αναζητήσεις συνέχεια: το καλυτερότερο κλαμπ σάντουιτς και τον καλύτερο καφε, στο Kahlua στον ΑγιοΠροκοπιο. Απίστευτες γεύσεις αλλα μικρές ποσότητες φαγητού -δεν πας για ξεκοίλιασμα- στου Λεφτερη (με φ) στην Απείρανθο. Θαλασσινά με ωραίες διαφορετικές γεύσεις και πραγματικά πολλή ποσότητα, στο Μεζε2 στο λιμάνι. Και νόστιμα σουβλάκια στο Ρίγανη.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.320
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Αγαπητοί φίλοι και γνώστες στα της Νάξου, μια που μιλάμε για φαγητό στο νησί, και πέρα απο τη ''Μάρω'' που έχω ιδίαν άποψη, θα ήθελα κάποιον κατέχοντα να με διαφωτίσει για 2 συγκεκριμένα εστιατόρια-ταβέρνες στο νησί.
Το πρώτο και για το οποίο έχω διαβάσει και ακούσει πολλά, είναι η ''Αξιώτισα'' στο Καστράκι.
Το δεύτερο είναι το ''Paradiso'' στην Αγ.Αννα.
Αξίζουν; Γεύσεις, περιβάλλον, τιμές;
 

vanda

Member
Μηνύματα
888
Likes
4.273
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ και Αργεντινή
Αγαπητοί φίλοι και γνώστες στα της Νάξου, μια που μιλάμε για φαγητό στο νησί, και πέρα απο τη ''Μάρω'' που έχω ιδίαν άποψη, θα ήθελα κάποιον κατέχοντα να με διαφωτίσει για 2 συγκεκριμένα εστιατόρια-ταβέρνες στο νησί.
Το πρώτο και για το οποίο έχω διαβάσει και ακούσει πολλά, είναι η ''Αξιώτισα'' στο Καστράκι.
Το δεύτερο είναι το ''Paradiso'' στην Αγ.Αννα.
Αξίζουν; Γεύσεις, περιβάλλον, τιμές;
Αξιώτισσα, δαγκωτό. Τα υλικά που χρησιμοποιούναι είναι δικής τους βοσκής, καλλιέργειας και ο Γιάννης στην κουζίνα είναι καλλιτέχνης!
 

djeleni

Member
Μηνύματα
162
Likes
234
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία, Αίγυπτος
Προτεινε μας για φαγητο μερη αν σου ειναι ευκολο! :)
Ταβέρνα "Μεταξύ μας" μέσα στα στενά της χώρας και το "Σπιτικό" επί της παραλιακής οδού στη χώρα. Υπέροχο το φαγητό και στα δυο μαγαζιά!
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.374
Likes
14.280
Αγαπητοί φίλοι και γνώστες στα της Νάξου, μια που μιλάμε για φαγητό στο νησί, και πέρα απο τη ''Μάρω'' που έχω ιδίαν άποψη, θα ήθελα κάποιον κατέχοντα να με διαφωτίσει για 2 συγκεκριμένα εστιατόρια-ταβέρνες στο νησί.
Το πρώτο και για το οποίο έχω διαβάσει και ακούσει πολλά, είναι η ''Αξιώτισα'' στο Καστράκι.
Το δεύτερο είναι το ''Paradiso'' στην Αγ.Αννα.
Αξίζουν; Γεύσεις, περιβάλλον, τιμές;
Στην Αξιώτισα έμεινα ευχαριστημένος πέρσι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.387
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom