Φαγητό στα ταξίδια & εξοικονόμηση χρημάτων (διάφορες εφαρμογές)

paefstra

Member
Μηνύματα
13.011
Likes
40.952
Σε καμια περιπτωση δεν θα προπληρωνα οταν ακομη και τις κρατησεις του fork τις ακυρωνουμε πολυ ευκολα αν δεν βγει το προγραμμα της ημερας.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.136
Likes
20.402
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Τι είναι αυτό; Αν και νομίζω πως δεν θα έχω κάποιο όφελος εγώ έτσι όπως το περιγράφεις, αλλά ας μάθω τι είναι!

Edit: Προπληρωνεις σε αυτό;...
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Ναι προπληρώνεις ένα γεύμα ή ένα δείπνο σε κάποιο εστιατόριο και λαμβάνεις ένα voucher. Αυτό το voucher ισχύει ας πούμε μέχρι τέλος Αυγούστου, άρα μπορείς να το εξαργυρώσεις μέχρι τότε κάνοντας κράτηση στο εστιατόριο (συνήθως τα εστιατόρια της πλατφόρμας δέχονται κρατήσεις έως 24 ώρες πριν).

Το site είναι της μορφής Groupon.be, αναλόγως της χώρας, αλλά δουλεύει δυστυχώς μόνο με vpn αυτή την περίοδο.
 
Last edited:

paefstra

Member
Μηνύματα
13.011
Likes
40.952
Τι είναι αυτό; Αν και νομίζω πως δεν θα έχω κάποιο όφελος εγώ έτσι όπως το περιγράφεις, αλλά ας μάθω τι είναι!

Edit: Προπληρωνεις σε αυτό;...
Στη groupon προπληρωνεις κουπονι για οποιαδηποτε δραστηριοτητα. Τη χρησιμοποιησα μια φορα στη Μαλτα για φθηνοτερο μουσειο, αλλα βολεψε το οτι ηταν στα αγγλικα. Επειδη απευθυνετσι σε ντοπιους, ηταν πολυ δυσκολο να τη χρησιμοποιησω οταν προσπαθησα στην Ιταλια λογω Ιταλικων.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Αν μπεις με Opera vpn ,δουλεύει το σύστημα;
Αναλόγως με ποιας χώρας το δωρεάν vpn της Opera αποφασίσει να σε συνδέσει. Κατά πάσα πιθανότητα θα δουλέψει, μιας και στις μεγαλύτερες ευρωπαϊκές χώρες δραστηριοποιείται το groupon.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.011
Likes
40.952
Πως λειτουργει το Thefork pay?
Εχω περασει την καρτα μου, αλλα πως ερχεται μηνυμα να πληρωσεις?
Με ειδοποιηση στην εφαρμογη η με μειλ?
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.136
Likes
20.402
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Δεν έρχεται καμία ειδοποίηση πουθενά. Μετά το γεύμα όταν έρθει ο λογαριασμός μπαίνεις στην εφαρμογή και επιλέγεις στη κράτηση σου πληρωμή μέσω της εφαρμογής. Αν έχεις αποθηκεύσει κάποια κάρτα απλά την επιλέγεις κατά τη πληρωμή.
Πριν κάνεις τη πληρωμή ενημερώνεις το εστιατόριο πως θα πληρώσεις και πριν φύγεις ζητα να σου επιβεβαιώσουν ότι έλαβαν την πληρωμή για παν ενδεχόμενο.
 
Last edited:

paefstra

Member
Μηνύματα
13.011
Likes
40.952
Δεν έρχεται καμία ειδοποίηση πουθενά. Μετά το γεύμα όταν έρθει ο λογαριασμός μπαίνεις στην εφαρμογή και επιλέγεις στη κράτηση σου πληρωμή μέσω της εφαρμογής. Αν έχεις αποθηκεύσει κάποια κάρτα απλά την επιλέγεις κατά τη πληρωμή.
Πριν κάνεις τη πληρωμή ενημερώνεις το εστιατόριο πως θα πληρώσεις και πριν φύγεις ζητα να σου επιβεβαιώσουν ότι έλαβαν την πληρωμή για παν ενδεχόμενο.
Γι αυτο το 'χασα περσι, δεν ηξερα τον τροπο.

Ολο και πιο ευνοικες οι εξτρα επιβραβευσεις στην Ιταλια για το Πασχα, στο τσακα τσακα μαζευεις 2.000 yums. Στην Ιταλια αντιστοιχει σε 50 ευρω, ενω ειναι το μισο ποσο στις υπολοιπες χωρες, δεν ξερω γιατι διαφοροποιειται.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.011
Likes
40.952
Ψαξτε λιγο τα μειλ σας οσοι ειστε στο thefork. Ηρθε προσωπικος κωδικος για 2.000 ποντους δωρο με επομενη κρατηση= 50 ευρω.
 

MVSylvia

Member
Μηνύματα
586
Likes
2.369
Ψαξτε λιγο τα μειλ σας οσοι ειστε στο thefork. Ηρθε προσωπικος κωδικος για 2.000 ποντους δωρο με επομενη κρατηση= 50 ευρω.
Δεν μου ηρθε τιποτα εμενα :mad:
Και μόλις χθες εκανα την τελευταια μου κράτηση μαζί τους
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.180
Μηνύματα
883.105
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom