Τουρκία Φαγητό στην Κωνσταντινούπολη

Giorgio_ath

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
Κι αν έχει μαλλιάσει η γλώσσα μας, δε μπορείς να φύγεις από εδώ και να μην φας στο Ciya Sofrasi. Φοβερά μαγειρευτά, κ πολλές vegeterian επιλογές για τους φίλους/ες που δε τρώνε κρέας. Αξία ανεκτίμητη.
Από όσο βλέπω από τις φωτογραφίες πρέπει να είναι εξαιρετική επιλογή.Σε λίγες που θα βρεθώ εκεί θα το τιμήσω σίγουρα!!!Εαν έχεις και άλλες προτάσεις για φαγητό καλοδεχουμενες!!!
 

meniaaa

Member
Μηνύματα
81
Likes
14
Καλησπέρα παιδες,
τι κάνετε?
ελπιζω να ειστε καλα.
ετοιμαζω ταξιδι Κωνσταντινουπολη σε λιγες μερες για 4 μερες , θα μενουμε κοντα στην Taksim αλλα επειδη εχω θεμα με στομαχι κτλπ θα μπορουσατε παρακαλω να μου προτεινετε που να φαω ποιοτικο φαγητο ?
επισης μπορειτε να μου προτεινετε κανα καλο εστιατοριο γιατι κλεινω με το αγορι μου 8 χρονια και θα ηθελα να του κάνω έκλπηξη?
Και απο γλυκά που να δοκιμάσω και τι?
Ναργιλέ να κάνω? και αν ναι που.
Πολλες ερωτησεις το ξερω αλλα καταλαβαινετε...

Σας ευχομαι καλα ταξιδια και ευχαριστω εκ των προτερων
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.487
Likes
7.969
Καλησπέρα παιδες,
τι κάνετε?
ελπιζω να ειστε καλα.
ετοιμαζω ταξιδι Κωνσταντινουπολη σε λιγες μερες για 4 μερες , θα μενουμε κοντα στην Taksim αλλα επειδη εχω θεμα με στομαχι κτλπ θα μπορουσατε παρακαλω να μου προτεινετε που να φαω ποιοτικο φαγητο ?
επισης μπορειτε να μου προτεινετε κανα καλο εστιατοριο γιατι κλεινω με το αγορι μου 8 χρονια και θα ηθελα να του κάνω έκλπηξη?
Και απο γλυκά που να δοκιμάσω και τι?
Ναργιλέ να κάνω? και αν ναι που.
Πολλες ερωτησεις το ξερω αλλα καταλαβαινετε...

Σας ευχομαι καλα ταξιδια και ευχαριστω εκ των προτερων

Θες απαραιτητα στην Ιστικλαλ και τριγυρω ή και πιο μακρια?
Επισης, θες να εχει καθαρα τοπικο "χρωμα" ή και πιο μοντερνα προσεγγιση?
 

meniaaa

Member
Μηνύματα
81
Likes
14
Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Όχι δεν έχω θέμα απλά να είναι καλά και δοκιμασμενο 😊
 

ManEf23

Member
Μηνύματα
23
Likes
174
Η προσωπική μου άποψη είναι ό,τι στη Πόλη πρέπει να αποφεύγουμε τα εστιατόρια στα τουριστικά μέρη, και να προτιμάμε εκεί που τρώνε οι ντόπιοι. Δεν έχω πάει, και ούτε θα πήγαινα σε μεγαζιά τύπου Nusret. Μου φαίνεται πολύ ακριβά για το τίποτα, πεταμένα χρήματα. Εκτός και αν κάποιος έχει να τα δώσει και δεν τον νοιάζει το πόσο value for money ΔΕΝ είναι. Παρόμοια, τα εστιατόρια κάτω απο την γέφυρα του Γαλατά, γύρω απο την Αγια Σοφια κλπ, δεν θα πήγαινα ούτε για αστείο. Εκεί προτιμάμε καντίνες περιξ.

Ένα ωραίο μαγαζί που έφαγα ήταν το Metet Közde Döner (Kuzguncuk), βρίσκεται στην ασιατική πλευρά στη περιφέρεια Üsküdar. Γενικά μου άρεσε η συγκεκριμένη γειτονιά, και έκατσα εκεί μεσημεράκι, ήταν πανέμορφα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.298
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom