Ισπανία Φαγητό στη Μαδρίτη/Ισπανία

aathena1971

Member
Μηνύματα
81
Likes
45
Καλημέρα.
Μου είπε ένας συνάδελφος ότι άλλη τιμή έχει το φαγητό μέσα, άλλη αν το πάρεις μαζί και άλλη αν καθίσεις έξω. Ισχύει;
 

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.560
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
Καλημέρα.
Μου είπε ένας συνάδελφος ότι άλλη τιμή έχει το φαγητό μέσα, άλλη αν το πάρεις μαζί και άλλη αν καθίσεις έξω. Ισχύει;
ισχυει, σχεδον σε ολα εχει αλλη τιμη το εξω (terraza), αλλη το μεσα και μερικες φορες αλλη η μπαρα.

μπαρα<μεσα<εξω.
 

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.560
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
παιδια προκειται να παω μαδριτη τελος του μηνα και θελω βοηθεια για το φαγητο..καπου διαβασα οτι υπαρχουν μαγαζια που εχουν μπουφε και παιρνεις ενα ορεκτικο ενα κυριως και γλυκο, ξερει κανενας να μου πει ποια ειναι..νομιζω βγαινει γυρω στα 10 ευρω το ατομο. επισης καποιο καλο εστιατοριο για κρεατικα και για θαλασσινα
ειναι παλιο μηνυμα αλλα το ειδα και απανταω. αυτο ειναι το menu del dia (μενου της ημερας). ορεκτικο, κυριως, γλυκο ή καφε, ψωμι, ποτο. εχει καποιες επιλογες στο καθενα. υπαρχουν πολλα μαγαζια που το κανουν και βαζουν ταμπελα εξω απο το μαγαζι ή πινακα με τις επιλογες. συμφωνα με την ισπανιδα airbnb μας, το προσφερουν μονο καθημερινες, εμεις το βρηκαμε σε μαγαζι και σουκου.
μην περιμενετε μεριδαρες, εμεις δεν τρωμε τιποτα τρελες ποσοτητες, εγω οκ χορταινα, ο φιλος μου παραπονιοταν (και με ελεγε τσιγκουνα :p )
φυσικα δεν εχει παντα 10 ευρω, αναλογα το μαγαζι.

για μενα το mercado de san miguel δεν αξιζει, την βολτα σου ναι, να παρεις κανα μπινελικι, εεε ταπας ηθελα να πω οοοοκ, αλλα εγω για να κατσω να ευχαριστηθω φαγητο δεεεεν και δεν ειναι και τοοο οικονομικο (δεν εχω βεβαια κανα τρελο μπατζετ).
 

tkaramp

Member
Μηνύματα
161
Likes
1.231
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Έχει φάει κάποιος σχετικά πρόσφατα σε Σεγκόβια/Άβιλα, να προτείνει κάποιο εστιατόριο?
 

iAkis

Member
Μηνύματα
130
Likes
280
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Στην Αβίλα στο Mesón Gredos Bar Restaurante έφαγα τα καλύτερα τάπας. Μην περιμένεις γαρίδες με αβοκάντο ούτε πολυθρόνες και θέα. Είναι ένα μισοτελειωμένο (αν μου επιτρέπεται) τάπας μπαρ με κάτι τύπους που παίζουν φρουτάκια και κουβεντιάζουν φωναχτά. Ήταν όμως η πιο αυθεντική εικόνα που έζησα στην Ισπανία αυτά τα Χριστούγεννα. Και τιμές χώμα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.183
Μηνύματα
883.263
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom