Φθηνό/Δωρεάν PCR τεστ για να ταξιδέψουμε όπου αυτό απαιτείται

dxdydz

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
Γεια σας παιδια, συγγνωμη αν εχει ανοιξει καποιο παρομοιο θεμα και δεν το ειδα. Καλως ή κακώς ακόμα ο κοσμος ταξιδευει και αναμεσα σε αυτους κι εγω 😜.
Γνωρίζετε κεντρα στην Αθήνα η και σε αλλες πολεις που μπορει κανεις να κανει pcr τεστ για ταξιδιωτικη χρηση δωρεαν η εστω φθηνα;
Φαντάζομαι τα minimum απαιτουμενα ειναι να ειναι στα αγγλικα, να ειναι μοριακο (pcr), να βγαινουν τα αποτελεσματα γρηγορα και να γραφει τον αριθμό διαβατηρίου.
Ευχαριστώ!
 

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Και δωρεάν να στο έκανε κάποιος γνωστός γιατρός, θα χρειαστείς και ένα pcr τεστ για την επιστροφή.
 

dxdydz

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
Το ξέρω, βασικά δε μενω Ελλαδα, ειμαι απο τους Ελληνες του εξωτερικου και ερχομαι να δω την οικογενεια μου. Εδω εχω βρει που θα κανω τεστ. Το θεμα ειναι οτι πρεπει να κανω και τεστ στην Ελλάδα για να επιστρέψω.
 

drDorothy

Member
Μηνύματα
111
Likes
1.007
Το ξέρω, βασικά δε μενω Ελλαδα, ειμαι απο τους Ελληνες του εξωτερικου και ερχομαι να δω την οικογενεια μου. Εδω εχω βρει που θα κανω τεστ. Το θεμα ειναι οτι πρεπει να κανω και τεστ στην Ελλάδα για να επιστρέψω.
60 ευρώ έχει στην Ευρωκλινική και στο ιατρικο Αθηνών, με τις προδιαγραφές που αναφέρεις. Ίσως να υπάρχει κάπου και με 55 ευρώ, πολύ παρακάτω δε νομίζω να βρεις. Ο όμιλος του Ιατρικού κάνει και στο αεροδρόμιο στην ίδια τιμή.
 

dxdydz

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
Σε ευχαριστώ πολυ φιλε μου! 55 κ 60 δεν εχει μεγαλη διαφορα. Αρα αφου δεν υπάρχει ιδιαίτερη διαφορά η καποιο δημοσιο κέντρο που να το κανει δωρεαν μαλλον θα παω σε αυτο πιο κοντα στο σπίτι μου.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.626
Likes
50.306
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
49 ευρώ έχει στο Νέο Ηράκλειο και ίσως ξέρεις ότι αν πετάς με aegean μπορείς να κλείσεις τεστ δαπανωντας μόνο μίλια.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
49 ευρώ έχει στο Νέο Ηράκλειο
Ε πες το ονομα, αυτο λεει το θεμα. Η το κρατας για σενα μονο?..
Προτεινω να διορθωθει ο τιτλος. Δεν απαιτειται παντου pcr. Για Ιταλια αρκει ενα rapid που παντου βλεπω χρεωνουν 20€
 

giota235

Member
Μηνύματα
139
Likes
364
Επόμενο Ταξίδι
Puglia, Dubrovnik
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μάτσου Πίτσου, Αργεντινή
Γεια σας παιδια, συγγνωμη αν εχει ανοιξει καποιο παρομοιο θεμα και δεν το ειδα. Καλως ή κακώς ακόμα ο κοσμος ταξιδευει και αναμεσα σε αυτους κι εγω 😜.
Γνωρίζετε κεντρα στην Αθήνα η και σε αλλες πολεις που μπορει κανεις να κανει pcr τεστ για ταξιδιωτικη χρηση δωρεαν η εστω φθηνα;
Φαντάζομαι τα minimum απαιτουμενα ειναι να ειναι στα αγγλικα, να ειναι μοριακο (pcr), να βγαινουν τα αποτελεσματα γρηγορα και να γραφει τον αριθμό διαβατηρίου.
Ευχαριστώ!
Καλημέρα! Έκανα πρόσφατα pcr τεστ στην περιοχή του Περιστερίου (Αθήνα), στην Κλινική Ταξιαρχαι, με κόστος 40€. Δεν χρειάζεται κάποιο ραντεβού, περιμένεις τη σειρά σου. Διενεργείται μεταξύ των ωρών 7-11 το πρωί . Τα αποτελέσματα βγαίνουν αυθημερόν, αργά το απόγευμα.
 
Last edited by a moderator:

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.626
Likes
50.306
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα

dxdydz

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
Σας ευχαριστώ πολύ. Αυτό στο περιστερι ειναι πολύ καλή φάση γιατι μενω διπλα.
@giota235 σου δωσαν κάποιο πιστοποιητικό με τα αποτελέσματα; κατά προτίμηση στα αγγλικα; ή απλά σε πήραν τηλ;
 

giota235

Member
Μηνύματα
139
Likes
364
Επόμενο Ταξίδι
Puglia, Dubrovnik
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μάτσου Πίτσου, Αργεντινή
Σας ευχαριστώ πολύ. Αυτό στο περιστερι ειναι πολύ καλή φάση γιατι μενω διπλα.
@giota235 σου δωσαν κάποιο πιστοποιητικό με τα αποτελέσματα; κατά προτίμηση στα αγγλικα; ή απλά σε πήραν τηλ;
Τους είπα ότι το θέλω μεταφρασμένο στα αγγλικά γιατί θα ταξιδέψω και όταν πήγα να πάρω τα αποτελέσματα ήταν στα αγγλικά! Θα πρέπει να έχεις μαζί σου το διαβατήριο η την ταυτότητα σου Τόσο όταν θα πας να κανεις το τεστ, όσο και όταν θα το παραλάβεις!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
49 ευρώ έχει στο Νέο Ηράκλειο και ίσως ξέρεις ότι αν πετάς με aegean μπορείς να κλείσεις τεστ δαπανωντας μόνο μίλια.
Υποψη οτι δεν χρειαζεται να πετας με Aegean σε αυτο το ταξιδι. Αν καταλαβα καλα χρειαζεται να εχεις μονο ενα ενεργο PNR εστω κ Αθηνα-Αμπελακια πχ..
Σιγουρα η Αegean ειναι συμφερουσα για ταξιδιωτες μια κ εχει 50€ κ παιρνεις εκπτωση -10€ στην επομενη κρατηση...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.669
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom