Φινλανδία Φινλανδία - Λαπωνία

xrisa

Member
Μηνύματα
110
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
λατινικη αμερικη
Ονειρεμένο Ταξίδι
περού
πολύ καλή η αφήγηση. τώρα να την τυπωσω και την δώσω στον γυιο να φτιάξω τη μέρα του-πρωτη μερα σχολειο:mad::(:roll: είμαστε έτοιμοι για την επόμενη ιστορία. να είσαι πάντα καλά και να εκπληρώνεις τις επιθυμίες σου.
 

varis81

Member
Μηνύματα
345
Likes
79
Επόμενο Ταξίδι
California
Ονειρεμένο Ταξίδι
Africa overland!!
Τhanks γεια ολα!Ελπιζω να σας αρεσε το στυλ μου (πολλες παρενθεσεις και τετοια και να μην ηταν κουραστικο!)
Οσο για ολες τις επιθυμιες μου,σχεδιαζω να ξεκινησω απο Αθηνα και να φτασω(μεσω Τουρκιας-Ιραν-Πακισταν-Ινδιας etc) Χονγκ Κονγκ τον επομενο Ιουνιο (να ξεκινησω τοτε δηλαδη!).Θα δειξει!Θελει πολυ προετοιμασια και ενα αλφα μπατζετ!Ελπιζω να τα καταφερω και να κρατησω και ενα blog τοτε!
Επομενο μπλογκ για Ρωσια!
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.191
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ
ωραία η περιγραφή σου...περιπετειώδες ταξίδι, εγώ...έμεινα στη σκηνή με το μπάνιο στην παγωμένη λίμνη:haha:,φαντάζομαι μοναδικότατη εμπειρία:rolleyes:
 

thimios8663

Member
Μηνύματα
434
Likes
126
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία-Σερβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ινδία
Μπραβο..Πραγματικα πολυ καλη περιγραφη,ενοιωσα να συνδεομαι με Λαπωνια!!Πολυ ωραιο και το ταξιδι σου να'σαι καλα και για τα επομενα !!
 

MarilenaAth

Member
Μηνύματα
121
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΝΩΣΤΟ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ...
Τέλεια η εμπειρία σου και ας ηταν και παγωμένη :bleh:

Πραγματικά σε ζηλεύω...θέλω και γω να επισκεφτώ την Φινλανδία-Λαπωνία αλλα δεν βρίσκω τρελούς να με ακολουθήσουν....:(

Ευχαριστούμε πολύ που την μοιράστηκες μαζι μας...
 

varis81

Member
Μηνύματα
345
Likes
79
Επόμενο Ταξίδι
California
Ονειρεμένο Ταξίδι
Africa overland!!
Τhanks παιδια!Μαριλενα,εναν να βρεις αρκει!Το μονος ειναι η καλυτερη εμπειρια!Και ασ τυχουν και στραβα τι εγινε??Οι ιστοριες που θα διηγησαι μετα θα ειναι τα ευτραπελα και τα αναποδα οχι αυτα που πηγαν ρολοι!
 

kathrin

Member
Μηνύματα
35
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ελα μου ντε
Ονειρεμένο Ταξίδι
ανταρκτικη
τερβε βαρις μιτα κουλου? (φιλανδικα ειναι αυτα για να μη με περασετε για ηλιθια!)
varis ειμαι και εγω μια ερασμιτισα και "φιλανδοκολημενη" και "χιονοκολημενη" και πανω απο ολα "λαπονοκολημενη"! με συγκινησες γιατι μου θυμησες ολα αυτα που εζησα και εγω! αν και οφειλω να ομολογησω..... εγω δεν την εκανα τη βουτια στη λιμνη. με το που πηγα να τη κανω και εβαζα το ποδι μου μεσα στο νερο...ενιωσα αυτες τις μαχαιριες που περιγραφεις και το ξαναβγαλα εκανα μια ωραιοτατη μεταβολη και γυρισα πισω χι χι! το εκανα τελικα αλλα την ανοιξη που δεν ηταν πια παγωμενη η λιμνη αλλα και τοτε μπουζι ηταν η ατιμη!!!
 

varis81

Member
Μηνύματα
345
Likes
79
Επόμενο Ταξίδι
California
Ονειρεμένο Ταξίδι
Africa overland!!
τερβε βαρις μιτα κουλου? (φιλανδικα ειναι αυτα για να μη με περασετε για ηλιθια!)
varis ειμαι και εγω μια ερασμιτισα και "φιλανδοκολημενη" και "χιονοκολημενη" και πανω απο ολα "λαπονοκολημενη"! με συγκινησες γιατι μου θυμησες ολα αυτα που εζησα και εγω! αν και οφειλω να ομολογησω..... εγω δεν την εκανα τη βουτια στη λιμνη. με το που πηγα να τη κανω και εβαζα το ποδι μου μεσα στο νερο...ενιωσα αυτες τις μαχαιριες που περιγραφεις και το ξαναβγαλα εκανα μια ωραιοτατη μεταβολη και γυρισα πισω χι χι! το εκανα τελικα αλλα την ανοιξη που δεν ηταν πια παγωμενη η λιμνη αλλα και τοτε μπουζι ηταν η ατιμη!!!
Χιουβα παιβα kathrin!
Ειλικρινα μεσα στη σαουνα το σκεφτομασταν μια ωρα,να μπουμε η να μην μπουμε?Αρχικα ειπα οχι!Αλλα μετα..δε γ*μι*ται μια φορα στη ζωη μου θα το κανω!!Μετα το ξανακανα βεβαια αλλες 4-5 φορες στο Ελσινκι!
Ποτε ειχες παει στην αγαπημενη μας χωρα??
 

kathrin

Member
Μηνύματα
35
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ελα μου ντε
Ονειρεμένο Ταξίδι
ανταρκτικη
Χιουβα παιβα kathrin!
Ειλικρινα μεσα στη σαουνα το σκεφτομασταν μια ωρα,να μπουμε η να μην μπουμε?Αρχικα ειπα οχι!Αλλα μετα..δε γ*μι*ται μια φορα στη ζωη μου θα το κανω!!Μετα το ξανακανα βεβαια αλλες 4-5 φορες στο Ελσινκι!
Ποτε ειχες παει στην αγαπημενη μας χωρα??
χιουβα χουαμεντα βαρις!
το 2003 αλλα νιωθω σαν να μη περασε μια μερα!
6 χρονια εχουν περασει και ειλικρινα το μυαλο μου και οι πιο εντονες αναμνησεις μου εχουν μεινει εκει! ειχα παει ερασμους στο ταμπερε αλλα φροντισα να γυρισω πολλες πολεις αλλα και σε ολες τις γειτονικες χωρες στοκχολμη,αγια πετρουπολη και ταλιν. μονο το ελσινκι δε μου αρεσε, μια απλη μεγαλουπολη που στερειται την ομορφια της φιλανδικης επαρχιας.
 

varis81

Member
Μηνύματα
345
Likes
79
Επόμενο Ταξίδι
California
Ονειρεμένο Ταξίδι
Africa overland!!
χιουβα χουαμεντα βαρις!
το 2003 αλλα νιωθω σαν να μη περασε μια μερα!
6 χρονια εχουν περασει και ειλικρινα το μυαλο μου και οι πιο εντονες αναμνησεις μου εχουν μεινει εκει! ειχα παει ερασμους στο ταμπερε αλλα φροντισα να γυρισω πολλες πολεις αλλα και σε ολες τις γειτονικες χωρες στοκχολμη,αγια πετρουπολη και ταλιν. μονο το ελσινκι δε μου αρεσε, μια απλη μεγαλουπολη που στερειται την ομορφια της φιλανδικης επαρχιας.
Μπα το Ελσινκι καμια σχεση με μεγαλουπολη!Το Ταμπερε ομορφη πολη,πηγα χειμωνα και ανοιξη,η μερα με τη νυχτα,θυμαμαι καθομασταν εκει στην οχθη του ποταμου απεναντι απο το υδροηλεκτρικο εργοστασιο σε μια καφετερια ποσο τελεια ηταν!Η πρωτη λιακαδα μιλαμε λες και ειμασταν Θεσσαλονικη παραλια και πειναμε τον καφε μας που ελεγε και ενας θεσσαλονικιος φιλος μου!
Στο Ταμπερε ολα πρασινα παντου!Τι μου θυμισες τωρα!Τρεις φορες πηγα,η αγαπημενη μου πολη!
Και εγω πηγα σχεδον παντου εκτος απο το Κουοπιο που ηθελα τοσο πολυ να παω...τεσπα..Α!Αν δεν πηγες Μοσχα,απλα εχασες (πολυ απλα :) ).
 

Zeta

Member
Μηνύματα
470
Likes
121
Μοναδικό το σέλας!!! δεν ήξερε τί σήμαινε....
Σε ευχαριστούμε για την ωραία σου ιστορία και περιμένουμε κι άλλες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.669
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom