Φινλανδία Φινλανδία For Ever...

antonias

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΑΜΕΡΙΚΗ
τέλεια!

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Για ό,τι άλλο χρειαστώ θα ρωτήσω ξανα.
Ευχαριστώ και πάλι.
 
Μηνύματα
122
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
Καλαβρυτα Σ/Κ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΑΝΤΑΡΤΙΚΗ...
Και μια τελευταια συμβουλη επειδη σιγουρα θα παρεις μαζι σου ψηφιακη η καμερα εχε υποψην σου οτι αν εκτεθει η ψηφιακη σε θερμοκρασια -1 και κατω για πανω απο 10 λεπτα η μπαταρια τελειωνει μονομιας.ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ.Ειχε ξενερωσει πολυς κοσμος.Αλλα επειδη ο παλιος ειναι αλλιως οταν την φιλας στην τσαντα μεταφορας θα κανεις τον κοπο να βγαζεις την μπαταρια και να την κρατας καπου ζεστα σε καποια τσεπη του μπουφαν χωριστα απο την μηχανη.Αυτο ισχυει για ολα τα ηλεκτρονικα που χρεισιμοποιουν μπαταρια.Σε κουρασα sorry.A μπες και εδω εχει live camera www.rovaniemi.fi
 

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ονειρεμένο Ταξίδι
far away
Τι να κανω αφου μου υποσχεθηκε η κοπελα μου οτι θα ξαναπαμε και αυτη την φορα με πολλα φαρμακα μαζι μας και εμβολια κτλ κτλ:haha::haha:.Ειναι να μην κανεις το γιατρο???:clap::clap:
αν ειναι να πας οργανωμενος, να πας!!!! αυτο ελειπε... και να κανετε την βουτια μαζι, γιατι σιγουρα της εμεινε αποθημενο!!:D
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.529
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Πάντως μακριά από εσάς και την παρέα σας οι περσινές περιπέτειες της κοπέλας του τρελοκεφαλονίτη, αλλά καλού κακού να έχετε μαζί σας την ευρωπαϊκή κάρτα ασφάλισης, την οποία εκδίδετε από τον ασφαλιστικό σας φορέα και σας καλύπτει για της χώρες τηε Ε.Ε και την Ελβετία. Ανάλογα τον ασφαλιστικό φορέα είτε εκδίδεται αυθημερόν, είτε σε δυό τρεις μέρες, και ισχύει για έναν χρόνο. Προϋπόθεση βέβαια για να την λάβετε είναι να είστε τακτοποιημένοι με τις εισφορές σας.
 

antonias

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΑΜΕΡΙΚΗ
Σε προηγούμενο ταξίδι στην Αυστρία ένας φίλος μου έχασε μια για πάντα την φωτογραφική του. Όχι μόνο χάλασε η μπαταρία αλλά και η ίδια η μηχανή. Η δική μου προς το παρόν έχει αντέξει 3 φορές στο κρύο, γιαυτό και δεν την αλλάζω. Τώρα στους -12 δεν ξέρω τι θα κάνει αλλά καλού κακού θα εφαρμόσω το σύστημα που μου προτείνεις γιατί χωρίς φωτογραφική σε εκδρομή δεν θα το αντέξω. Μάλλον αύριο θα βάλουμε προκαταβολές. Όπως και να 'χει την ευρωπαική κάρτα σίγουρα θα την βγάλουμε. Σε κάθε ταξίδι την σκέφτομαι αλλά επηρεσσμένη από αυτά που σου συνέβησαν αυτή τη φορά θα την έχω μαζί μου. Ευχαριστώ κια πάλι.
 
Μηνύματα
122
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
Καλαβρυτα Σ/Κ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΑΝΤΑΡΤΙΚΗ...
Ενα μονο εχω να σου πω Αντωνια,ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ και μην διστασετε να ξαναγινετε παλι παιδια.
 
Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΒΡΑΖΙΛΙΑ-ΑΜΑΖΟΝΙΟΣ!!!
φιλανδια!!

απιστευτη ιστορια!!!! ηταν ολα τα λεφτα!!! χα χα χα!!!
φευγω και εγω 20/12/2008 - 27/12/2008 και εχω κατα αγχωθει γαι το τι ρουχα θα παρω μαζι μου!!! θα ειναι πραγματικα ενα ταξιδι ζωης απο οτι διαβαζω... ασε που αγχωθηκα και για την φωτογραφικη με αυτα που λες!!!:clap::clap::clap: τα κινητα μας θα λειτουργανε αραγε??? :haha::roll:

Αντωνια μπορει να συναντηθουμε εκει!!!!
 
Μηνύματα
122
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
Καλαβρυτα Σ/Κ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΑΝΤΑΡΤΙΚΗ...
απιστευτη ιστορια!!!! ηταν ολα τα λεφτα!!! χα χα χα!!!
φευγω και εγω 20/12/2008 - 27/12/2008 και εχω κατα αγχωθει γαι το τι ρουχα θα παρω μαζι μου!!! θα ειναι πραγματικα ενα ταξιδι ζωης απο οτι διαβαζω... ασε που αγχωθηκα και για την φωτογραφικη με αυτα που λες!!!:clap::clap::clap: τα κινητα μας θα λειτουργανε αραγε??? :haha::roll:

Αντωνια μπορει να συναντηθουμε εκει!!!!
Μην αγχωνεσε ολα θα πανε καλα μονο κανε το σταυρο σου καθε μερα να χιονισει γιατι δεν βλεπω προκοπη εκει πανω χωρις χιονι Webcam - Rovaniemi.fi
τσακαρε και εσυ αν θες σε καθημερινη βαση ειναι live απο τα μεροι που θα πατε...
Και μην ξεχνας ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ.....:clap::clap::clap::clap:
Γραψε λαθος κοιτα να δεις χιονι που εχει ριξει.......
Τελεια θα περασετε...
 
Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΒΡΑΖΙΛΙΑ-ΑΜΑΖΟΝΙΟΣ!!!
trelokefaloniti να σε ρωτησω κατι;
τι ρουχα πηρατε μαζι σας??? τα κινητα λειτουργουσαν??? και με τις φωτογραφικες και τις καμερες τι κανατε???
 
Μηνύματα
122
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
Καλαβρυτα Σ/Κ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΑΝΤΑΡΤΙΚΗ...
trelokefaloniti να σε ρωτησω κατι;
τι ρουχα πηρατε μαζι σας??? τα κινητα λειτουργουσαν??? και με τις φωτογραφικες και τις καμερες τι κανατε???
Αθηνα τα κινητα λειτουργουν κανονικα αλλα οπου και να παρεις θα πρεπει να βαζεις το προθεμα +30 μπροστα για να καλεσει.Εχω αναφερει και σε ενα post πιο πανω οσον αφορα τα ρουχα αναλυτικα αν δεν το βρεις πες μου να σου πω.Οσον αφορα τις καμερες και ψηφιακες μια ειναι η λυση οταν δεν την χρειαζεσε βγαλσιμο η μπαταρια και στην τσεπη καπου ζεστα...;););)
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.529
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Αν βρείτε αγορέστε γκέτες αδιάβροχες από καταστήματα με είδη σπορ ή βουνού και θα προστατεύσετε τα παπούτσια σας πολύ. Εγώ τις χρησιμοποιώ στο βουνό και στα χιόνα και τα μποτάκια μου πάντα παραμένουν στεγνά.
 
Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΒΡΑΖΙΛΙΑ-ΑΜΑΖΟΝΙΟΣ!!!
Γεια σε ολους σας!!!
Αντωνια μου και εμεις φευγουμε 20/12 αλλα απο Κυπρο!!
Μια ματια που εριξα στο προγραμμα σας ειναι ακριβως το ιδιο με το δικο μας! Ιδιες διαδρομες ιδια ξενοδοχεια ακριβως τα ιδια!!! Λογικα με καποιο ταξιδιωτικο γραφειο απο Ελλαδα συνεργαζονται γιατι ερχομαστε Αθηνα και μετα πεταμε για Φιλανδια..
Ισοθερμικο λενε οτι θα μας δωσουνε τωρα τι ακριβως θα ειναι και ποσο καλο δεν ξερω... Παπουτσια εχουμε βρει κατι μποτες λαστιχενιες εχουνε πολυ γελιο αλλα δεν νομιζω να μπει καθολου νερο η να βραχουν στο ελαχιστο:p:p:p Οσο για τα ρουχα εδω εχουμε το προβλημα.. Αντε να βρεις στην Κυπρο ισοθερμικα ρουχα και ρουχα για τετοιο κρυο...
Παντως θα περασουμε υπεροχα αυτο ειναι το σιγουρο!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.540
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom