Ιταλία Φλωρεντία - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

kostasC

Member
Μηνύματα
15
Likes
1
Σαφώς και δεν κάνουμε λαϊκό δικαστήριο. Δεν πήρα θέση για το αν φταις ή όχι που παρανόμησες, αλλά για το σχόλιο που έκανες για την εταιρεία ενοικίασης την οποία αδίκως κατηγορείς ότι δε σε ενημέρωσε γιατί είχε όπως λες όφελος να εισπράξει και αυτή.
Άλλο να σε χρεώνει 60 ευρώ για άνοιγμα φακέλου όπως λέει το συμβόλαιο
και άλλο σε κάθε κλίση (η οποία είναι η μια μετά την άλλη) να σε χρεώνει 60.
Δηλαδή σε κάθε κλίση προωθούσαν τα στοιχεία μου ? αφού όλες μαζί σε ενα αρχείο με ενα κατεβατό άλλους άτυχους τους ήρθαν. Και αν αυτό είναι το μηχανογραφικό σύστημα τους, τότε σίγουρα δεν είναι δίκαιο και σωστό.
Επίσης τα 18 ευρώ άντε και ανταποκρίνονται σε ταχυδρομικά τέλη και handling fee οπως τα ονομάζει, τα 60 δεν είναι λιιιιγο τραβηγμένα ?
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
θα συμφωνησω με την προλαλησασα που συμφωνει με την προλαλησασα...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.398
Likes
9.331
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
αγνοείται και ο φίλτατος στα βουνά της Ανδόρας για να γράψει:"κλασική περιπτωση.."
 

miranta

Member
Μηνύματα
319
Likes
58
Επόμενο Ταξίδι
ΣΑΜΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΡΩΣΙΑ
Στην Πίζα ο δρόμος που σταματάνε τα πούλμαν μπροστά από την πλατεία του Duomo (και του πύργου) πιάνει εύκολα κίνηση, γιατί είναι μονο 1+1 λωρίδα, αλλά αν θέλετε φυλασσόμενο parking μόνο εκεί έχει. Επίσης, στην Πίζα, συνιστώ να μείνετε στο ξενοδοχείο Santa Croce in Fossabanda, είναι εμπειρία: http://www.fossabanda.it/ .
. Στη Σιέννα παρκάρεις έξω από το λόφο και ανεβαίνεις.
.
Εχει δακτύλιο στη Σιένα και στη Πίζα ;αμαν !σε σκέψεις με βάλατε στη Σιένα παρκαρα απέναντι απο το σιδηροδρομικό σταθμό τώρα όσο για τη Πίζα ούτε θυμάμαι πάντως το πάρκαρα μακρυα απο το πύργο γιατί πήρα λεοφωρείο για να πάω ως εκεί
Εγώ είχα το δικό μου αυτοκίνητο οχι νοικιασμένο τι γίνεται σε αυτή τη περίπτωση με τις παραβάσεις;
 
Last edited by a moderator:

kostasC

Member
Μηνύματα
15
Likes
1
αγνοείται και ο φίλτατος στα βουνά της Ανδόρας για να γράψει:"κλασική περιπτωση.."

το είδα και το παραείδα βρε παιδιά ! αλλά αφού περνούσαν όλοι που να φανταστώ οτι πρέπει και να χαμογελάω στη κάμερα ? Θεώρησα οτι κάτι άλλο λέει απο κάτω που μάλλον δε ισχύει για την ώρα που πέρναγα.
Πολύ ξινή μας βγήκε η Φλωρεντία...
Τουλάχιστον βγάλαμε ωραίες φωτογραφίες

aimg4.imageshack.us_img4_117_p1000976n.jpg
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.398
Likes
9.331
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Εχει δακτύλιο στη Σιένα και στη Πίζα ;αμαν !σε σκέψεις με βάλατε στη Σιένα παρκαρα απέναντι απο το σιδηροδρομικό σταθμό τώρα όσο για τη Πίζα ούτε θυμάμαι πάντως το πάρκαρα μακρυα απο το πύργο γιατί πήρα λεοφωρείο για να πάω ως εκεί
Εγώ είχα το δικό μου αυτοκίνητο οχι νοικιασμένο τι γίνεται σε αυτή τη περίπτωση με τις παραβάσεις;
ναι και οι 2 πόλεις έχουν. με τις κλήσεις δεν κάνεις τίποτε. δεν θα σε αναζητήσει κανείς.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.398
Likes
9.331
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
το είδα και το παραείδα βρε παιδιά ! αλλά αφού περνούσαν όλοι που να φανταστώ οτι πρέπει και να χαμογελάω στη κάμερα ? Θεώρησα οτι κάτι άλλο λέει απο κάτω που μάλλον δε ισχύει για την ώρα που πέρναγα.
Πολύ ξινή μας βγήκε η Φλωρεντία...
Τουλάχιστον βγάλαμε ωραίες φωτογραφίες
ελα τώρα μην ασχολείσαι, το ρίξαμε στην πλάκα..θα τη βρείς την άκρη.
κούκλος ο μικρός. να σας ζήσει. και την επόμενη φορά με ελληνικές πινακίδες να μην ασχολείσαι. κι ας κατηγορηθώ ότι εξωθώ στην παρανομία όπως παλιότερα..
 

kostasC

Member
Μηνύματα
15
Likes
1
ελα τώρα μην ασχολείσαι, το ρίξαμε στην πλάκα..θα τη βρείς την άκρη.
κούκλος ο μικρός. να σας ζήσει. και την επόμενη φορά με ελληνικές πινακίδες να μην ασχολείσαι. κι ας κατηγορηθώ ότι εξωθώ στην παρανομία όπως παλιότερα..
Μικρή... μικρή... (οκ , πολλοί την μπερδεύουν και απο κοντά)

Ας όψεται που το ταξίδι έβγαινε πιο οικονομικό με αεροπλάνο και νοικιάρικο *.
Αλλιώς για το δικό μας σκεφτόμουν απο την αρχή... υπολογίζοντας και κάτι τέτοια, όπως και κερατιάτικες χρεώσεις στο αυτοκίνητο (βενζίνες,γρατσουνιές κλπ)

* τώρα βέβαια... το ταξίδι μας πήγε κανα 700ρι (διαμονή δε πληρώσαμε) και οι κλίσεις 1500... τι να λέμε :mad:

btw: Αίγυπτο ήμουν πριν 2 χρόνια, αν μπορώ να βοηθήσω σε κάτι...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.398
Likes
9.331
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Μικρή... μικρή... (οκ , πολλοί την μπερδεύουν και απο κοντά)

Ας όψεται που το ταξίδι έβγαινε πιο οικονομικό με αεροπλάνο και νοικιάρικο *.
Αλλιώς για το δικό μας σκεφτόμουν απο την αρχή... υπολογίζοντας και κάτι τέτοια, όπως και κερατιάτικες χρεώσεις στο αυτοκίνητο (βενζίνες,γρατσουνιές κλπ)

* τώρα βέβαια... το ταξίδι μας πήγε κανα 700ρι (διαμονή δε πληρώσαμε) και οι κλίσεις 1500... τι να λέμε :mad:

btw: Αίγυπτο ήμουν πριν 2 χρόνια, αν μπορώ να βοηθήσω σε κάτι...
το φορμάκι έχει μπλε και υπέθεσα...
ε ήταν λίγο το κόστος. το εισιτήριο πάντως για νότο δεν ξεπερνά τα 300Ε-350 για Ανκόνα οπότε συμφέρει κι έτσι. για τις κλήσεις ψάξτο μην το αφήσεις έτσι. εξωφρενικό ποσό. να το ψάξω κι εγώ σε κανα ιταλικό φόρουμ τι γίνεται.
ευχαριστώ για την Αίγυπτο. τώρα θα συνοδεύομαι από γνώστες, μια άλλη φορά ίσως..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.297
Μηνύματα
887.146
Μέλη
38.965
Νεότερο μέλος
mareeap

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom