Φλωρεντία-Βενετία με αυτοκίνητο, δεν πιστεύω νάχει πάει κανείς

thomasb

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία-Βενετία
Ταξίδι-Όνειρο
Αμαζόνιος
1ον οι 3 ωρες ειναι με τα επιτρεπτά ορια

2ον φλωρεντια = περπατιμα περπατημα περπατημα
3ον βενετία (οπως με συμβούλεψαν και μενα), παρε το καραβακι μεχρι το τερμα του και θα εχεις δει πολλά.
και οπως και στην φλωρεντια περπατημα περπατημα περπατημα.
και να μην το ξεχασω:bleh:
περπατημα :lol:
Tai ξέρεις μήπως πόσο είναι τα όρια. Νομίζω επίσης ότι η απόσταση είναι περίπου 400 χλμ οπότε με όρια μέχρι 120 δεν μου βγαίνει 3 ώρες ειδικά αν περνάς και από αστικά κέντρα.
Τέλος πάντων όσο είναι, ας είναι και 4 ώρες. Όσο για περπάτημα δεν το συζητάω.
Όταν λές καραβάκι εννοείς το βαπορέτο της γραμμής έτσι;
Ευχαριστώ για τα σχόλια.
 

thomasb

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία-Βενετία
Ταξίδι-Όνειρο
Αμαζόνιος
Μαιρούλα, θα την γράψω την ιστορία με πρόλογο το παραπάνω κείμενο και ότι άλλο προκύψει στην προετοιμασία.
Όσο για το τσιγαράκι δεν το συζητάω!
 

tai

Member
Μηνύματα
290
Likes
87
Ταξίδι-Όνειρο
το τελος του δρομου
Tai ξέρεις μήπως πόσο είναι τα όρια. Νομίζω επίσης ότι η απόσταση είναι περίπου 400 χλμ οπότε με όρια μέχρι 120 δεν μου βγαίνει 3 ώρες ειδικά αν περνάς και από αστικά κέντρα.
Φλωρεντία-Βενετία ειναι 340χλμ και με 120 οριο εισαι ανετα σε 2,30 ωρες

Όταν λές καραβάκι εννοείς το βαπορέτο της γραμμής έτσι;
ναι το βαπορετο λέω. βγάζεις ενα εισιτήριο για μια μερα στα 20 ευρω αν θυμαμε καλά, και κατεβαίνεις σε καθε σταση, κανεις την βολτα σου, ξανανεβαίνεις, κοκ
μην φοβασε τα χλμ εξω , ειναι σε κουραση τα μισα απ'ότι εδω
 
Last edited by a moderator:

DiTravel

Member
Μηνύματα
114
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου...
Ξενοδοχεία: [/B]Εδώ ήταν το μεγάλο πρόβλημα. Επρεπε να συνδυάσουμε, ξενοδοχείο που να μπορεί όποιος θέλει να κατεβαίνει και να μπορεί να περπατήσει στο κέντρο της Φλωρεντίας, χωρίς να χρειάζεται αυτοκίνητο ούτε να περιμένει τους άλλους να ετοιμαστούν. Αυτό σημαίνει ξενοδοχείο στο κέντρο, αλλά το αυτοκίνητο παρκαρισμένο μακριά και σε parking με αρκετό κόστος. Ξενοδοχείο μακριά σήμαινε χάσιμο χρόνου σε μετακινήσεις και αρκετά λεφτά σε εισιτήρια και ταξί. Η μέση λύση βρέθηκε σε ένα ξενοδοχείο με δωρεάν parking, 15 λεπτά με τα πόδια από το κέντρο και κουζίνα που σου δίνει τη δυνατότητα να ετοιμάζεις πρόχειρο φαγητό για να γλιτώνεις γεύματα. [/SIZE

Καλησπέρα,
θα πάω κι εγώ Ρώμη Φλωρεντία τα Χριστούγεννα με ενοικιαζόμενο.Είναι εύκολο να μου πεις το όνομα του ξενοδοχείου στη Φλωρεντία με το δωρεάν parking;
Ευχαριστώ πολύ!!!
 

Lilaoik

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία
Ταξίδι-Όνειρο
Εδιμβούργο
Καλησπέρα,

θα πάω τον Μάιο Φλωρεντία και θα ήθελα και εγώ να μάθω το όνομα του ξενοδοχείου στη Φλωρεντία με το δωρεάν parking. Ευχαριστώ πολύ!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.216
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom