Γενικά Φολεγανδος, Αναφη ή Ιος;

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Γύρισα από Σαντορίνη- Φολέγανδρο πριν κανά 20ημερο. Το συστήνω απεπιφύλακτα τον συνδυασμό. Μπορώ να πω πως η Φολέγανδρος έγινε η επίσημη αγαπημένη μου στα Κυκλαδονήσια και ηρέμησα από τη πολύβουη και τουριστικότατη Σαντορίνη.
Εξυπηρετεί και το Άγιος Γεώργιος από το λιμάνι της Σαντορίνης και σε 2 ωρίτσες είσαι Καραβοστάση(λιμάνι Φολεγάνδρου).
Εμείς μείναμε στη χώρα, μαγική, στο http://www.polikandia-folegandros.gr/greek/

Καθαρό, μέσα στη Χώρα, ήσυχο και μπαλκόνια γεμάτα βουκαμβίλιες.
Αν αποφασίσεις τελικά Φολέγανδρο, πες μου αν θες για περισσότερες πληροφορίες(παραλίες, φαγητό, ποτό).
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Για την Ίο, έχω υπέροχες αναμνήσεις (είχα πάει το 2005) αλλά είχα και την "κατάλληλη" ηλικίας και για αυτό που ανέφεραν πιο πάνω(clubidi ως τις 3 και μετά όλοι στα γύρω σοκάκια με μπύρες ως το πρωί). Έχει άπειρα μαγαζάκια στη χώρα της, τίποτα το φοβερό όμως ούτε στο φαγητό, ούτε στο να δεις πράγματα.
Αν πάλι επιμείνετε στην Ίο, εμείς μέναμε τότε στο KOLITSANI VIEW.
Υπέροχη θέα, καθαρά δωμάτια και πολύ κοντά στη Χώρα. Η Ίος αξίζει για το Μαγγανάρι, νεολαία και χύμα στο κύμα κατάσταση:D
 

Lalibela

Member
Μηνύματα
330
Likes
47
Για την Ίο, έχω υπέροχες αναμνήσεις (είχα πάει το 2005) αλλά είχα και την "κατάλληλη" ηλικίας και για αυτό που ανέφεραν πιο πάνω(clubidi ως τις 3 και μετά όλοι στα γύρω σοκάκια με μπύρες ως το πρωί). Έχει άπειρα μαγαζάκια στη χώρα της, τίποτα το φοβερό όμως ούτε στο φαγητό, ούτε στο να δεις πράγματα.
Αν πάλι επιμείνετε στην Ίο, εμείς μέναμε τότε στο KOLITSANI VIEW.
η καταλληλη ηλικια στην Ιο και η καταλληλη διαμονη ειναι συνυφασμενα με ενα ονομα -farout
να βλεπω την τρελοπαρεα ...να κλεινει στο κολιτσανι ..ενω μπορει ολη μερα να ειναι στο farout πινοντας μπυρες την πισινα ,παιζοντας μπουγελο και κανοντας bangee μου φαινεται αδιανοτητο
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Στο Farout ήμασταν όλη την υπόλοιπη ημέρα εκτός ύπνου, οπότε μικρή η διαφορά...Θέλαμε και κάποιες στιγμές ηρεμίας οπότε το συγκεκριμένο κατάλλυμα το προσέφερε αυτό...
 
Μηνύματα
15
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
αμοργο
Ταξίδι-Όνειρο
νοτιο αμερικη
ιος αντιπαρος

ιο ειχα παει το 1992 περασα υπεροχα ηταν ολα χημα.ξαναπηγα το 2010 και ειχαν γινει μεγαλες αλλαγες ψευτοκυριλε και πανακριβα.το 2008 περασα ομορφα στην αντιπαρο ποτακι το βραδι στο doors αν θυμαμαι καλα και μπανιο στην ψαραλικη ομορφη παραλια.ειχε πολλους σκανδιναβους ηλικιες απο 20-50:clap:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.532
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom