Γερμανία Φρανκφουρτη-πληροφοριες

maria91

Member
Μηνύματα
2.079
Likes
1.948
Νομιζω οτι ειναι καπως παλιος ο τροπος ψαχνοντας τυχαια η απο φημες.
Μπαινεις trpadvisor εστιατορια, βαζεις online κρατηση, σου βγαζει λιστα εστιατοριων, δοκιμαζεις ποιο δεχεται κρατηση τη μερα που θες.
Το χω δοκιμασει και με opentable και μου εβγαζε πχ 50 εστιατορια τα οποια εχουν τραπεζια στις 8 το βραδυ για παραμονη χριστουγεννων και οταν τους ρωταω μεσω φμπ μου λενε οτι ειναι κλειστα ή ανοικτα ως τις 2!οπως και το ariston που προαναφερθηκε..ενα μαλιστα διορθωσε την ωρα που κλεινει γιατι του εκανα παρατηρηση εγω μεσω μυνηματος,αλλιως ουτε καν!εκλεισα βεβαια μερικα αλλα περιμενω τελευταια στιγμη να μου ριξουν πιστολι οποτε ψαχνομαι για 2η λυση
 

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Οχι απλα αν δε φαμε wurst και σνιτσελ ισως σκασουμε :haha:
εγώ έχω πια εθιστεί, αν και δεν είμαι λάτρης του κρέατος.
τώρα, να έρθεις για λίγο εδώ, ενώ έχει και καλά, αντιπροσωπευτικά πιάτα, για να φας ιταλικό ή burger king, δε λέει.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.079
Likes
1.948
εγώ έχω πια εθιστεί, αν και δεν είμαι λάτρης του κρέατος.
τώρα, να έρθεις για λίγο εδώ, ενώ έχει και καλά, αντιπροσωπευτικά πιάτα, για να φας ιταλικό ή burger king, δε λέει.
Η αληθεια ειναι οτι δεν εχω θεμα ντε και καλα να τρωω τοπικη κουζινα καθε μερα οταν παω σε μια χωρα εξω αλλα τωρα που θα μαστε τοσο λιγο καιρο,εχει δει και φωτο απο τα λουκανικα κλπ το αγορι δε μπορω να του χαλασω το χατιρι :haha: ασε που burger king τρωω και στο αεροδρομιο πλεον
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.983
Likes
40.869
Οχι απλα αν δε φαμε wurst και σνιτσελ ισως σκασουμε :haha:
Συμπτωματικα αυτο ηταν το μενου που ειχα,ταξει στον γιο μου το μοναδικο βραδυ που βρεθηκα στη Γερμανια και το βρηκαμε πανευκολα στο ibis styles που μεναμε και σε λογικες τιμες. Μια ιδεα λεω τωρα...
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.079
Likes
1.948
Συμπτωματικα αυτο ηταν το μενου που ειχα,ταξει στον γιο μου το μοναδικο βραδυ που βρεθηκα στη Γερμανια και το βρηκαμε πανευκολα στο ibis styles που μεναμε και σε λογικες τιμες. Μια ιδεα λεω τωρα...
Κατσε να ψαξω που μπορει να χει ibis κοντα στο easyhotel που θα μενουμε(αν και μια λυση ειναι να φαμε σ αυτο το βραδυ)
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.983
Likes
40.869
Κατσε να ψαξω που μπορει να χει ibis κοντα στο easyhotel που θα μενουμε(αν και μια λυση ειναι να φαμε σ αυτο το βραδυ)
Θυμηθηκα και στο Γκντανσκ Κυριακη του Πασχα που ηταν ιδια κατασταση με τα Χριστουγεννα, ολοι στα σπιτια τους, ντοπιοι εξαφανισμενοι για 2 μερες και δεν βρισκαμε που να φαμε, παλι το εστιατοριο του Ibis μας εσωσε. Προσεξε μονο οτι το budget δεν εχει μαγειρευτα, στο styles θα βρεις κουζινα κανονικη.
 
Μηνύματα
118
Likes
160
Καλημέρα!

Δύο ερωτήσεις:

1. Αξίζει η επίσκεψη (ημερήσια) στην Χαϊδελβέργη από Φρανκφούρτη;

2. Το site Rome2rio είναι αξιόπιστο ώστε να κάνω από εκεί τη κράτηση των εισιτηρίων του τρένου;
 

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Καλημέρα!

Δύο ερωτήσεις:

1. Αξίζει η επίσκεψη (ημερήσια) στην Χαϊδελβέργη από Φρανκφούρτη;

2. Το site Rome2rio είναι αξιόπιστο ώστε να κάνω από εκεί τη κράτηση των εισιτηρίων του τρένου;
Καλησπέρα!
Η Χαϊδελβέργη αξίζει, ναι. Με το τρένο είναι 50 λεπτά περίπου.
Το συγκεκριμένο site δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ, γιατί δε δοκιμάζεις κατευθείαν στους γερμανικούς σιδηρόδρομους; DB Fahrplan, Auskunft, Tickets, informieren und buchen - Deutsche Bahn
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.365
Likes
14.259
Καλημέρα!

Δύο ερωτήσεις:

1. Αξίζει η επίσκεψη (ημερήσια) στην Χαϊδελβέργη από Φρανκφούρτη;

2. Το site Rome2rio είναι αξιόπιστο ώστε να κάνω από εκεί τη κράτηση των εισιτηρίων του τρένου;
1.Ναί.

2.Γιατί όχι από την σελίδα των DB;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.158
Μηνύματα
882.402
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom