Γερμανία Φρανκφουρτη-πληροφοριες

eleni16

Member
Μηνύματα
48
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ναι συγγνώμη μετά είδα ότι πάτησα το t.
Απ ότι είδα έχει και τρένο κατευθείαν από το αεροδρόμιο. Το εισιτήριο πρέπει να το κλείσω από τώρα ή μπορώ και στον σταθμό; Θα έχει μεγάλη διαφορά στα χρήματα;
 

eleni16

Member
Μηνύματα
48
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Με ενδιάμεση στάση Μανχάιμ ή Χαιδελβέργη συγγνώμη.
Απλά επειδή δεν είναι σίγουρο ότι θα πάρω τρένο (μπορεί να έρθει ένας φίλος να με πάει), δεν θα ήθελα να κλείσω από τώρα τα εισιτήρια.
Θα έχω την δυνατότητα να τα κλείσω από εκεί ή θα τα βρω πιο ακριβά απ ότι τώρα στο σαιτ;
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.428
Likes
4.412
Ε παίζει ρόλο το πότε θα τα κλείσεις, αλλά αν υπάρχει περίπτωση να έρθουν να σε πάρουν, ίσως αξίζει η αναμονή.
 

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Καλημέρα. Το εισιτήριο γενικά δεν έχει μεγάλη διαφορά, ισχύει βέβαια το όσο νωρίτερα, τόσο καλύτερα.
Υπάρχουν διάφορες επιλογές, π.χ. ο sparen, με το οποίο μπορείς να έχεις τη χαμηλότερη τιμή αλλά με συγκεκριμένες ώρες αναχώρησης, ή το flex με το οποίο ταξιδεύεις οποιαδήποτε ώρα της ημέρας.
 

eleni16

Member
Μηνύματα
48
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
Ένα άλλο θέμα που έχω και δεν μπορώ να βρω πληροφορίες, ούτε το google map δεν μου τις δίνει :cry:.
Πως μπορώ να μετακινηθώ με κάποιο public transport στο Sandhausen. Ακόμα και το google map μου βγάζεις όλες τις διαδρομές με τα πόδια, που συνήθως στο εξωτερικό αυτό χρησιμοποιώ για να δω τι λεωφορείο, μετρό θα πάρω.
Είναι τόσο μικρή πόλη που δεν έχει κάποιο λεωφορείο;
Το ίδιο βέβαια ισχύει για την πόλη Walldorf που θα επισκεφτώ.
Έχει κάποιος καμία ιδέα;
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.428
Likes
4.412
Απ'ότι βλέπω έχει περίπου 15.000 κατοίκους.
Για κάποιες διαδρομές υπάρχει και το τοπικό τρένο, αλλά εξαρτάται πού θέλεις να πας.
Μήπως να νοικιάσεις αυτοκίνητο καλύτερα?
 

eleni16

Member
Μηνύματα
48
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Μάλλον μονόδρομος θα είναι το αμάξι.
Το θέμα είναι ότι δεν πάω για τουρισμό και θα κάνω μία συγκεκριμένη διαδρομή μία φορά την μέρα και πίσω στο σπίτι. Όποτε είναι και κρίμα λεφτά να ενοικιάσω αυτοκίνητο.
 

BurnItDown

Member
Μηνύματα
23
Likes
23
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερικη
Καλησπερα θα ειμαι στη Φρανκφουρτη 24 Δεκεμβρη και θα επισκεφθω καποια αξιοθεατα..Ηθελα να ρωτησω αν συμφερει το short distance ticket για το S-Bahn τους στο 1,70 ευρω η το ημερησιο στα 7,70 ευρω?Θα μενω σχεδον διπλα στο Frankfurt Main Station οποτε κατεβαινοντας στο Hauptwache ειναι ολα κοντα
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.081
Likes
1.950
Καλησπερα και παλι υπαρχει καποιος οπου να εχει ιδεα που μπορει να φαει καποιος παραμονη χριστουγεννων εξω??ξερω σε ξενοδοχεια αλλα εκτος απο τυπου χιλτον δε βρισκω κατι αλλο και δε ξερω αν οντως ειναι ολα τα εστιατορια κλειστα ή αν δε ψαχνω κατι σωστα..σκεφτομαστε για απογευμα-βραδυ διοτι ολο το πρωινο θα το αναλωσουμε σε βολτες-ψωνια
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.081
Likes
1.950
Καλησπερα και παλι υπαρχει καποιος οπου να εχει ιδεα που μπορει να φαει καποιος παραμονη χριστουγεννων εξω??ξερω σε ξενοδοχεια αλλα εκτος απο τυπου χιλτον δε βρισκω κατι αλλο και δε ξερω αν οντως ειναι ολα τα εστιατορια κλειστα ή αν δε ψαχνω κατι σωστα..σκεφτομαστε για απογευμα-βραδυ διοτι ολο το πρωινο θα το αναλωσουμε σε βολτες-ψωνια
Καλεεεε κανεις?:rolleyes-80::rolleyes-80:
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.370
Likes
14.270
Πιστεύω ότι παραμονή Χριστουγέννων θα είναι πολύ δύσκολο εκτός ξενοδοχείων.Επομένως δοκίμασε μερικά ξενοδοχεία.΄Οπως:

https://www.kempinski.com/en/frankf...as-and-new-years-eve/christmas/christmas-eve/
Το ξενοδοχείο είναι πολύ ωραίο και σε ωραία τοποθέσια(δάσος κτλ).Αλλά είναι έξω από την πόλη και ακριβό.Θα υπάρχουν και άλλα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.735
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom