Γερμανία Φρανκφουρτη hanh-international airport?πως συνδεονται?

Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Αν το θέμα σου είναι μόνο το πώς να πάς Θεσσαλονίκη- Μοντπελιέ γιατί δεν παίρνεις με 100 ευρώ μια πτήση για παρίσι και μετά άλλα 50 ευρώ ένα τρένο Παρίσι- Μοντπελιέ;
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Αν μονο μου εδειχνες μια πτηση αλε ρετουρ απο Θεσσαλονικη- Παρισι στα 100 ευρω, χωρις ενδιαμεσο σταθμο, θα σου χρωστουσα πολλες χαριτες.
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Χαχα! Όχι θα στεναχωρήσω, δεν υπάρχει αυτό το πράγμα..δεν εννοούσα απευθείας πτήση- απλώς πτήση για την οποία δε θα χρειαστεί να αλλάξεις αεροδρόμια, και ένα συνολικό κόστος (με το τρένο) λιγότερο από 300 ευρώ όπως ζήτησε. Εδώ

Φθηνές πτήσεις από Θεσσαλονίκη σε Παρίσι στο Skyscanner

δίνει κάποιες πτήσεις στο 100ευρω, με ανταπόκριση.
 

elbono

Member
Μηνύματα
190
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
?????
τελικα νομιζω τι ειναι παρακινδυνευμενο!!σας ευχαριστω ολους!!!
και ναι μαλλον θα προτιμησω το θεσνκ παρισι μονπελιε!!!
εχει βγαλει κανεις εισητηρια για τρενο απο ιντερνετ???ειναι ευκολη η διαδικασια???
 

taver

Member
Μηνύματα
12.488
Likes
28.970
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
τελικα νομιζω τι ειναι παρακινδυνευμενο!!σας ευχαριστω ολους!!!
και ναι μαλλον θα προτιμησω το θεσνκ παρισι μονπελιε!!!
εχει βγαλει κανεις εισητηρια για τρενο απο ιντερνετ???ειναι ευκολη η διαδικασια???
Ναι www.tgv-europe.com και το παραλαμβάνεις από μηχάνημα στο σταθμό. Πάντως δες και το Θεσνκ Λυόν Μοντπελιέ. Ίσως να είναι και φτηνότερο, αλλά το σίγουρο πλεονέκτημα είναι ότι το TGV σε αφήνει/παίρνει απευθείας στο αεροδρόμιο -ενώ στο Παρίσι πρέπει να αλλάξεις 2 τρένα RER για να πας από το Gare de Lyon σε οποιοδήποτε από τα αεροδρόμια (ή το ανάποδο)...
 

elbono

Member
Μηνύματα
190
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
?????
αχ φανταστικε/-η taver βλεπω οτι ξερεις καλα τα της γαλλιας...βρηκα πτησεις με swiss που φτανει στη charles de gaulle στο τερμιναλ 1 ενω εξω απο το τερμιναλ 1 εχει σταθμο tgv θα μου παρει πολυ ωρα να φτασω???
για λυον εψαξα λιγο αλλα οι τιμες ξεφευγουν!!!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.488
Likes
28.970
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
αχ φανταστικε/-η taver βλεπω οτι ξερεις καλα τα της γαλλιας...βρηκα πτησεις με swiss που φτανει στη charles de gaulle στο τερμιναλ 1 ενω εξω απο το τερμιναλ 1 εχει σταθμο tgv θα μου παρει πολυ ωρα να φτασω???
για λυον εψαξα λιγο αλλα οι τιμες ξεφευγουν!!!
Δεν ήξερα ότι τα TGV από το Montpelier πάνε και στο αεροδρόμιο, νόμιζα ότι όλα πηγαίνανε στο Gare de Lyon, αλλά απ' ότι φαίνεται υπάρχουν και κάποια που πάνε στο Αεροδρόμιο.... (Για τα διαθέσιμα δρομολόγια και connections, καλύτερα δες το site των Γερμανικών σιδηροδρόμων DB Bahn: bahn.de - Ihr Mobilit?tsportal f?r Reisen, Bahn, Urlaub, Hotels, St?dtereisen und Mietwagen, έχει για όλη την Ευρώπη).

O σταθμός TGV είναι στο Terminal 2, στην άλλη άκρη του αεροδρομίου. Υπάρχει όμως το CDGVAL, ένα δωρεάν τρενάκι που συνδέει τα terminals και τους σταθμούς του αεροδρομίου κάθε 5 λεπτά περίπου, το οποίο θα το πάρεις από το ένα τέρμα και θα κατέβεις στο άλλο, 10-15 λεπτά μετά.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.419
Και πιο φθηνά ακόμη Paris Roissy CDG - Montpellier μετ επιστροφής στα 66 Ευρώ η ακόμη μέσα από το Παρίσι Paris - Montpellier- Paris με 44 Ευρώ
 

elbono

Member
Μηνύματα
190
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
?????
αχ ειστε φανταστικοι!!!!!μα που τα βρισκετε ψαχνω ποσο καιρο!!!

εψαξα για θεσνκ-λυον βρισκω με 180 ευρω κ λυον μονπελιε με τρενο 44 ευρω ,το προβλημα μου ειναι πως απο το saint exupery θα φτασω στο part de lieu???
 

taver

Member
Μηνύματα
12.488
Likes
28.970
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
αχ ειστε φανταστικοι!!!!!μα που τα βρισκετε ψαχνω ποσο καιρο!!!

εψαξα για θεσνκ-λυον βρισκω με 180 ευρω κ λυον μονπελιε με τρενο 44 ευρω ,το προβλημα μου ειναι πως απο το saint exupery θα φτασω στο part de lieu???
Υπάρχει ένα τραμ που εγκαινιάστηκε φέτος, αλλά δεν το χρειάζεσαι. Από το St-Exupery (αεροδρόμιο) έχει απευθείας τρένα για Avignon κι από κει για Montpelier.
 

elbono

Member
Μηνύματα
190
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
?????
taver τα τρενα για αβινιον δε βολευουν οι ωρες,οποτε ή κλεινω θεσνκ-λον-μονπελιε 280 ή κλεινω θεσνκ παρισι μονπελιε 300???σαφως το ταξιδι μεσω λυον βολευει περισσοτερο γιατι κ οι ωρες ταξιδιου ειναι λιγοτερες ο μονος προβληματισμος μοθ ειναι ποση ωρα θα μου παρει απο αεροδρομιο στο παρτ ντε λιευ???:xmas_confused:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.530
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom