Φτηνές διακοπές στην Ελλάδα

mariath

Member
Μηνύματα
2.221
Likes
5.758
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Καλησπέρα...μπορεί να φανεί χαζή η ερώτηση μου αλλά..μπορούμε?Δεν χρειαζόμαστε διευθυνση ή πιστωτική του εξωτερικού?Και μετά με τον ξενοδόχο δεν υπάρχει ρπόβλημα που είμαστε..Έλληνες?Είναι απίστευτες οι διαφορές και το σκέφτομαι να ακολουθήσω την συμβουλή σου αλλά...μπορώ?Το έχεις κάνει?Ευχαριστώ...
Αν διαβάσεις τους όρους κράτησης προσεκτικά θα δεις ότι δεν λέει πουθενά ότι πρέπει να είσαι Άγγλος, Γερμανός ή Κογκολέζος. Αναφέρει βέβαια ότι η πιστωτική πρέπει να έχει εκδοθεί στην Αγγλία. Αν προχωρήσεις όμως στην κράτηση, την κάρτα την δέχεται και την χρεώνει κανονικά το σύστημα. Το έχω χρησιμοποιήσει αρκετές φορές και εγώ και φίλοι, πάντα χωρίς πρόβλημα. Στο ξενοδοχείο φυσικά δεν τους νοιάζει καθόλου ποιός είσαι ή από πού κρατάει η σκούφια σου.
 

Sinnaig

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Προσπαθώ να κλείσω διακοπές από το thomson και μου βγάζει λάθος στον ταχυδρομικό κωδικό και δεν προχωράει παρακάτω :( Βάζω κωδικό Θεσσαλονίκης, μου βγάζει την Ελλάδα στην λίστα με τις χώρες οπότε υποθέτω ότι δεν είναι πρόβλημα να κλείσω διακοπές από Ελλάδα... που είναι όμως το πρόβλημα? Όσοι το έχετε δοκιμάσει τι κωδικό έχετε βάλει???
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.221
Likes
5.758
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Μήπως στον τύπο της κάρτας βάζεις debit ενώ είναι credit ή το αντίστροφο ή κάτι παρόμοιο; Ξέρω ότι ακούγεται χαζό αλλά μου έβγαζε ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με τον ταχυδρομικό κώδικα ενώ το σφάλμα ήταν στον τύπο της κάρτας.
 

Sinnaig

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Τελικα ήταν θέμα λάθος επιλογης του τύπου της κάρτα ναι! Ευχαριστώ πολυ mariath :)
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
παιδια μια βιλλα το THOMSON τη δινει 180 λιρες για μια βδομαδα και το site του ελληνικου ξενοδοχειου 735ευρω!!!! ρε μας δουλευουν!!!!
 

iopa22

Member
Μηνύματα
209
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Λας Βεγκας-Νορβηγια
Ναι μας δουλευουν χρονια τωρα.Αργησα και εγω να το καταλαβω ΄.
 
Μηνύματα
774
Likes
616
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
Ωραία τότε, κλείστε το από την Thomson, τί περιμένετε? Δεν νομίζω ότι χρειάζεται να ξανανοίξει η συζήτηση για το γιατί και πως, το θέμα έχει ήδη εξαντληθεί.
 

danev

Member
Μηνύματα
519
Likes
251
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρια-Τσεχια-Σλοβακια.
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ΦΙΟΡΔ
παιδια μια βιλλα το THOMSON τη δινει 180 λιρες για μια βδομαδα και το site του ελληνικου ξενοδοχειου 735ευρω!!!! ρε μας δουλευουν!!!!
Καλημέρα! Να φτιάξω πρωινό? :haha:
Πάντως για να λέμε και την αλήθεια, φέτος υπάρχουν πολλές και καλές προσφορές! Ψάξιμο θελει !
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.899
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom