Ισλανδία Φτηνα αεροπορικα για ισλανδια!!??

vikara

Member
Μηνύματα
474
Likes
3.967
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησί του Πάσχα
Να πω και ότι τα αεροπορικά στοίχισαν 315 το άτομο με βαλίτσα με Austrian, με μεγάλα connections στη Βιέννη αλλά η τιμή είναι η πιο χαμηλή που υπάρχει και ευφανέστατα η βέλτιστη λύση.
Και εμείς έχουμε κλείσει την ίδια πτήση με austrian, Θεσσαλονίκη -ρευκιαβικ μέσω Βιέννης οι μισοί της εκδρομής, Αθήνα -ρευκιαβικ μέσω Βιέννης οι άλλοι μισοί. Για Ιούλιο 350€ οι πρώτοι, 320€ οι δεύτεροι. Με χειραποσκευη 8κιλη. Πολύ χαμηλότερη τιμή από όλες τις υπόλοιπες εταιρείες. Τα κλείσαμε απο τον Νοέμβριο.
 

vikara

Member
Μηνύματα
474
Likes
3.967
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησί του Πάσχα
θα τη βγάλετε με χειραποσκευή εκεί;
Εχουμε πάει ταξίδι μιας εβδομάδας, 4 άτομα με 4 σακίδια πλάτης και ΜΙΑ χειραποσκευη και οι 4 μαζι :haha:
Μιλάμε για εξειδίκευση στο "ταξίδι με μια βαλίτσα,πέντε μπλουζάκια και εφτά βρακιά"
Πέρα από την πλάκα, επειδή είναι και καλοκαίρι,τα ρούχα δεν πιάνουν τίποτα...Δεν θα κουβαλήσουμε μαζί τίποτα από εξοπλισμό πεζοπορία,κάμπινγκ κλπ. Το μόνο που θα μας πιάσει χώρο είναι το δεύτερο ζευγάρι παπούτσια που όλοι σκεφτόμαστε να πάρουμε...
Τώρα, αν δεις 20 Ιουλίου δύο τύπους με μπουφανακι στο Μακεδονία,εμείς θα είμαστε...
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.077
Likes
20.118
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Επειδή θα πάτε σε ένα χρόνο απο τώρα εσείς, θέλω να μου πεις τι θα σας κεράσουν στο αεροπλάνο. Θα έχουν σοκολατακι τότε ή θα κερναν μονο φιλιά! :lol: Όχι ότι η SAS είναι καλύτερη, αλλά την Austrian δεν τη θυμόμουν έτσι...
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Επειδή θα πάτε σε ένα χρόνο απο τώρα εσείς, θέλω να μου πεις τι θα σας κεράσουν στο αεροπλάνο. Θα έχουν σοκολατακι τότε ή θα κερναν μονο φιλιά! :lol: Όχι ότι η SAS είναι καλύτερη, αλλά την Austrian δεν τη θυμόμουν έτσι...
Εμπρός στο δρόμο που (επανα)χάραξε η Aegean
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Να πω και ότι τα αεροπορικά στοίχισαν 315 το άτομο με βαλίτσα με Austrian, με μεγάλα connections στη Βιέννη αλλά η τιμή είναι η πιο χαμηλή που υπάρχει και ευφανέστατα η βέλτιστη λύση.
Η Play που έβαλε απευθείας πόσο τα είχε;
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Πολύ παραπάνω. Χρεώνουν 160€ μόνο τη βαλίτσα, ε είπαμε.
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.354
Likes
4.331
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Μιλάμε για εξειδίκευση στο "ταξίδι με μια βαλίτσα,πέντε μπλουζάκια και εφτά βρακιά"
Τώρα, αν δεις 20 Ιουλίου δύο τύπους με μπουφανακι στο Μακεδονία,εμείς θα είμαστε...
:haha: :haha: :haha: :haha: :haha:
Αχ βρε @Sassenach77 με το 'σοκολατάκι και τα φιλιά'' σου κι εσύ @vikara με 'τα βρακιά και το μπουφανάκι΄ να είστε καλά!
Μου φτιάξατε το κέφι πρωί - πρωί που είχα ξεκινήσει με μουρτζουφλιά!
 
Last edited:

kirmis

Member
Μηνύματα
185
Likes
13
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iceland
Πολύ παραπάνω. Χρεώνουν 160€ μόνο τη βαλίτσα, ε είπαμε.
Το μεγάλο + της flyplay είναι η απευθείας πτήσεις απο Αθήνα και μάλιστα σε καλές ώρες.

Για οικογένειες με μικρά παιδιά ίσως είναι μονόδρομος.

Εν το μεταξύ για μίλια που διαβάζω σε προηγούμενα posts, υποθέτω εξαργύρωση σε SAS ή παίζει και καμία άλλη απο Star Alliance ?
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.077
Likes
20.118
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Το μεγάλο + της flyplay είναι η απευθείας πτήσεις απο Αθήνα και μάλιστα σε καλές ώρες.

Για οικογένειες με μικρά παιδιά ίσως είναι μονόδρομος.
Αρκεί οι οικογένειες με μικρά παιδιά να μένουν στην Αθήνα, αλλιώς το + γίνεται -
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.740
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom