Ηνωμένο Βασίλειο Φωτοϊστορία από το Χριστουγεννιάτικο Λονδίνο!

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Πολύ όμορφα echo μου. Κρίμα που στο τσακ δεν προλάβαμε να πιούμε μπύρα :p
Την επόμενη φορά!

Λες και πρωτοχρονιά να έχει τόσο κοσμο????
Βασικά την πρωτοχρονιά θα εύχεσαι να είχε τόσο κόσμο :p
 

marakizio85

Member
Μηνύματα
160
Likes
56
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΏΝΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΡΑΙΒΙΚΗ- ΚΟΥΒΑ
Πολύ όμορφα echo μου. Κρίμα που στο τσακ δεν προλάβαμε να πιούμε μπύρα :p
Την επόμενη φορά!


Βασικά την πρωτοχρονιά θα εύχεσαι να είχε τόσο κόσμο :p
Τι εννοεις θαβευχομαι να είχε???:rolleyes-80:
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Εννοώ ότι θα έχει πολύ περισσότερο από αυτόν που είδε η echo οπότε θα εύχεσαι να είχε λιγότερο :p
Το έψαξα και την προηγούμενη Κυριακή ήταν το "London Regent Street Light switch-on" από τους take that.. Για αυτό είδαμε τόσο κόσμο στην Regent!
Φαντάζομαι τι θα γινεται Πρωτοχρονιά..
 

kokoui

Member
Μηνύματα
369
Likes
490
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινικη Αμερικη
Τελικά το Travelodge πόσους οροφους έχει; Πάω 22 με 29 Δεκεμβρίου και το σκέφτομαι για το συγκεκριμένο. Πολύ ωραια και κατατοπιστική η φωτοιστορια σου, μαζι με αυτή του Γιάννη με βοηθάτε αρκετά.

Αν θες echo2011 μου λες σε παρακαλώ δυο λογια για το ξενοδοχείο;;;
 
Last edited by a moderator:

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Τελικά το Travelodge πόσους οροφους έχει; Πάω 22 με 29 Δεκεμβρίου και το σκέφτομαι για το συγκεκριμένο. Πολύ ωραια και κατατοπιστική η φωτοιστορια σου, μαζι με αυτή του Γιάννη με βοηθάτε αρκετά.

Αν θες echo2011 μου λες σε παρακαλώ δυο λογια για το ξενοδοχείο;;;
@kokoui απόσο θυμάμαι μια χαρά ήταν το ξενοδοχείο. Για τα λεφτά του σούπερ. Ήταν βέβαια 10 λεπτάκια με τα πόδια απ'το μετρό αλλά μικρό το κακό. Πήγαμε πολλές βόλτες από εκεί με τα πόδια χωρίς συγκοινωνίες.
 

perixvra

Member
Μηνύματα
310
Likes
214
Επόμενο Ταξίδι
.....
Ταξίδι-Όνειρο
εχει πραγματοποιηθει.. :)
Καλημερα παιδια και απο εμενα!
Εμεις κλεισαμε το ταξιδι μας απο 26.12 εως 31.12!
Θα πεταξουμε με easyjet και θα μεινουμε στο ξενοδοχειο Airways hotel Victoria.
Αν εχει ο οποιοσδηποτε πληροφοριες τοσο για την αεροπορικη εταιρια, οσο και για το ξενοδοχειο θα με βοηθουσε αρκετα, δεδομενου οτι πεταμε πρωτη φορα με αυτην την εταιρια.
Επισης θα ηθελα καποιες συμβουλες οσον αφορα την μεταφορα μας απο το London Gatwick LGW μεχρι το σταθμο Victoria, μετα απο εκει το ξενοδοχειο μας ειναι γυρω στα 5-10 λεπτα με τα ποδια.
Με τι ειναι προτιμοτερο να μετακινηθουμε με τρενο η λεωφορειο, προτιμουμε η αληθεια ειναι τον οικονομικοτερο τροπο.
Θα χρειαστει να βγαλουμε την καρτα μετακινησεων απο πριν η δεν επηρεαζει την διαδρομη αεροδρομιο-Victoria και τουμπαλιν.
Σας ευχαριστω εκ των προτερων
 

vasnorth

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.814
Καλημερα παιδια και απο εμενα!
Εμεις κλεισαμε το ταξιδι μας απο 26.12 εως 31.12!
Θα πεταξουμε με easyjet και θα μεινουμε στο ξενοδοχειο Airways hotel Victoria.
Αν εχει ο οποιοσδηποτε πληροφοριες τοσο για την αεροπορικη εταιρια, οσο και για το ξενοδοχειο θα με βοηθουσε αρκετα, δεδομενου οτι πεταμε πρωτη φορα με αυτην την εταιρια.
Επισης θα ηθελα καποιες συμβουλες οσον αφορα την μεταφορα μας απο το London Gatwick LGW μεχρι το σταθμο Victoria, μετα απο εκει το ξενοδοχειο μας ειναι γυρω στα 5-10 λεπτα με τα ποδια.
Με τι ειναι προτιμοτερο να μετακινηθουμε με τρενο η λεωφορειο, προτιμουμε η αληθεια ειναι τον οικονομικοτερο τροπο.
Θα χρειαστει να βγαλουμε την καρτα μετακινησεων απο πριν η δεν επηρεαζει την διαδρομη αεροδρομιο-Victoria και τουμπαλιν.
Σας ευχαριστω εκ των προτερων
Καλησπέρα perixvra.
Η easyjet, αν και low cost εταιρεία, είναι κατά την γνώμη μου από τις καλύτερες του είδους. Έχω ταξιδέψει πολλές φορές με αυτήν και μπορώ να πω ότι έχω μείνει αρκετά ευχαριστημένος και για το φετεινό ταξίδι έχω κλείσει με αυτήν.
Αν και μέχρι στιγμής δεν έχω ταξιδέψει με την Ryanair για να κάνω σύγκριση, αλλά διαβάζοντας τα σχόλια πολλών μελών του forum, νομίζω ότι υπερτερεί κατά πολύ.
Για την μετακίνηση σας από το αεροδρόμιο του Gatwick έως την Victoria ο καλύτερος και πιό γρήγορος τρόπος είναι το τραίνο. Επειδή όμως εκείνες τις μέρες θα γίνονται έργα στο δίκτυο και μέρος της διαδρομής θα εκτελείται με λεωφορείο, νομίζω η επιλογή του λεωφορείου είναι μονόδρομος.
Οι εταιρείες που υπάρχουν είναι:
- National Express (έχει και έκπτωση 25% με την κράτηση της επιστροφής)
http://coach.nationalexpress.com/nxbooking/journey-list

- easybus (με συχνότητα κάθε μίας ώρας και με τιμή £7.95 )
http://bookings.easybus.com/Booking/EBUSBook2.asp?Lang=GB&ReferURL=&SD=2262967969020151123123050

και τέλος την Terravision (οικονομικότερη επιλογή- £6 - αλλά σταματά σε περιοχές μακρυά από την Victoria)
http://www.terravision.eu/airport_transfer/bus-gatwick-airport-london/
 

kill_bill

Member
Μηνύματα
183
Likes
261
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
Αγία Πετρούπολη
perixvra μπες στο site της easybus, έχει δρομολόγια από gatwick προς victoria και παίζουν τιμές 1,95 - 3,95 λίρες τώρα που είναι νωρίς!
 

perixvra

Member
Μηνύματα
310
Likes
214
Επόμενο Ταξίδι
.....
Ταξίδι-Όνειρο
εχει πραγματοποιηθει.. :)
Σας ευχαριστω πολυ παιδια για τις απαντησεις σας.
Εχει μετακινηθει καποιος απο εσας με την easybus και τι εντυπωσεις εχει, γιατι εχω διαβασει κατα καιρους οτι δεν ειναι αξιοπιστη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.727
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom