Αυστρία Ουγγαρία Τσεχική Δημοκρατία Φωτο-ιστορία Βουδαπέστη - Βιέννη - Πράγα

marianna k.

Member
Μηνύματα
186
Likes
534
Επόμενο Ταξίδι
Βέλγιο
Ταξίδι-Όνειρο
Κoύβα
Πολύ όμορφη φωτοιστορία!!! Τέλεια, περιμένουμε συνέχεια...! :)
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Εξαιρετικό και αυτό το κεφάλαιο.Δεν είναι μόνο οι εκπληκτικές φωτογραφίες αλλά και ο ευχάριστος τρόπος γραφής σου.

Θα ήθελα στο τέλος την κατάταξη σου για αυτές τις 3 πόλεις και ποιά η προτίμηση σου.

Αν και έχω πάει από αυτές μόνο στην Βουδαπέστη, η Βιέννη δεν με τραβάει.Δηλαδή πιστεύω η Βουδαπέστη είναι και πιο ενδιαφέρουσα και πιο όμορφη.

Περιμένω και την Πράγα.
 

greco

Member
Μηνύματα
1.148
Likes
3.322
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Φιλε georgeant,εξαιρετικο το ταξιδι σας,μου θυμισες ενα αναλογο δικο μου περσινο ταξιδι.Επειδη κι εγω ειχα παει τελος Αυγουστου,μπροστα στο Δημαρχειο της Βιεννης καθε βραδυ ειχε προβολες ταινιων και μπροστα στηνονταν πολλοι παγκοι-καντινες με φαγητο απ ολες τις κουζινες του κοσμου.Λογικα στην ιδια φαση πεσατε κι εσεις,η οποια φαση κραταει σχεδον ολο το καλοκαιρι!Συγχαρητηρια για τις φωτο,αγαπημενη μου αυτη με τους 3 σας να κοιτατε τη θεα απ το Gloriette.
 

georgeant

Member
Μηνύματα
603
Likes
2.519
Ταξίδι-Όνειρο
Road trip B. Αμερική
Εξαιρετικό και αυτό το κεφάλαιο.Δεν είναι μόνο οι εκπληκτικές φωτογραφίες αλλά και ο ευχάριστος τρόπος γραφής σου.

Θα ήθελα στο τέλος την κατάταξη σου για αυτές τις 3 πόλεις και ποιά η προτίμηση σου.

Αν και έχω πάει από αυτές μόνο στην Βουδαπέστη, η Βιέννη δεν με τραβάει.Δηλαδή πιστεύω η Βουδαπέστη είναι και πιο ενδιαφέρουσα και πιο όμορφη.

Περιμένω και την Πράγα.
:)
Γιάννη μου βάζεις δύσκολα! Την 1η θέση της κατάταξης την έχω σίγουρα αλλά για τη 2η και την 3η νομίζω θα υπάρχει πρόβλημα. Θα κάνω την καρδιά μου πέτρα όμως και θα το προσπαθήσω!

Φιλε georgeant,εξαιρετικο το ταξιδι σας,μου θυμισες ενα αναλογο δικο μου περσινο ταξιδι.Επειδη κι εγω ειχα παει τελος Αυγουστου,μπροστα στο Δημαρχειο της Βιεννης καθε βραδυ ειχε προβολες ταινιων και μπροστα στηνονταν πολλοι παγκοι-καντινες με φαγητο απ ολες τις κουζινες του κοσμου.Λογικα στην ιδια φαση πεσατε κι εσεις,η οποια φαση κραταει σχεδον ολο το καλοκαιρι!Συγχαρητηρια για τις φωτο,αγαπημενη μου αυτη με τους 3 σας να κοιτατε τη θεα απ το Gloriette.
Σε ευχαριστώ πολύ φίλε greco. Έτσι εξηγείται λοιπόν! Πέσαμε ακριβώς στην ίδια φάση, σίγουρα. Το φαγητό δεν το πετύχαμε πάντως, δυστυχώς! :p
 
Last edited by a moderator:

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Σούπερ! Περιμένουμε και το τρίτο σκέλος της φωτοϊστορίας! :)

Ασχετο: Είδα στον χάρτη σου ότι έχεις ταξιδέψει και στη Σκωτία. Αν έχεις τόσο υπέροχες φωτογραφίες και από το αγαπημένο Εδιμβούργο, πολύ θα ήθελα να τις δω. Δώσε φώτο στο λαό. :clap:
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Αχ τι όμορφες εικόνες από τη Βιεννούλα μου. Δεν τη χορταίνω ποτέ...
Αλλά βρε φίλε μου όχι και παγωμένη η Βιέννη, τρομερη βλασφημία :p
Αν μιλούσαν Αγγλικά στην Αυστρία είχα μετακομίσει χτες :p
 

georgeant

Member
Μηνύματα
603
Likes
2.519
Ταξίδι-Όνειρο
Road trip B. Αμερική
τελεια ιστορια και φωτο Θυμασαι κοστος εισιτηρίου τρενου Βουδαπεστη -Βιεννη?
18 ευρώ κλεισμένα απο το internet 1 μήνα πριν περίπου. Ούτε εμείς δεν πιστεύαμε την τιμή!

Σούπερ! Περιμένουμε και το τρίτο σκέλος της φωτοϊστορίας! :)

Ασχετο: Είδα στον χάρτη σου ότι έχεις ταξιδέψει και στη Σκωτία. Αν έχεις τόσο υπέροχες φωτογραφίες και από το αγαπημένο Εδιμβούργο, πολύ θα ήθελα να τις δω. Δώσε φώτο στο λαό. :clap:
Ναι, λατρεμένο το Εδιμβούργο! Όλο λέω να ανεβάσω φωτογραφίες στη gallery και όλο το αμελώ. Μόλις τελειώσω με αυτήν την ιστορία θα το κάνω, I promise :)

Αχ τι όμορφες εικόνες από τη Βιεννούλα μου. Δεν τη χορταίνω ποτέ...
Αλλά βρε φίλε μου όχι και παγωμένη η Βιέννη, τρομερη βλασφημία :p
Αν μιλούσαν Αγγλικά στην Αυστρία είχα μετακομίσει χτες :p
Χα χα...! Είναι όντως φανταστική και πανέμορφη, το "παγωμένη" το ανέφερα σε σχέση με τις άλλες 2, εννοώντας οτι είναι όλα τοσο καθαρά που σχεδόν σου βγάζει κάτι το αποστειρωμένο.

Πράγματι, μεγάλη ατυχία η γιγαντοοθόνη μπροστά στο Δημαρχείο.
Άσε, μόλις το είδαμε ξενερώσαμε απίστευτα, αλλά τουλάχιστον εκείνη ακριβώς τη στιγμή σταμάτησε να βρέχει οπότε κάπως έκανε balance τη διάθεση αυτό!
 
Last edited by a moderator:

georgeant

Member
Μηνύματα
603
Likes
2.519
Ταξίδι-Όνειρο
Road trip B. Αμερική
Εκάνα υποβολή χωρίς να έχω τελειώσει την περιγραφή.. και αναγκάστηκα να τα σβήσω όλα και ξανα απο την αρχή... πφφφφφ..... :mad: Τουλάχιστον πρόλαβα να κάνω copy το κείμενο. Δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνεις αναίρεση χωρίς να χάσεις το προσχέδιο;
 
Last edited:

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Μα η επεξεργασία είναι μόνιμα ανοιχτή και ανα πάσα στιγμή μπορείς να το επεξεργαστείς.Γιατί το εσβησες?Δεν κατάλαβα.
Πάντως είναι προτιμότερο το κείμενο σου να το γράφεις πρώτα στο word και μετά να το κάνεις επικόλληση εδώ.
 

georgeant

Member
Μηνύματα
603
Likes
2.519
Ταξίδι-Όνειρο
Road trip B. Αμερική
Μα η επεξεργασία είναι μόνιμα ανοιχτή και ανα πάσα στιγμή μπορείς να το επεξεργαστείς.Γιατί το εσβησες?Δεν κατάλαβα.
Πάντως είναι προτιμότερο το κείμενο σου να το γράφεις πρώτα στο word και μετά να το κάνεις επικόλληση εδώ.
Ασ'το Γιάννη μπάχαλο τα έκανα. Τα γραφω απευθείας εδω γιατί φορτώνω πρώτα τις φωτογραφίες και το κείμενο ακολουθεί τις φωτος, τις εχω σαν οδηγό δηλαδή. Τουλάχιστον πρόλαβα και έκανα copy το κείμενο που είχα γράψει ως εκείνη τη στιγμή πριν το διαγράψω. Απλά πρέπει να ξαναφορτώσω τις φωτογραφιες, να βρω ποιο κείμενο παει σε ποια κλπ. Δεν πειράζει, τι να κάνουμε. :) Μέχρι το βράδυ θα το έχω ξαναφτιάξει πιστεύω, αλλιώς αύριο το πρωί.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.267
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom