Γαλλία Γερμανία Ελβετία Φωτο-ιστορία: Ελβετία-Γερμανία-Αλσατία

Kyriakosm

Member
Μηνύματα
291
Likes
830
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση!!!! Εγώ κοιτάω για Μπάντεν Μπάντεν που έχει η ryanair φτηνές πτήσεις.... Και από εκεί βόλτες με το ενοικιαζόμενο αμάξι κάθε μέρα... Πιστωτική έχουμε, δίπλωμα ευρωπαϊκου τύπου έχουμε, οποτε ελπίζω να μην αντιμετωπίσουμε πρόβλημα... Πάντως στην Βιέννη κάποτε μας ταλαιπώρησε και εμάς η europcar. Ίσως είναι πολύ τυπική εταιρεία....

Να είσαι καλά για τις πληροφορίες!
Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με τις ταυτότητες.Συνορα δεν υπάρχουν,ούτε υπάρχει κάποιος έλεγχος παρα μόνο πινακίδες που σου λένε ότι μπαίνεις σε άλλη χώρα.Να ξέρεις μόνο ότι η Γερμανια δεν εχει διόδια,η Γαλλια εχει,όμως όταν περάσεις στην Ελβετία στο πιο κοντινό βενζινάδικο να ΠΑΡΕΙΣ το σήμα .Κανει περίπου 45 ευρώ.Αυτο μόνο να μη ξεχάσεις ,αλλα και να προσεχείς τις ταχύτητες στην Ελβετία ειναι παρα πολύ αυστηρά.Παρκιν υπάρχουν παντού.Καλα να περάσετε.
 

georgeant

Member
Μηνύματα
603
Likes
2.518
Ονειρεμένο Ταξίδι
Road trip B. Αμερική
Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με τις ταυτότητες.Συνορα δεν υπάρχουν,ούτε υπάρχει κάποιος έλεγχος παρα μόνο πινακίδες που σου λένε ότι μπαίνεις σε άλλη χώρα.Να ξέρεις μόνο ότι η Γερμανια δεν εχει διόδια,η Γαλλια εχει,όμως όταν περάσεις στην Ελβετία στο πιο κοντινό βενζινάδικο να ΠΑΡΕΙΣ το σήμα .Κανει περίπου 45 ευρώ.Αυτο μόνο να μη ξεχάσεις ,αλλα και να προσεχείς τις ταχύτητες στην Ελβετία ειναι παρα πολύ αυστηρά.Παρκιν υπάρχουν παντού.Καλα να περάσετε.
Εμείς πάντως δεν πήραμε κανένα σήμα. Τώρα αν ισχύει αυτό που λες ή παράνομοι ήμασταν ή συμπεριλαμβανόταν το σήμα στο αυτοκίνητο που νοικιάσαμε στο αεροδρόμιο της Ζυρίχης; Δεν έχω ιδέα o_O
 

Kyriakosm

Member
Μηνύματα
291
Likes
830
Εμείς πάντως δεν πήραμε κανένα σήμα. Τώρα αν ισχύει αυτό που λες ή παράνομοι ήμασταν ή συμπεριλαμβανόταν το σήμα στο αυτοκίνητο που νοικιάσαμε στο αεροδρόμιο της Ζυρίχης; Δεν έχω ιδέα o_O
Ναι ,ίσως έχεις δίκιο γιατί εγώ πήρα το αυτοκίνητο απο το Μιλανο.Αλλα καλού κακού ας ρωτήσουν στη ενοικίαση του αυτοκινητου εαν εχει το σήμα για την Ελβετία.
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.083
Likes
23.657
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καναδάς

makisg

Member
Μηνύματα
4.712
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
εάν κινηθείς σε επαρχιακούς μόνο δρόμους δεν χρειάζεται η βινιέτα.
 

chriskal

Member
Μηνύματα
5
Likes
1
Οι φωτογραφίες σου είναι Υ Π Ε Ρ Ο Χ Ε Σ !!!!!!Τον Αύγουστο ήμουν κι εγώ σ'αυτά τα πανέμορφα μέρη.Έκανα κι ενα γύρο της Ελβετίας όπου με καλό προγραμματισμό και μια σκηνή δε χρειάζεσαι μεγάλο budget.Η Βέρνη ήταν αποκάλυψη!
Πάντα ωραία ταξίδια εύχομαι!Να'σαι καλά για την υπέροχη ιστορία που μας χάρισες!
Συγγνωμη που μπαινω 'σφήνα' αλλα το 'ταξίδι' σου το δημοσίευεσες ; Θα ήταν πολυ χρήσιμες οι πληροφορίες σου για τους 'καμπίστες' συνοδοιπόρους ;
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.110
Μηνύματα
880.630
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom