Ηνωμένο Βασίλειο Φωτο-ιστορία: Λονδίνο

georgeant

Member
Μηνύματα
603
Likes
2.519
Ταξίδι-Όνειρο
Road trip B. Αμερική
Φωτιές μας άναψες!! Έχει 2 χρόνια περιπού που δεν έχω πάει στο Λονδίνο και μάλλον πρέπει να το βάλω στο πρόγραμμα σύντομα!!
Πολύ ωραίες οι φωτογραφίες σου.
Σ'ευχαριστώ. Να πας! Όπως και το Παρίσι, έτσι και το Λονδίνο νομίζω πως είναι πόλεις που μπορείς να πηγαίνεις άνετα για λίγες μέρες μία φορά το χρόνο χωρίς να τις βαριέσαι ποτέ.

Μετά το τέλος της ιστορίας σου απλά μετράω τις μέρες μέχρι να ξαναπάω.Btw είσασταν από τους τελευταίους που είδαν το βανάκι του ducktours μιας και διάβασα ότι μετά απο 15 χρόνια κλείνουν στο τέλος του μήνα.
Ζηλεύω! Αλήθεια θα συνδυάσεις Λονδίνο με Αλσατία; Φοβερός συνδυασμός!
ps. Τυχεροί λοιπόν που το είδαμε το βανάκι.
 
Last edited by a moderator:

yllos

Member
Μηνύματα
451
Likes
2.961
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία-Τσεχία-Ουγγαρία
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Ζηλεύω! Αλήθεια θα συνδυάσεις Λονδίνο με Αλσατία; Φοβερός συνδυασμός!
ps. Τυχεροί λοιπόν που το είδαμε το βανάκι.
Θα είναι η δέκατη φορά που θα πάω Λονδίνο. Πάω για να πάρω την δόση μου περισσότερο(Βόλτα-ψώνια-θέατρο).Τα συνδυάζω για να πάρω μία καλή δόση απο Χριστούγεννα και χριστουγεννιάτικες αγορές γιατί τα πράγματα στην Θεσσαλονίκη στις γιορτές είναι ψόφια και ο στολιμσός για κλάματα.
 

gregory79

Member
Μηνύματα
129
Likes
57
Θα ξαναρθουμε οπωσδήποτε! Ευχαριστώ για τα info για το τσαγερό (άκου λικέρ μες στον καύσωνα....:lol: )
Πολύ όμορφη ιστορία, σίγουρα πρέπει να ξανάρθετε, ιδανική περίοδος πριν τα Χριστούγεννα που η πόλη ειναι στολισμένη και φωτισμένη. Σχετικά με το Pimm's punch, φτιάχνεται με Pimm's, λεμονάδα, αγγούρι, φράουλα, πορτοκάλι, μέντα και πάγο. Ιδανικό για το καλοκαίρι...
 

georgeant

Member
Μηνύματα
603
Likes
2.519
Ταξίδι-Όνειρο
Road trip B. Αμερική
Πολύ όμορφη ιστορία, σίγουρα πρέπει να ξανάρθετε, ιδανική περίοδος πριν τα Χριστούγεννα που η πόλη ειναι στολισμένη και φωτισμένη. Σχετικά με το Pimm's punch, φτιάχνεται με Pimm's, λεμονάδα, αγγούρι, φράουλα, πορτοκάλι, μέντα και πάγο. Ιδανικό για το καλοκαίρι...
Τελικά ακούγεται πολύ δροσιστικό. Κρίμα που δε δοκιμάσαμε!
Το Δεκέμβρη ο καιρός πώς είναι συνήθως; Βρέχει πολύ; Χιονίζει;
 

gregory79

Member
Μηνύματα
129
Likes
57
Τελικά ακούγεται πολύ δροσιστικό. Κρίμα που δε δοκιμάσαμε!
Το Δεκέμβρη ο καιρός πώς είναι συνήθως; Βρέχει πολύ; Χιονίζει;
Ανάλογα πως θα τον πετύχεις, έχει τύχει να έχει ψυχρούλα και ψιλόβροχο, έχεο τύχει να κάνει και παγωνιά. Βροχές του τύπου ξεκινάει και ρίχνει καρέκλες ασταμάτητα για μερες δεν έχει. Τώρα πχ τα πρωινά έχει 9-10 βαθμούς και το μεσημέρι 17 και είναι καλά, δεν το λες κρύο. :p
 

georgeant

Member
Μηνύματα
603
Likes
2.519
Ταξίδι-Όνειρο
Road trip B. Αμερική
Ανάλογα πως θα τον πετύχεις, έχει τύχει να έχει ψυχρούλα και ψιλόβροχο, έχεο τύχει να κάνει και παγωνιά. Βροχές του τύπου ξεκινάει και ρίχνει καρέκλες ασταμάτητα για μερες δεν έχει. Τώρα πχ τα πρωινά έχει 9-10 βαθμούς και το μεσημέρι 17 και είναι καλά, δεν το λες κρύο. :p
Όχι αντιθέτως. 17 βαθμοί είναι τέλεια θερμοκρασία, ούτε κρυώνεις ούτε ζεσταίνεσαι, τέλεια θερμοκρασία για περπάτημα και τουρισμό. :) Πάντως στη Σκωτία που είχα πάει Μάιο έβρεχε κάθε μέρα. Υπήρχαν και διαστήματα χωρίς βροχή αλλά αυτά τα showers ήταν μόνιμος συνταξιδιώτης μας.
 

gregory79

Member
Μηνύματα
129
Likes
57
Όχι αντιθέτως. 17 βαθμοί είναι τέλεια θερμοκρασία, ούτε κρυώνεις ούτε ζεσταίνεσαι, τέλεια θερμοκρασία για περπάτημα και τουρισμό. :) Πάντως στη Σκωτία που είχα πάει Μάιο έβρεχε κάθε μέρα. Υπήρχαν και διαστήματα χωρίς βροχή αλλά αυτά τα showers ήταν μόνιμος συνταξιδιώτης μας.
Καμία σχέση με τον καιρό της Σκωτίας, εκεί έχει περισσότερο κρύο και βρέχει ασταμάτητα
 

Tsokrat

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
Παρά πολύ ωραία η ιστορία του ταξιδιού σας με τέλειες φωτογραφιες και το βίντεο το οποίο το λάτρεψα. Με έκανες να θέλω να επισκεφτώ και εγώ το Λονδίνο λίαν συντόμως....
Θέλω να σε ρωτήσω τι συσκευή χρησιμοποίησες για τις φωτό και το βίντεο γιατί έχεις κάνει πολύ καλή δουλειά.
 

thalia tsif

Member
Μηνύματα
592
Likes
2.100
Ανάλογα πως θα τον πετύχεις, έχει τύχει να έχει ψυχρούλα και ψιλόβροχο, έχεο τύχει να κάνει και παγωνιά. Βροχές του τύπου ξεκινάει και ρίχνει καρέκλες ασταμάτητα για μερες δεν έχει. Τώρα πχ τα πρωινά έχει 9-10 βαθμούς και το μεσημέρι 17 και είναι καλά, δεν το λες κρύο. :p
Τέλος Οκτωβρίου??
 

georgeant

Member
Μηνύματα
603
Likes
2.519
Ταξίδι-Όνειρο
Road trip B. Αμερική
Παρά πολύ ωραία η ιστορία του ταξιδιού σας με τέλειες φωτογραφιες και το βίντεο το οποίο το λάτρεψα. Με έκανες να θέλω να επισκεφτώ και εγώ το Λονδίνο λίαν συντόμως....
Θέλω να σε ρωτήσω τι συσκευή χρησιμοποίησες για τις φωτό και το βίντεο γιατί έχεις κάνει πολύ καλή δουλειά.
Σε ευχαριστώ πολύ!
Canon 5d Mark II η μηχανή μου. Με την ίδια τράβηξα και το βίντεο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.408
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom