Γαλλία Χαιρετισμοί από τη Γαλλία!!

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.885
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Έφτασα σήμερα στη Ρεν (Βρετάνη) έχοντας περάσει από δύο πολύ όμορφες πόλεις κοντά. Τη Fougeres και τη Vitre. Χθες κάναμε βόλτες στην κοιλάδα του Σηκουάνα στη Νορμανδία και φτάσαμε μέχρι την πόλη Εtretat στη Μάγχη, γνωστή για τα λευκά απότομα βράχια της και τις αψίδες που αυτά φτιάχνουν μέσα στη θάλασσα. Πολύ όμορφες εικόνες.

Υ.Γ. Δυστυχώς το σήμα που έχω αυτή τη στιγμή το "κλέβω" από κάπου γύρω και είναι πολύ αδύνατο. Δεν ξέρω πότε θα είμαι και πάλι "μέσα". Καλές γιορτές και καλό ταξίδι σε όσους φύγουν αυτές τις μέρες.
 

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
far away
καλο Πασχα, καλα να περασετε και οργωσετε την Γαλλια αυτες τις μερες που θα ειστε εκει...βεβαια το ξερεις απο μονος σου... αλλα εχεις και τις ευχες μου... :)
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Δεν πιστεύω να μην κρατάς λεπτομερείς σημειώσεις για όλα αυτά που βλέπεις; :roll: Μετά θα πρέπει να "παραδώσεις μάθημα"... :haha: να μας περιγράψεις με κάθε λεπτομέρεια τη διαδρομή που ακολούθησες και να μας μεταφέρεις τις εικόνες που αντίκρυσες σε όλη τη διάρκεια του ταξιδιού σου. Καλά να περνάτε και καλή συνέχεια στο ταξίδι σας!
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
dimo, καλες γιορτες να εχεις!!να περνας υπεροχα!!περιμενουμε φωτος και αναλυτικες εντυπωσεις!
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
καλά να περάσετε και όταν με το καλό επιστρέψετε θέλουμε λεπτομερή περιγραφή του ταξιδιού!!!
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Καλή συνέχεια Δήμο ! Να περνάς όμορφα, κράτα σημειώσεις...σε περιμένουμε...;):)

Καλό Πάσχα φίλε μου !:D
 

NTINA

Member
Μηνύματα
820
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Άγραφα
Ταξίδι-Όνειρο
Γουατεμάλα
Δήμο καλά να περάσεις.
Όσο για το κλέψιμο,επιβάλεται όταν τόσοι άνθρωποι περιμένουν
τις μοναδικές περιγραφές σου;)
 

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.885
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Σήμερα αν και ο καιρός όλη μέρα μας τα μούσκεψε (κυριολεκτικά) πήγαμε για λίγο στη Rennes. Κυριακή σήμερα και τα πάντα ήταν κλειστά. Έτσι λέμε να πάμε και αύριο πάλι. Η πρώτη εντύπωση καλή. Μετά πήγαμε στην πόλη Dinan στα βόρεια κοντά στη θάλασσα. Μια οχυρομένη μεσαιωνική πόλη, παραποτάμιο λιμάνι. Ότι πιο όμορφο είδαμε αυτές τις μέρες. Αύριο με το καλό πάμε στον τοπ προορισμό της περιοχής. Το Mont St.-Michel
 

Zeta

Member
Μηνύματα
470
Likes
121
Καλό Πασχα!
και περιμένω πως και πως τα σχόλια και τις φωτο από αυτό το ταξίδι σου. Η Βρετάνη είναι ένας αγαπημένος προορισμός στην Γαλλία.
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
Αύριο με το καλό πάμε στον τοπ προορισμό της περιοχής. Το Mont St.-Michel
Δήμο μιας και θα πάτε εκεί, αν έχετε χρόνο κάντε μια βόλτα και στο Saint Malo, πιστεύω θα σας ανταμείψει!
(αν και εμείς όταν πήγαμε έβρεχε πολύ και δεν καταφέραμε να το δούμε με την ησυχία μας..)
καλή συνέχεια!
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
Δήμο,να περνάς καλά και να βγάζεις ωραιες φωτογραφιες(που θα τις μοιραστεις φυσικά μαζί μας όπως κάνες άλλωστε...),και να μαστε καλά να κάνουμε πάντα ταξιδια οδικά ή με όποιο άλλο μέσο.... Με την ευκαιρία να στειλω κι εγώ τους χαιρετισμους μου σε ΄σενα και σε όλους από την Κροατια...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.533
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom