Χαλκιδικη....Που να παω???

Dr Snoopy

Member
Μηνύματα
797
Likes
10.008
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν.Ζηλανδία
Ευχαριστώ παίδες. @Dr Snoopy έχεις να μας προτείνεις κάποιο value for money κατάλυμα και κάποιο εστιατόριο στην Ιερισσό; και παραλιες από Σάρτη πηγαίνοντας προς Ιερισσό. Αφορά και σενα @psilos3 😁😁
Μέχρι Ακτή ονείρου έχουμε παει ως τωρα. Από κει και πάνω ;
Ειπε αρκετες ο @psilos3,προσθετω το μικρο καρυδι και λιγο πιο κατω την Φαβα,ψαξτην.Για καταλυμα στην Ιερισσο δεν μπορω να πω γιατι δεν ξερω και το budget σου αλλα για φαγητο θα πας στο Κολατσι,θα καθησεις στο χορταρι και οταν ερθει ο σερβιτορος θα ζητησεις την Κα Κατερινα (εκτος και αν ειναι η ιδια )και θα πεις την λεξη- κλειδι 🙂
 

Nik1981

Member
Μηνύματα
225
Likes
208
Ονειρεμένο Ταξίδι
στο χρόνο
Ειπε αρκετες ο @psilos3,προσθετω το μικρο καρυδι και λιγο πιο κατω την Φαβα,ψαξτην.Για καταλυμα στην Ιερισσο δεν μπορω να πω γιατι δεν ξερω και το budget σου αλλα για φαγητο θα πας στο Κολατσι,θα καθησεις στο χορταρι και οταν ερθει ο σερβιτορος θα ζητησεις την Κα Κατερινα (εκτος και αν ειναι η ιδια )και θα πεις την λεξη- κλειδι 🙂
Έκλεισα στο mediterranean holidays.
Ελπίζω να αποδειχθεί καλό.
Η λέξη κλειδί είναι το Username σου, το drsnoopy?

Oβελιξ Βουρβουρού συμβαίνει τώρα
View attachment 397074
Αύριο ίσως να είμαστε στη θέση σου 😋😋😋😋
 
Last edited by a moderator:

Nik1981

Member
Μηνύματα
225
Likes
208
Ονειρεμένο Ταξίδι
στο χρόνο
@psilos3 είχες αναφέρει για φαγητό Όρμο Παναγιας, Πυργαδικια. Θυμάσαι ονόματα εστιατορίων;
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.964
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
@psilos3 είχες αναφέρει για φαγητό Όρμο Παναγιας, Πυργαδικια. Θυμάσαι ονόματα εστιατορίων;
Όρμο Παναγιάς ο Αρίστος, αλλά γίνεται πάντα χαμός και οι τιμές είναι λίγο τσουχτερές.
Πυργαδίκια έχει ένα πάνω στη θάλλασσα και δύο ακόμα στο δρόμο, τίμια όλα.
Εγώ μια φορά θα σου πρότεινα ν' ανέβεις στο Μεταγγίτσι μια που βρίσκεσαι εκεί πέρα και να φας στη Κληματαριά. ;)
 

Nik1981

Member
Μηνύματα
225
Likes
208
Ονειρεμένο Ταξίδι
στο χρόνο
Όρμο Παναγιάς ο Αρίστος, αλλά γίνεται πάντα χαμός και οι τιμές είναι λίγο τσουχτερές.
Πυργαδίκια έχει ένα πάνω στη θάλλασσα και δύο ακόμα στο δρόμο, τίμια όλα.
Εγώ μια φορά θα σου πρότεινα ν' ανέβεις στο Μεταγγίτσι μια που βρίσκεσαι εκεί πέρα και να φας στη Κληματαριά. ;)
Μου έχετε προτείνει ολοι ρε μπαγάσες (και ειδικά εσύ ψηλε) 100 μαγαζιά για φαγητό. Θέλετε να με κάνετε χοντρό 😀😏😅☺, ενω εγώ προσπαθώ να γραμμωσω 😀😀😇

Λοιπόν είμαστε Τρανη αμμουδα τώρα, θα πάμε μετά από δω Κληματαρια κατευθείαν. Έκλεισε. 😜😋😋😋😋
 

Attachments

Dr Snoopy

Member
Μηνύματα
797
Likes
10.008
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν.Ζηλανδία
Μου έχετε προτείνει ολοι ρε μπαγάσες (και ειδικά εσύ ψηλε) 100 μαγαζιά για φαγητό. Θέλετε να με κάνετε χοντρό 😀😏😅☺, ενω εγώ προσπαθώ να γραμμωσω 😀😀😇

Λοιπόν είμαστε Τρανη αμμουδα τώρα, θα πάμε μετά από δω Κληματαρια κατευθείαν. Έκλεισε. 😜😋😋😋😋
Μακαρι να προλαβετε τις σουβλες 🙂
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.964
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Μου έχετε προτείνει ολοι ρε μπαγάσες (και ειδικά εσύ ψηλε) 100 μαγαζιά για φαγητό.
Που να πατούσα και το πόδι μου Χαλκιδική, χαμός θα γινότανε... :haha:
Η επιλογή της Κληματαριάς θα σε δικαιώσει, από τις καλυτερες ταβέρνες συνολικά.
 

Nik1981

Member
Μηνύματα
225
Likes
208
Ονειρεμένο Ταξίδι
στο χρόνο
Μας έριξε πιστόλι η κληματαριά 😭😭😭😭😱😱😱😞😞😞 γιατί ηταν γεμάτη από ότι μου είπαν στο τηλέφωνο. Οπότε πήγαμε Αριστο που ηταν κοντά μας και σε δικαίωσε και αυτό. Εξαιρετικό. Κι ας δώσαμε κάτι παραπάνω γιατί θέλαμε ψάρια και πολλά ορεκτικά.
Μάλιστα μπορώ να πω ότι ηταν και πιο κοντά στα γούστα μας σε σχέση με την κληματαριά.

Το προτείνω σε όποιον πάει Χαλκιδική.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.964
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Οπότε πήγαμε Αριστο που ηταν κοντά μας και σε δικαίωσε και αυτό. Εξαιρετικό. Κι ας δώσαμε κάτι παραπάνω γιατί θέλαμε ψάρια και πολλά ορεκτικά.
Έχει καλό φαγητό δε το συζητώ, γι' αυτό είναι και σχεδόν πάντα γεμάτο.
Παράλληλα βέβαια έχω να λέω ότι ήταν το χειρότερο τσίπουρο που μου χουν σερβίρει σε κατάστημα εστίασης, δε πινότανε με τίποτα, χειρότερο από υγρό για γκαζόλαμπα.
 

Nik1981

Member
Μηνύματα
225
Likes
208
Ονειρεμένο Ταξίδι
στο χρόνο
Έχει καλό φαγητό δε το συζητώ, γι' αυτό είναι και σχεδόν πάντα γεμάτο.
Παράλληλα βέβαια έχω να λέω ότι ήταν το χειρότερο τσίπουρο που μου χουν σερβίρει σε κατάστημα εστίασης, δε πινότανε με τίποτα, χειρότερο από υγρό για γκαζόλαμπα.
Χαχαχαχα δεν πίνουμε αλκοόλ, πέρα από κανα ποτήρι κρασί 5 φορές το χρόνο, οπότε τη γλιτώσαμε.. 😁😁😁😁😁😁
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.114
Μηνύματα
880.721
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom