Χαμενες αποσκευες..

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Έμπα στην σελίδα τους στο φβ.Στείλε μήνυμα στο μέσεντζερ και θα σου απαντήσουν
σε κανα δυό μέρες.Εναλλακτικά προσπάθησε πρωί πρωί στο τηλέφωνο.Αν τους πιάσεις,
πάρε λαχείο.
Σοσιαλ μυδια δεν εχω γενικα, οποτε λιγο δυσκολο. Θα δοκιμασω το λαχειο, ευχαριστω!
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Τελικά ήρθε το λαχείο σε μένα. Μου έστειλε μέηλ η εταιρεία ότι δύναται να μου καλύψει τα έξοδα. Αμην!
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Τελικά ήρθε το λαχείο σε μένα. Μου έστειλε μέηλ η εταιρεία ότι δύναται να μου καλύψει τα έξοδα. Αμην!
Final update: Στις 22 του Ιούλη η εταιρεία μου έστειλε ότι πίστωσε στο λογαριασμό μου το ποσό που ζητούσα και ότι θα είναι διαθέσιμα εντός 15 εργάσιμων ημερών. Σήμερα, 04/08 τα λεφτά μπήκαν στο λογαριασμό και το θέμα είναι πλέον παρελθόν. Σημείωση: αρκετά τσίπηδες οι αιγιώτες, διάλεξαν να επιβαρυνθώ εγώ με τα έξοδα της τράπεζας· δεν είναι ότι με πείραξαν τα 3.5 ευρώ. αλλά δεν το περίμενα.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.553
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Final update: Στις 22 του Ιούλη η εταιρεία μου έστειλε ότι πίστωσε στο λογαριασμό μου το ποσό που ζητούσα και ότι θα είναι διαθέσιμα εντός 15 εργάσιμων ημερών. Σήμερα, 04/08 τα λεφτά μπήκαν στο λογαριασμό και το θέμα είναι πλέον παρελθόν. Σημείωση: αρκετά τσίπηδες οι αιγιώτες, διάλεξαν να επιβαρυνθώ εγώ με τα έξοδα της τράπεζας· δεν είναι ότι με πείραξαν τα 3.5 ευρώ. αλλά δεν το περίμενα.
Μπράβο, πάντα τέτοια. Δεν ήσουν και εσύ τσίπισα με τις αγορές σου ελπίζω ;)
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.632

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Αποσκευές+Μαδρίτη+Τσοπάνα = Πρόβλημα

Στην προχθεσινή μου νόστιμη πτήση, κατάλαβα στο αεροδρόμιο της Κοπεγχάγης ότι η βαλίτσα μου παραδόθηκε σκισμένη (σκληρό υλικό) στο κάτω μέρος της, στο σημείο που ενώνεται μετα ροδάκια. Επειδή ήταν ώρες μετά την πτήση και η εταιρεία με την οποία θα ταξίδευα στο επόμενο σκέλος ήταν η ίδια με αυτή που μόλις είχα ταξιδέψει (ryanair, 57 ευρώ ΚΑΙ με βαλίτσα 2 Ιανουαρίου, δεν έχει ξαναγίνει), αποφάσισα να μην πω τίποτα και μόλις φτάσω Μαδρίτη να κάνω αίτηση αποζημίωσης. Έτσι κι έγινε, η υπάλληλος μου είπε να μπω σε διάστημα 7 ημερών να συμπληρώσω την αίτηση ονλαην. Μόλις σήμερα τη συμπλήρωσα και σε λιγότερο από μια ώρα είχα απάντηση, ότι θα μου δώσουν την αποζημίωση που ζήτησα (40 ευρώ), χωρίς να παραθέσω κάποια απόδειξη ή κάτι. Ξέρω ότι μέχρι να δω τα λεφτά έχω καιρό, αλλά δεν περίμενα να πάρω απάντηση την ίδια μέρα. Ίσως παίξω κάποιο τζόκερ σήμερα.
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Αποσκευές+Μαδρίτη+Τσοπάνα = Πρόβλημα

Στην προχθεσινή μου νόστιμη πτήση, κατάλαβα στο αεροδρόμιο της Κοπεγχάγης ότι η βαλίτσα μου παραδόθηκε σκισμένη (σκληρό υλικό) στο κάτω μέρος της, στο σημείο που ενώνεται μετα ροδάκια. Επειδή ήταν ώρες μετά την πτήση και η εταιρεία με την οποία θα ταξίδευα στο επόμενο σκέλος ήταν η ίδια με αυτή που μόλις είχα ταξιδέψει (ryanair, 57 ευρώ ΚΑΙ με βαλίτσα 2 Ιανουαρίου, δεν έχει ξαναγίνει), αποφάσισα να μην πω τίποτα και μόλις φτάσω Μαδρίτη να κάνω αίτηση αποζημίωσης. Έτσι κι έγινε, η υπάλληλος μου είπε να μπω σε διάστημα 7 ημερών να συμπληρώσω την αίτηση ονλαην. Μόλις σήμερα τη συμπλήρωσα και σε λιγότερο από μια ώρα είχα απάντηση, ότι θα μου δώσουν την αποζημίωση που ζήτησα (40 ευρώ), χωρίς να παραθέσω κάποια απόδειξη ή κάτι. Ξέρω ότι μέχρι να δω τα λεφτά έχω καιρό, αλλά δεν περίμενα να πάρω απάντηση την ίδια μέρα. Ίσως παίξω κάποιο τζόκερ σήμερα.
Updatε: Ακριβώς την επόμενη μέρα από το παραπάνω μήνυμα μου έστειλαν ότι έχουν πιστωθεί τα χρήματα στο λογαριασμό μου και θα τα δω μέσα σε 28 μέρες. Τα είδα σήμερα, 17 μέρες μετά. Η εμπειρία μου με τις αεροπορικές και τις βαλίτσες με εκπλήσσει όλο και περισσότερο.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Updatε: Ακριβώς την επόμενη μέρα από το παραπάνω μήνυμα μου έστειλαν ότι έχουν πιστωθεί τα χρήματα στο λογαριασμό μου και θα τα δω μέσα σε 28 μέρες. Τα είδα σήμερα, 17 μέρες μετά. Η εμπειρία μου με τις αεροπορικές και τις βαλίτσες με εκπλήσσει όλο και περισσότερο.
Θα σου έλεγα "πάντα τέτοια", αλλά άστο καλύτερα :bleh:
 

Vito

Member
Μηνύματα
746
Likes
1.019
Χαχα, και με τη νίκη!! :clap:
Το δικό μου το backpack είναι εγκλωβισμένο στην Κωνσταντινούπολη λόγω καραντίνας από τον Μάρτιο όταν αναγκάστηκα να αναχωρήσω αιφνιδίως από το Δελχί λόγω κορονοϊού, δύο ωρες πριν κλείσει το εκεί αεροδρόμιο. Κατά την πτήση μου μέσω Ομάν προς Κωνσταντινούπολη, ο Ερντογάν έκλεισε τα σύνορα για 40κάτι εθνικότητες, μέσα σε αυτές και οι Ελληνες. Έτσι, εγώ εγκλωβίστηκα στα τράνσιτ του Ατατούρκ ενα 24ωρό ενώ η βαλίτσα πέρασε τον έλεγχο με αποτέλεσμα να μην μπορώ να την πάρω. Όταν τελικά έφτασα Αθηνα , η Goldair Handling την βρήκε στο σύστημα και την δήλωσε για να έρθει με την επόμενη πτήση Ελλάδα, η οποία δεν έγινε ποτέ γιατί με το που έφτασα Ελλάδα, η Ελληνική κυβέρνηση έβγαλε ανακοίνωση ότι σταματάνε όλες οι πτήσεις με Τουρκία.

Τόσους μήνες μετά, δεν περιμένω και πολλά. Ούτε πιστεύω ότι δικαιούμαι κάποια αποζημίωση διότι όλο αυτό έγινε λόγω κορονοϊού.

Γκουντ λακ που λένε και στο χωριό μου! :haha:
Και ναι! Σήμερα, μετά από 11 μήνες επέστρεψαν το σακίδιο μου στο σπίτι μου απευθείας!! :eek:
Τελικά υπάρχει Αλλάχ, Θεός, Βούδας ή όπως θες πες τον! χαχα :haha:
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.336
Likes
14.199
Και ναι! Σήμερα, μετά από 11 μήνες επέστρεψαν το σακίδιο μου στο σπίτι μου απευθείας!! :eek:
Τελικά υπάρχει Αλλάχ, Θεός, Βούδας ή όπως θες πες τον! χαχα :haha:
' Αθικτο; Με όλα τα πράγματα;Πάντως πρέπει να είναι ρεκόρ...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom