Χαμενες αποσκευες..

penelopebek

Member
Μηνύματα
247
Likes
253
Ονειρεμένο Ταξίδι
Οπου λαμπει ο Ηλιος
Σωστό και αυτό αλλά την τελική ευθύνη για την βαλίτσα την έχει η αεροπορική,απο αυτήν αγόρασε εισιτήριο ο επιβάτης.Εντάξει και η επικοινωνία με την εταιρεία διαχείρισης αποσκευών για να γίνει η παράδοση αλλά και οι αεροπορικές έχουν ευθύνες και αυτές θα αποζημιώσουν αν δεν έρθουν οι βαλίτσες.
Ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια. Πιστευετε οτι εαν βρω καποιον να παει στο αεροδρομιο θα βοηθουσε;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.336
Likes
14.199
Ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια. Πιστευετε οτι εαν βρω καποιον να παει στο αεροδρομιο θα βοηθουσε;
Για να ψάξει ή για να την πάρει όταν βρεθεί;Δεν θέλετε να προωθηθεί η βαλίτσα στον προορισμό που είναι η ανιψιά;
 

penelopebek

Member
Μηνύματα
247
Likes
253
Ονειρεμένο Ταξίδι
Οπου λαμπει ο Ηλιος
Για να ψάξει ή για να την πάρει όταν βρεθεί;Δεν θέλετε να προωθηθεί η βαλίτσα στον προορισμό που είναι η ανιψιά;
Για να τους πιεσει να ψαξουν. Στην ανηψια θελω να παει.
 

vanda

Member
Μηνύματα
875
Likes
4.171
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες ξανά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βιετνάμ και Αργεντινή
Σωστό και αυτό αλλά την τελική ευθύνη για την βαλίτσα την έχει η αεροπορική,απο αυτήν αγόρασε εισιτήριο ο επιβάτης.Εντάξει και η επικοινωνία με την εταιρεία διαχείρισης αποσκευών για να γίνει η παράδοση αλλά και οι αεροπορικές έχουν ευθύνες και αυτές θα αποζημιώσουν αν δεν έρθουν οι βαλίτσες.
Συμφωνώ απολύτως μαζί σου, κι εγώ αυτό είπα στη Lufthansa, άλλωστε εγώ από αυτούς αγόρασα την υπηρεσία! Να σκεφτείς ότι στη Lufthansa μου είπαν ότι δεν επικοινωνούν καν με την Goldair Handling και ότι πρέπει εγώ να επικοινωνήσω μαζί τους. Απίστευτα πράγματα! Άσε που χθες περίμενα 1 ώρα στο τηλ. κέντρο της Goldair Handling χωρίς αποτέλεσμα και μετά τους έστειλα e-mail χωρίς αποτέλεσμα επίσης.
 

vanda

Member
Μηνύματα
875
Likes
4.171
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες ξανά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βιετνάμ και Αργεντινή
Για να τους πιεσει να ψαξουν. Στην ανηψια θελω να παει.
Απλά να πω ότι για να πάει κάποιος στην υπηρεσία Lost and Found του Ελ. Βενιζέλος θα πρέπει να είναι ή ο ίδιος ή να έχει εξουσιοδότηση. Δεν δίνουν πληροφορίες σε οποιονδήποτε.
 

penelopebek

Member
Μηνύματα
247
Likes
253
Ονειρεμένο Ταξίδι
Οπου λαμπει ο Ηλιος
Απλά να πω ότι για να πάει κάποιος στην υπηρεσία Lost and Found του Ελ. Βενιζέλος θα πρέπει να είναι ή ο ίδιος ή να έχει εξουσιοδότηση. Δεν δίνουν πληροφορίες σε οποιονδήποτε.
Ευχαριστω πολυ, καλα που μου το ειπες δεν το ηξερα. Λογικο ειναι
 

penelopebek

Member
Μηνύματα
247
Likes
253
Ονειρεμένο Ταξίδι
Οπου λαμπει ο Ηλιος
Καλησπερα σας, σχετικα με τη χαμενη βαλιτσα της ανηψιας μου απο την aegean. Η aegean ριχε διαβεβαιωσει οτι η βαλιτσα εμεινε αθηνα και ποτε δεν μπηκε στο αεροπλανο για Καιρο. Σημερα η Aegean κανει οτι δεν ξερει τιποτα ουτε καν το αιτημα δεν εχει. Θα μας τρελανουν. Εχετε ιδεα τι μπιρουμε να κανουμε. Το παιδι ειναι στη Ρουαντα, δεν μπορει να βρει και ολα τα απαραιτητα συν του οτι δεν μπορει να παρακολουθησει το προγραμνα στο νοσοκομειο διοτι της λειπουν πραγματα και ρουχα πιυ ριναι στη βαλιτσα. Τι χαος ειναι αυτο;
 

vanda

Member
Μηνύματα
875
Likes
4.171
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες ξανά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βιετνάμ και Αργεντινή
Τα νεύρα μου! Ακόμη να έρθει η βαλίτσα μου. Στο tracking γράφει ακόμη το ίδιο πράγμα (ότι θα ερχόταν από Στοκχόλμη την Παρασκευή). Η Lufthansa με παρέπεμψε στην Goldair Handling, μία ώρα είμαι στην αναμονή του τηλεφωνικού τους κέντρου και ακόμη να το σηκώσουν. Έστειλα και mail και περιμένω.

Ξαναεπικοινώνησα με τη Lufthansa για να διαμαρτυρηθώ και μου είπαν ότι δεν έχουν καμία πρόσβαση και με κανένα τρόπο να έρθουν σε επαφή με την Goldair Handling.

Τί άλλο να κάνω;
Τελικά μου φέρανε τη βαλίτσα σήμερα (1 εβδομάδα μετά) στο σπίτι. Στα αεροδρόμια που πέρασε την ειχαν ανοίξει και είχαν πειράξει τα παντα μεσα. Ολα τα πράγματα που ήταν σε νεσεσέρ ηταν χύμα μέσα στη βαλίτσα. Επίσης έλειπαν 2 σοκολάτες

Εντωμεταξύ καμία απαντηση απο τη Lufthansa στα e-mail διαμαρτυρίας μου, μόνο αριθμό πρωτοκόλλου μου έστειλαν. Καμια ενημέρωση για αποζημίωση η καταβολή των χρηματων που ζήτησα με αποδείξεις για πραγματα αναπλήρωσης. Αναμένω ξανά, όντας πολύ απογοητευμένη.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.938
Likes
40.786
Τελικά μου φέρανε τη βαλίτσα σήμερα (1 εβδομάδα μετά) στο σπίτι. Στα αεροδρόμια που πέρασε την ειχαν ανοίξει και είχαν πειράξει τα παντα μεσα. Ολα τα πράγματα που ήταν σε νεσεσέρ ηταν χύμα μέσα στη βαλίτσα. Επίσης έλειπαν 2 σοκολάτες

Εντωμεταξύ καμία απαντηση απο τη Lufthansa στα e-mail διαμαρτυρίας μου, μόνο αριθμό πρωτοκόλλου μου έστειλαν. Καμια ενημέρωση για αποζημίωση η καταβολή των χρηματων που ζήτησα με αποδείξεις για πραγματα αναπλήρωσης. Αναμένω ξανά, όντας πολύ απογοητευμένη.
Δεν ηταν κλειδωμενη?
 

iAkis

Member
Μηνύματα
127
Likes
277
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα
Πάντως εγώ που έχω πάθει το ίδιο με KLM στο Άμστερνταμ, όταν συμπλήρωσα τη φόρμα για να δηλώσω την απώλεια με υποχρέωσαν να τους δώσω τον κωδικό της βαλίτσας.
 

vanda

Member
Μηνύματα
875
Likes
4.171
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες ξανά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βιετνάμ και Αργεντινή
Δεν ηταν κλειδωμενη?
Οχι, δεν την κλειδώνω από τότε που πήγα στην Αίγυπτο και είδα να έχουν σκίσει βαλίτσες που ήταν κλειδωμένες για να κάνουν έλεγχο.
Ευτυχώς, δεν πήραν τα κοσμήματα που είχα μέσα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.780
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom