Χειμωνιάτικος καφές με θέα Θάλασσα - Αττική

stefanos80

Member
Μηνύματα
80
Likes
5
καλημερα σε όλους. Τις μέρες των γιορτών θα φιλοξενήσω φίλους οι οποίοι έχουν ζητήσει καφεδάκια/φαγητό δίπλα στη θάλασσα. γνωρίζουμε τίποτα, ατμοσφαιρικό ήσυχο και ρομαντικό στα νότια προάστια ή προς Ραφήνα, Σαρωνίδα, Σούνιο ή τελως πάντως κάπου κοντά στη θάλασσα?
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.488
Likes
7.991
καλημερα σε όλους. Τις μέρες των γιορτών θα φιλοξενήσω φίλους οι οποίοι έχουν ζητήσει καφεδάκια/φαγητό δίπλα στη θάλασσα. γνωρίζουμε τίποτα, ατμοσφαιρικό ήσυχο και ρομαντικό στα νότια προάστια ή προς Ραφήνα, Σαρωνίδα, Σούνιο ή τελως πάντως κάπου κοντά στη θάλασσα?
Αν και το ιδανικό θα ήταν να πηγαίνατε καλοκάιρι στα παρακάτω, τεσπά:

Grand Resort Λαγονήσι Αθήνα: διαμονή λαγονήσι, ξενοδοχεία αθήνα, διακοπές ελλάδα, ταξίδια αθήνα, λαγονήσι καταλύματα, θέρετρο αθήνα, συνέδρια αθήνα, συνεδριακό κέντρο

MOORINGS - CAFE BAR RESTAURANT - - RESTAURANTS IN GREECE

En Plo - Αρχική

http://www.agnadicafe.gr/
 
Last edited by a moderator:

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Κοιταξε ολη η παραλιακη εχει ωραιες καφετεριες ..cabbana-Balux -Εν πλω ...πως τη λενε την αλλη τη μεγαλη διπλα στο δημαρχειο της Βουλας ρε γμτ α ναι ..Vive Mar ...το Αγναντι στο Καβουρι...απο Πειραια ..μεχρι Βουλα γεματο ειναι
Ψαροταβερνες αρκετες εχει μαζεμενες στη Ν.Φωκαια (περιοχη Αναβυσσου) μετα τη Σαρωνιδα .Γενικα εκει ειναι ωραιο σημειο.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.488
Likes
7.991
Κοιταξε ολη η παραλιακη εχει ωραιες καφετεριες ..cabbana-Balux -Εν πλω ...πως τη λενε την αλλη τη μεγαλη διπλα στο δημαρχειο της Βουλας ρε γμτ α ναι ..Vive Mar ...το Αγναντι στο Καβουρι...απο Πειραια ..μεχρι Βουλα γεματο ειναι
Ψαροταβερνες αρκετες εχει μαζεμενες στη Ν.Φωκαια (περιοχη Αναβυσσου) μετα τη Σαρωνιδα .Γενικα εκει ειναι ωραιο σημειο.
Πωωωω.... πως ξέχασα το αγαπημένο μου Balux???
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Επισης Καστελλα -Μικρολιμανο -Πειραικη θα βρειτε πολλες καφετεριες κ εστιατορια .
 

stefanos80

Member
Μηνύματα
80
Likes
5
ευχαριστώ όλους για τις άμεσες απαντήσεις αλλά η αλήθεια είναι ότι είχα στο μυαλό μου μικρότερης κλίμακας χώρους . Δηλαδή μικρούς χώρους με χαμηλή μουσική. Η εμεπιρία σε ένα από αυτά δεν θυμάμαι τώρα ήταν μια βαβούρα που δεν σε άφηνε να ακούσεις τον διπλανό σου.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.606
Likes
9.861
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Πωωωω.... πως ξέχασα το αγαπημένο μου Balux???
Ε οχι και ρομαντσο το μπαλουξ .. να πατε στο Μπαλκονι στο Κοκκινο Λιμανακι(λιγο μετα την Ραφηνα) υπεροχη θεα προς θαλασσα,σε εναν αποκρημνο κολπισκο,ιδανικος προορισμος κ για καλοκαιρι και για χειμωνα ..
 

stefanos80

Member
Μηνύματα
80
Likes
5
το Μπαλκόνι στη Ραφήνα είναι ένα από αυτά που έχω προσθέσει στη λίστα. θυμάμαι κάπου ότι έχετε αναφερθεί και σε μια ψαροταβέρνα τον Λέων (αν δεν κάνω λάθος). Γενικά, ήσυχα μέρη για ηλικίες 35+ ψάχνω....
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Πως τις αντέχετε τις καφετέριες της παραλιακής;
Βασικά πως αντέχετε την παραλιακή;

Πιο ήσυχα πίνεις καφέ στο γήπεδο παρά εκεί.Εκτός αν είσαι 17 ετών οπότε πας για άλλο λόγο.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Γενικα δεν αντεχουμε τις καφετεριες πλεον οπουδηποτε ,ειτε στην παραλιακη ..ειτε στις Κουκουβαουνες (αληθεια ας μας πει καποιος που ειναι αυτες :haha:).Τις βαριεμαι αφορητα κ σπανιως παω .
Φαγητο +ποτο/χορο αυστηρα πλεον μονο.
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Δεν ξέρω πόσο χρονών είναι οι φίλοι σου αλλά η παραλιακή δεν είναι και οτι καλύτερο για το χειμώνα (για εμένα βέβαια δεν είναι καμία εποχή αλλά άσχετο). Καλύτερα να κινηθείτε κέντρο προς Ακρόπολη ή Μοναστηράκι που μπορείς να βρεις μικρά καφέ με προσωπικότητα. Επίσης ωραίο μαγαζάκι είναι το Petit Fleur στην Ομήρου. Εξάρχεια δε σου προτείνω γιατί δεν ξέρω αν σε καλύπτει.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Του εχουν ζητησει θαλασσα ..αυτο ειναι το θεμα .
Απο την αλλη παραθαλασσιο και να μην εχει πολυ κοσμο (ειδικα μια ηλιολουστη μερα ) ..να ειναι μικρο με ιδιαιτερο χαρακτηρα κλπ κλπ...ειναι δυσκολο να βρεθει..οχι αδυνατον βεβαια.
Επειδη η θαλασσα τραβαει κοσμο ..γενικα αυτα τα μαγαζια φτιαχνονται μεγαλα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.192
Μηνύματα
883.471
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom